Вітання президента Компанії Ю. О. Недашковського

2018-08-23

№ 295

З Днем Незалежності України!

2018-08-23

№ 294

Шановні працівники Хмельницької АЕС, жителі Нетішина!

День Незалежності - це не просто день народження держави. Це свято пам’яті про цілі поколі¬ння наших предків, що творили націю і боролися за державність, а також день, коли варто думати про завтра, про майбутні покоління, про нашу відповідальність перед історією.
Творення історії Батьківщини, її сьогодення і майбутнього – обов’язок кожного з нас, усього народу. Це добре усвідомлюють і працівники Хмельницької АЕС, які щоденно вносять свою лепту у розбудову і розвиток рідної країни. Є багато підстав для гордості за досягнення, які даються завдяки самовідданій праці справжніх фахівців, інтелектуалів. Розуміємо, що наша електростанція здатна підставити наді¬йне плече економіці, народному господарству – сьогодні та в прийдешні роки.
Від щирого серця зичимо всім міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, щедрої долі, сили і наснаги в усіх ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє на нові звершення. Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі.

Микола Панащенко, генеральний директор ВП «Хмельницька АЕС»

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-08-23

№ 293

23 серпня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 994 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.72 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 516.34 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 978 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.37 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 514.81 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Заступник міністра відвідала Хмельницьку АЕС

2018-08-22

№ 292

21 серпня на Хмельницькій АЕС з ознайомчим візитом побувала заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко. Посадовиця цікавилась роботою першого та другого мільйонників ХАЕС та станом третього та четвертого енергоблоків, не введених в експлуатацію. Ці та інші питання Наталія Бойко обговорила під час зустрічі з генеральним директором Хмельницької АЕС Миколою Панащенком.

Це перше знайомство Наталії Бойко з атомними електростанціями. Насамперед, заступник міністра відвідала навчально-тренувальний центр атомної електростанції. На повномасштабному тренажері енергоблока №1 оперативний персонал змоделював та відпрацював позаштатну ситуацію. Фахівці станції на прикладі імітатора тепловиділяючої збірки надали інформацію і про принцип роботи ядерного реактора ВВЕР-1000.
 
Наталія Бойко оглянула машинний зал та блочний щит управління першого енергоблока, де поспілкувалася з оперативним персоналом і отримала відповіді на питання, що цікавили. В ході розмови вона наголосила, що атомна галузь відіграє ключову роль в енергетичному балансі країни, тому уряд послідовно працює над її розвитком, а саме розглядає можливість добудови 3 та 4 блоків Хмельницької АЕС та необхідні умови для експорту вітчизняної електроенергії.

На завершення візиту Наталія Бойко побувала і на майданчиках недобудованих мільйонників ХАЕС, зауваживши, що саме Хмельницька АЕС і є унікальною в цьому плані, адже поряд з діючими енергоблоками можна побачити незавершені, які чекають своєї добудови і введення в експлуатацію. Фінальною крапкою візиту став оглядовий майданчик та відкритий розподільчий пристрій-750 кВ.

Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості висловила свої позитивні враження від першого знайомства з ХАЕС, відзначивши високий професіоналізм персоналу. «Сподіваюся, що Хмельницька атомна електростанція буде мати гарне майбутнє і можливість розвиватися далі», - підсумувала Наталія Бойко.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-08-22

№ 291

22 серпня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 986 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.59 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 492.62 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 971 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.23 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 491.44 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Продовження терміну експлуатації першого енергоблока обговорили за участю регулятора

2018-08-21

№ 290

Сьогодні, 21 серпня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебували Голова Держатомрегулювання України Григорій Плачков та президент Енергоатома Юрій Недашковський.  Під головуванням президента Компанії відбулася робоча нарада з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС. У нараді взяли участь також провідні спеціалісти відповідних дирекцій та департаментів ДП «НАЕК «Енергоатом», представники ВП АЕС України та керівники основних технологічних підрозділів ХАЕС.

Відкриваючи нараду, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зазначив: «На часі визначитись, наскільки Хмельницька АЕС і Компанія в цілому готова до виконання всіх передбачених заходів щодо продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока. Існує низка організаційних питань, які потребують розгляду і вирішення. Енергоатом має досвід продовження експлуатації ядерних енергоблоків і сьогоднішня нарада допоможе окреслити проблемні питання і спільно напрацювати необхідні рішення».

З детальною інформацією про стан виконання робіт щодо ПСЕ Х/1 ознайомив учасників наради генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко. Зокрема, керівник підприємства повідомив, що комплекс виконання робіт із ПСЕ Х/1 передбачає зупинку енергоблока після визначеного проектного тридцятирічного терміну експлуатації для виконання всіх необхідних робіт. Зупинку першого енергоблока тривалістю 257 діб заплановано на листопад 2018 року. За цей період необхідно завершити виконання всіх заходів щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока і Комплексної зведеної програми безпеки.

З метою виконання робіт щодо ПСЕ на ХАЕС розроблені і погоджені з Держатомрегулюванням  «План ліцензування енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС» та «Програма підготовки енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС» до експлуатації у надпроектний строк». Також розроблені відповідні деталізовані графіки виконання цих робіт. Роботи з ПСЕ Х/1 виконуються згідно з графіками та календарними планами. Генеральний директор також зазначив, що роботи з продовження експлуатації повність забезпечені фінансуванням.

Серед найближчих планів керівник ХАЕС назвав отримання звітних матеріалів державної експертизи на обладнання реакторної установки, трубопроводів першого контуру, фільтри, теплообмінники реакторного відділення, обладнання зберігання і перевантаження ядерного палива, роботи з оцінки сейсмостійкості та кваліфікації обладнання.

Серед проблемних питань, які детально обговорювались учасниками наради, були питання освоєння коштів, готовності необхідної технічної документації та оціночних рішень.

На завершення, президент Енергоатома Юрій Недашковський підсумував, що окреслені конкретні шляхи вирішення проблемних питань, і необхідно все зробити для того, щоб продовжити строк експлуатації першого енергоблока.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Конкурс «Атомна енергетика і ми» - перший крок до професії атомника

2018-08-21

№ 289

Уже кілька років поспіль у конкурсі рефератів та наукових робіт, які організовує інформаційний центр ВРГіЗМІ Хмельницької АЕС, беруть участь учні Берездівського навчально-виховного комплексу, що на Славутчині.

Випускниця цієї школи Оксана Стецюк, неодноразова учасниця конкурсу, а сьогодні - студентка теплоенергетичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Три роки поспіль Оксана брала участь у конкурсі організованому інформцентром ХАЕС, презентуючи  роботи на актуальні теми атомної енергетики – «Радіаційний вплив Хмельницької АЕС на навколишнє середовище регіону» (2016), «Розвиток теорії про атом» (2017), «Енергетичний міст «Україна – ЄС» (2018). Наукову роботу «Радіаційний вплив Хмельницької АЕС на навколишнє середовище регіону» Оксана захищала на обласній Малій академії наук.

Написання наукової роботи вимагає кропіткої роботи. Разом разом із фахівцями лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки, працівниками інформаційного центру вимірювали радіаційний фон на території школи і села Берездів. Через деякий час Оксана Стецюк та вчитель фізики і куратор наукової роботи Ванда Прокопченко вимірювали та досліджували радіаційний фон на території Хмельницької АЕС.

Ванда Едвардівна Прокопченко, незмінний наставник школярів, має безцінний 45-річний досвід педагогічної роботи. Вона впевнена, що фізику краще вивчати у комплексі теорії з практикою, яка пов’язана з виробництвом. Так, на прикладі і дітям легше пояснити різноманітні процеси, які не завжди відкриваються учням з першого разу за допомогою формул та законів.
Вибір професії - справа нелегка. Пошук інформації, зацікавленість, співпраця із фахівцями  інформаційного центру допомогли дівчині визначитися у виборі професії.

Оксана вважає, що участь у конкурсі та підготовці наукових рефератів відіграла вирішальну роль у її вже студентській долі. І, насамперед, безмежно вдячна своїм вчителям, особливо Ванді Прокопченко, а також фахівцям інформаційного центру ХАЕС, які завжди надавали дівчині додаткову інформацію та поради. Оксана не вважає, що спеціальність «Атомна енергетика» - суто чоловічий вибір, вона їй теж цікава та перспективна. Першокурсниці одного з найпрестижніших вузів країни уже не терпиться поринути з головою в науку, щоб вивчитися, стати високоосвіченим спеціалістом і, звісно, працювати в уже рідній атомній енергетиці.
Ще одна учениця 8-го класу цієї школи Зінчук Ганна цьогоріч стала

переможницею регіонального конкурсу «Атомна енергетика  і ми» із роботою «Дослідження джерел і причин підвищеної вібрації на турбіні  К – 1000-60/3000».  В наданні інформації на таку складну тематику також долучилися працівники інформаційного центру ХАЕС та інструктор навчально-тренувального центру ХАЕС Роман Єпіхін.

«Нестача інформації породжує чутки, страхи, домисли, які треба заповнювати достовірною інформацією та самостійними дослідженнями. Треба вчити молодь досліджувати тематику довкілля, вміти приймати рішення, критично мислити», - насамкінець підсумувала Ванда Прокопченко.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Працівник Хмельницької АЕС здійснив сходження на дві вершини Паміру

2018-08-21

№ 288

Відразу на дві вершини-семитисячники - пік Коржиневської (7105 м.) та пік Ісмаїла Самані (7495 м.) - піднявся працівник енергоремонтного підрозділу Хмельницької АЕС Олександр Веремійчук, керівник клубу скелелазіння «Вершина», який своїм прикладом надихає на перемоги юних альпіністів міста атомників.

Українська делегація цьогоріч виявилася небагаточисельною, проте завдання, яке ставили перед собою альпіністи, виконали. Всього лише двоє українців зуміли самотужки піднятися на пік Коржиневської і вже у складі групи здійснити сходження на пік Ісмаїла Самані, на яких гордо замайоріли прапори України та Енергоатома.

«Кожне сходження – це окрема історія, адже в горах є свої правила і люди різних національностей розуміють тут один-одного без зайвих слів. Під час акліматизації в таборі спілкувалися з таджиками, росіянами, англійцями, норвежцями, іспанціми, допомагали естонським кінематографістам у зйомках фільму про альпіністів. Разом з усіма хвилювалися за провідника, який звалився в провалля, раділи, коли повернувся неушкодженим. Своєрідне перезавантаження свідомості відбулося після аварії гвинтокрила, під час якої загинули люди з якими нещодавно спілкувалися. З’явилося відчуття, що гори приймають не всіх, до них потрібно ставитись з обережністю і любов’ю», - розповідає О.Веремійчук .

Про особливу любов до гір альпініста-атомника свідчать вже підкорені гірські вершини Казбеку, Ельбрусу, Тянь-Шаню та Паміру. Знесилений, але з відчуттям завершеності Олександр Веремійчук планує і надалі продовжити випробування своїх можливостей та пізнання світу. Серед найближчих планів - підкорення ще двох семитисячників. А ще обов’язкова робота з юними альпіністами міста- супутника Хмельницької АЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-08-21

№ 287

21 серпня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 981 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.64 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 469.03 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 966 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.28 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 468.22 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перше місце зі спортивної риболовлі завоювала команда Хмельницької АЕС

2018-08-20

№ 286

Другий рік поспіль представники «Клубу рибалок-аматорів ВП ХАЕС» завойовують кубок Спартакіади зі спортивної риболовлі серед працівників морського транспорту України. На запрошення профспілок Херсонського морського торгівельного порту команда хмельницьких атомників взяла участь у VII Спартакіаді та продемонструвала свої вміння у п’яти дисциплінах.

Загалом у змаганні взяли участь тринадцять команд, серед яких у кожній дисципліні рибалки Хмельницької АЕС завойовували призові місця. У активі атомників перші місця у ловінні риби спінінгом з берега вдень, у риболовлі поплавчаною вудкою з берега. Другі місця у ловінні спінінгом хижої риби з човна, у «кастингу» (метанні на точність і дальність приманки), у риболовлі поплавчаною вудкою з човна.

За підсумками п’яти видів спортивної риболовлі команда Хмельницької АЕС виборола перше командне місце та головний кубок Спартакіади. Крім того, в особистому заліку Сергій Онищук показав найкращий результат у закиді на влучність.

«Клуб рибалок-аматорів ВП ХАЕС» було створено більше дванадцяти років тому. За цей час проведено багато різних змагань зі спортивної риболовлі, в яких взяли участь працівники Хмельницької АЕС. Показовим є те, що сьогодні вже є когорта рибалок, які демонструють високу майстерність на змаганнях регіонального та всеукраїнського рівнів серед рибалок-аматорів. Хорошим прикладом є дві перемоги на Спартакіадах під егідою профспілок Херсонського морського торговельного порту», - зазначив голова «Клубу рибалок-аматорів ВП ХАЕС» Сергій Онищук.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2018-08-20

№ 285

Викиди за період з 13.08.2018 по 20.08.2018 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.003
ІРГ 0.0689
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

30 серпня - перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС та регіону

2018-08-20

№ 284

30 серпня 2018 року відбудеться перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.

Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-08-20

№ 283

20 серпня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 985 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20.04 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 445.38 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 973 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.4 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 444.93 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС