Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-08-03

№ 266

3 серпня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 987 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.76 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 47.57 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 979 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.58 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 47.26 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Візит голови Хмельницької обласної держадміністрації на ХАЕС

2018-08-02

№ 265

2 серпня з робочим візитом Хмельницьку АЕС відвідав голова Хмельницької обласної держадміністрації (ХОДА) Вадим Лозовий. В рамках програми перебування очільник Хмельниччини ознайомився з роботою атомної станції, питаннями продовження терміну експлуатації першого енергоблока, перспективами будівництва Х/3, Х/4.

Під час візиту представники апарату ХОДА побували в навчально-тренувальному центрі ХАЕС, ознайомилися з системою підготовки персоналу, технологією виробництва електроенергії. На повномасштабному тренажері (ПМТ) блочного щита управління гостям продемонстрували елементи навчального процесу підготовки оперативного персоналу атомної станції.

Представники апарату Хмельницької ОДА відвідали також машзал та блочний щит управління діючого енергоблока №1, побували на будівельному майданчику Х/3, Х/4. За словами генерального директора ВП ХАЕС Миколи Панащенка, на атомній станції визначені об’єми проведення відновлювально-консерваційних робіт. Перший етап цих робіт вже виконаний. «На існуючих конструкціях третього енергоблока заплановано побудувати та ввести в експлуатацію новий енергоблок. Яким він буде, ми зараз аналізуємо, погоджуємо техніко-економічне обґрунтування добудови, і я впевнений, що крок за кроком ми підійдемо до проведення громадських слухань, прийняття закону про розміщення і будівництво третього та четвертого енергоблоків ХАЕС».

В рамках робочого візиту відбулася зустріч із керівництвом ХАЕС, кураторами напрямків капітального будівництва, технології та інжинірингу, електрообладнання та систем контролю і управління, фізичного захисту і режиму. Відбулась конструктивна розмова з питань виробничої діяльності, стабільної безпечної роботи та перспектив розвитку Хмельницької АЕС.

Під час зустрічі генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, зокрема, зазначив: «Основним завданням Хмельницької АЕС на сьогоднішній момент є продовження термінів експлуатації першого енергоблока. 13 грудня 2018 року закінчується його 30-річний термін експлуатації. На ХАЕС розроблено програму дій, спрямованих на продовження термінів експлуатації. Це в основному роботи, пов'язані з оцінкою технічного стану обладнання та оцінкою залишкового ресурсу, основними елементами яких є корпус реактора, головні циркуляційні петлі в парогенераторі. З 101 пункту цієї програми вже виконано 68».

ХАЕС не є пілотним проектом у справі продовження термінів експлуатації. В Україні вже продовжено роботу восьми енергоблоків. Енергоблок ХАЕС - дев'ятий, який повинен отримати відповідні дозвільні документи і почати роботу в понадпроектний період. Для цього в другій декаді листопада 2018 року перший блок заплановано зупинити на планово-попереджувальний ремонт тривалістю 256 діб. За цей період часу буде виконана вся програма продовження терміну експлуатації.

Керівника Хмельницької ОДА цікавили питання рівня безпеки енергоблоків, природоохоронної діяльності підприємства, економічні показники роботи.

«Сьогоднішній робочий візит пов’язаний, у першу чергу, з тим, що це енергетичне підприємство є бюджетоутворюючим для усієї області. Ми усвідомлюємо, наскільки важливим для держави і для області є цей об’єкт. Тому основною метою і завданням сьогоднішнього візиту є нагода пересвідчитись у безпечній роботі Хмельницької АЕС. Побачене вражає своєю потужністю, високотехнологічністю, масштабністю, професіоналізмом персоналу», - зауважив Вадим Лозовий.

Підсумовуючи результати зустрічі, очільник ОДА резюмував, що нові потужності ХАЕС створять додаткові робочі місця, а залучені потужні інвестиції дадуть значний поштовх економічному розвитку області, держави, енергетичній незалежності України.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-08-02

№ 264

Сьогодні, 02 серпня енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 989 МВт.
За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 23,85 млн. кВт . год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 981 МВт. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 23,68 млн. кВт . год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виробила 1474,7 млн. кВт*год електроенергії у липні цього року

2018-08-01

№ 263

Хмельницька атомна електростанція виробила 1474,7 млн. кВт*год електроенергії у липні цього року. Зокрема, першим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 741,7 млн. кВт*год електроенергії, другим – 733,06 млн. кВт*год електроенергії.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 99,11% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала липень поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 99,69%, на другому – 98,53%.

З початку 2018 року ХАЕС виробила 7949,37 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 3005,8 млн. кВт*год, другим – 4943,5 млн. кВт*год.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Представники місії ОБСЄ продовжують моніторити рівень безпеки на Хмельницькій АЕС

2018-08-01

№ 262

31 липня цього року представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні зустрілися із керівництвом та фахівцями Хмельницької АЕС, відповідальними за забезпечення ядерної, радіаційної безпеки та фізичного захисту атомної станції. Під час зустрічі учасники місії ОБСЄ, що розташована в м. Чернівці, обговорили питання безпеки на ядерному об’єкті.

Розповідаючи про роботу місії, учасники зазначили, що загалом в Україні задіяні близько семисот представників ОБСЄ, які моніторять не лише ситуацію на Сході. Зокрема, в обов’язки представників Чернівецького офісу входить моніторинг стану безпеки у Вінницькій, Чернівецькій та Хмельницькій областях. Представники спеціальної місії здійснюють оцінювання рівня безпеки на потенційно-небезпечних об’єктах, до яких відноситься і Хмельницька АЕС.

Розповідаючи про роботу Хмельницької АЕС у 2018 році, заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Віталій Литус доповів про поточний стан роботи енергоблоків та найближчі плани щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока. В. Литус зокрема зазначив: «ХАЕС працює без перевищення допустимих меж і не чинить негативного впливу на навколишнє середовище. Радіаційна обстановка знаходиться в межах природного фону і контролюється за допомогою пунктів цілодобового спостереження автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) на території 30-кілометрової зони ХАЕС. Постійний контроль за безпечною експлуатацією енергоблоків АЕС здійснюють відповідні державні органи України та міжнародні організації».

Про основні міжнародні організації, які відслідковують діяльність ХАЕС та здійснюють місії технічної підтримки, розповів присутнім керівник відділу міжнародної співпраці та технічної допомоги Владислав Коренюк.

Заступник генерального директора з фізичного захисту та режиму ВП ХАЕС Олег Редзинець, в свою чергу, зазначив, що після подій 2014 року в Україні було переглянуто об’єктові проектні загрози, які враховують політичну і економічну ситуацію, та інші аспекти. Визначено розрахунки сил та засобів, які дають можливість забезпечити безпечне функціонування ядерного підприємства. В рамках цієї роботи в 2017 році проведено оцінку вразливості ядерної установки та ядерних матеріалів, а також оцінку стану системи фізичного захисту. Значно посилилися сили охорони ядерного об’єкта, отримано нову техніку, озброєння та вжито інших заходів.

Це вже не перший візит учасників місії ОБСЄ на ХАЕС, які постійно моніторять стан безпеки на ядерному об’єкті. Для повного аналізу ситуації на атомній станції найкращий спосіб – безпосереднє спілкування із провідними фахівцями, відповідальними за ядерну, радіаційну та фізичну безпеку.

Спеціалісти ХАЕС надали вичерпні відповіді на всі питання представників місії.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-08-01

№ 261

1 серпня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 994 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.85 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 741.72 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 986 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.71 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 733.06 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС