На Хмельницькій атомній станції завершила роботу місія підтримки ВАО АЕС - МЦ

2018-10-05

№ 351

1-5 жовтня цього року на Хмельницькій АЕС працювала місія підтримки Всесвітньої асоціації операторів, які експлуатують АЕС. До складу учасників місії  увійшли експерти з Болгарії, Чехії, Угорщини та України, які відслідковували на ХАЕС рівень протиаварійної готовності.
 
Протягом збіглого тижня представники місії ознайомилися з організацією експлуатації і технічного обслуговування альтернативної мобільної техніки на випадок позаштатних ситуацій, відповідною документацією, побували безпосередньо на місцях зберігання мобільних дизельгенераторів та насосних установок. Експертів цікавили також питання навчання і підтримки кваліфікації персоналу, який задіяний в експлуатації та технічному обслуговуванні мобільної техніки, а також проведення тренувань з використанням відповідного устаткування.

Робота місії складалася із двох частин, під час першої - експерти спостерігали, брали інтерв’ю, працювали з документацією. В рамках другої половини візиту представники місії ВАО АЕС презентували  кращий світовий досвід з питання аварійної готовності.

Підсумовуючи результати роботи місії, керівник делегації, Радник ВАО АЕС - МЦ Андрій Підопригора акцентував увагу на питаннях, які потребують покращення та допоможуть в подальшому вдосконалити рівень протиаварійної готовності на Хмельницькій АЕС.

Генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко зазначив, що саме зараз ХАЕС знаходиться на етапі впровадження в експлуатацію альтернативної мобільної техніки та наголосив на важливості проведення цієї місії.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС проведено галузевий конкурс профмайстерності

2018-10-05

№ 350

З 3 по 5 жовтня цього року на Хмельницькій АЕС визначали кращих за професією серед молоді відокремлених підрозділів Енергоатома. Переможці регіональних відбіркових конкурсів, змагалися за вісьмома спеціальностями у сімнадцятому конкурсі професійної майстерності серед молодих працівників ДП «НАЕК «Енергоатом».

Вже вп’яте, починаючи з 2001 року, колектив Хмельницької АЕС приймає молодих фахівців та їх наставників, щоб визначити кращих, поділитися досвідом та отримати задоволення від спілкування із друзями та колегами. 

Щороку набір спеціальностей, з яких змагаються учасники, зазнає певних змін. Цьогоріч до переліку увійшли слюсар аварійно-відновлювальних робіт, дозиметрист, електрогазозварювальник, слюсар з ремонту автомобілів, слюсар з ремонту реакторного і турбінного устаткування, машиніст-обхідник турбінного відділення, старший оператор реакторного відділення і електрослюсар з обслуговування автоматики та засобів вимірювань.

Найкращих відзначали за підсумками теоретичної та практичної частин. Представники Хмельницької АЕС за п’ятьма спеціальностями стали найкращими,  посівши перші місця. Ще двоє учасників від ХАЕС показали другий та третій результат.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницьку АЕС інспектувала комісія Держатомрегулювання України

2018-10-05

№ 349

1-5 жовтня цього року Хмельницьку АЕС інспектувала комісія Держатомрегулювання України за участю представників Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Обстеження здійснювалося на основі поданої заявки ХАЕС про внесення змін до діючої ліцензії щодо експлуатації першого енергоблока у зупиненому стані на період виконання необхідних заходів для довгострокової експлуатації.

Комісія перевіряла ліцензійні умови, виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки, сейсміку, експлуатаційну документацію, радіаційну безпеку, аварійну готовність і пожежну безпеку. Загалом, було здійснено перевірку готовності до продовження експлуатації першого енергоблока за тринадцятьма напрямками.

Презентуючи роботу підприємства, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко розповів про плани та основні заходи щодо продовження терміну експлуатації (ПТЕ) Х/1. За словами керівника підприємства, до програми з ПТЕ увійшов 101 захід інжинірингового характеру. З них 70 виконано, і 31 знаходиться на стадії виконання.

Підсумовуючи результати перевірки, голова комісії, директор Департаменту з питань безпеки ядерних установок-заступник Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки Борис Столярчук зауважив, що Хмельницькою АЕС разом із заявкою надані достовірні документи у повному обсязі. Роботи за всіма напрямками діяльності щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС здійснюються у відповідності з розробленими графіками. «Висновок комісії позитивний, і після закінчення основного терміну блок можна безпечно експлуатувати в зупиненому стані, але до кінця цього року необхідно виконати роботи, які передбачені відповідними документами», - зазначив  голова комісії.

За словами керівника атомної станції, результати роботи комісії потрібні, перш за все, колективу Хмельницької АЕС, аби виконати масштабну роботу з ПТЕ першого блока.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-10-05

№ 348

Сьогодні, 5 жовтня енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт.

За минулу добу енергоблоком вироблено 24,22 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 96,83 млн. кВт . год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС тридцять четверта доба капітального планово-попереджувального ремонту (ППР). 2 вересня 2018 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі для проведення ППР.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-10-04

№ 347

Сьогодні, 4 жовтня енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт.

За минулу добу енергоблоком вироблено 24,17 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 72,61 млн. кВт . год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС тридцять третя доба капітального планово-попереджувального ремонту (ППР). 2 вересня 2018 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі для проведення ППР.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-10-03

№ 346

Сьогодні, 3 жовтня енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт.

За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 48,44 млн. кВт . год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС тридцять друга доба капітального планово-попереджувального ремонту (ППР). 2 вересня 2018 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі для проведення ППР.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Доповідь інженера Хмельницької АЕС визнана кращою на Українській конференції з фізичного захисту

2018-10-02

№ 345

З 24 по 28 вересня у м. Енергодар відбулась XV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. Представники Хмельницької АЕС традиційно активно беруть участь у подібних заходах. Цьогоріч, наше підприємство представили інженер з експлуатації СФЗ Павло Фальковський та інженер-радіофізик ВЯБ Юлія Солоненко.

Доповідь, присвячена проблемам фізичного захисту джерел іонізуючого випромінювання, П. Фальковського за рішенням оргкомітету була удостоєна першого місця. Ю. Солоненко виступила з не менш актуальною темою забезпечення виконання гарантій МАГАТЕ на ядерних установках України.

Конференція, що проходила на базі Запорізької АЕС, - чергова в серії Українських конференцій з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів, які проводяться в Україні, починаючи з 2003 року Навчальним центром з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича ІЯД НАН України. Тематика конференції охоплює різні питання, зокрема, заходи із забезпечення благонадійності персоналу ядерних установок та радіаційно-небезпечних об’єктів, проблеми транспортування ядерних та інших радіоактивних матеріалів, а також фізичного захисту джерел іонізуючого випромінювання, питання кадрового забезпечення, стану культури захищеності на об’єктах тощо. Обговорювались і актуальні в умовах сучасного українського сьогодення питання: забезпечення готовності персоналу та особового складу підрозділів з охорони щодо дій в умовах надзвичайних і кризових ситуацій, заходи з протидії кіберзагрозам на ядерних установках та інших радіаційно-небезпечних об’єктах, а також роль правоохоронних органів у виявленні, запобіганні та попередженні актів ядерного тероризму.

Крім представників Енергоатома у конференції взяли участь фахівці різних міністерств, відомств та підприємств України, діяльність яких пов’язана з фізичним захистом, обліком та контролем ядерних матеріалів, а також представники міжнародних організацій та установ.

Фото Євгенії Нікітчук, прес-служба Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-10-02

№ 344

Сьогодні, 2 жовтня енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт.

За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 24,2 млн. кВт . год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС тридцять перша доба капітального планово-попереджувального ремонту (ППР). 2 вересня 2018 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі для проведення ППР.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій атомній станції розпочала роботу місія підтримки ВАО АЕС - МЦ

2018-10-01

№ 343

З 1 жовтня цього року на Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія підтримки Всесвітньої асоціації операторів, які експлуатують АЕС, за темою «Протиаварійна готовність. Управління запроектними аваріями, експлуатація альтернативної мобільної техніки». Серед учасників місії - експерти з Болгарії, Чехії, Угорщини та України.

За словами керівника делегації, Радника ВАО АЕС - МЦ Андрія Підопригори, ця місія складається із двох частин: асист-візиту і звичайної місії технічної підтримки. «В рамках асист-візиту ми будемо спостерігати, брати інтерв’ю, працювати з документацією», - зауважив керівник місії. Під час другої половини візиту експерти місії презентують свої напрацювання за напрямком протиаварійної готовності.

Під час організаційного засідання генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко ознайомив учасників місії із основними показниками роботи і виразив готовність до співпраці та набуття кращого світового досвіду.

Згідно з програмою перебування, місія технічної підтримки ВАО АЕС триватиме на ХАЕС з 1 по 5 жовтня. По завершенні візиту експерти нададуть звіт, пропозиції та рекомендації щодо покращення роботи з даного напрямку.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у вересні цього року на 102,4%

2018-10-01

№ 342

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за вересень поточного року на 102,4%. З початку 2018 року цей показник склав 101,2%.

Зокрема, першим енергоблоком ХАЕС вироблено 723,1 млн. кВт*год електроенергії, другим - 22,7 млн. кВт*год електроенергії. (З 2 вересня 2018 р. на енергоблоці триває капітальний планово-попереджувальний ремонт). За поточний місяць ХАЕС виробила 745,8 млн. кВт*год електроенергії при плані 728 млн. кВт*год електроенергії.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 51,79 % Хмельницька атомна електростанція відпрацювала вересень поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 100,43 %, на другому – 3,15 %. З початку 2018 року (на 24:00 30.09.2018) ХАЕС виробила 10153,2 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 4460,5 млн. кВт*год, другим – 5692,7 млн. кВт*год.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2018-10-01

№ 341

Викиди за період з 24.09.2018 по 01.10.2018 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.003
ІРГ 0.070
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-10-01

№ 340

Сьогодні, 1 жовтня енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт.

За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 723,09 млн. кВт . год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС тридцята доба капітального планово-попереджувального ремонту (ППР). 2 вересня 2018 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі для проведення ППР.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС