Продовження терміну експлуатації першого енергоблока обговорили за участю регулятора

2018-08-21

№ 290

Сьогодні, 21 серпня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебували Голова Держатомрегулювання України Григорій Плачков та президент Енергоатома Юрій Недашковський.  Під головуванням президента Компанії відбулася робоча нарада з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС. У нараді взяли участь також провідні спеціалісти відповідних дирекцій та департаментів ДП «НАЕК «Енергоатом», представники ВП АЕС України та керівники основних технологічних підрозділів ХАЕС.

Відкриваючи нараду, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зазначив: «На часі визначитись, наскільки Хмельницька АЕС і Компанія в цілому готова до виконання всіх передбачених заходів щодо продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока. Існує низка організаційних питань, які потребують розгляду і вирішення. Енергоатом має досвід продовження експлуатації ядерних енергоблоків і сьогоднішня нарада допоможе окреслити проблемні питання і спільно напрацювати необхідні рішення».

З детальною інформацією про стан виконання робіт щодо ПСЕ Х/1 ознайомив учасників наради генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко. Зокрема, керівник підприємства повідомив, що комплекс виконання робіт із ПСЕ Х/1 передбачає зупинку енергоблока після визначеного проектного тридцятирічного терміну експлуатації для виконання всіх необхідних робіт. Зупинку першого енергоблока тривалістю 257 діб заплановано на листопад 2018 року. За цей період необхідно завершити виконання всіх заходів щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока і Комплексної зведеної програми безпеки.

З метою виконання робіт щодо ПСЕ на ХАЕС розроблені і погоджені з Держатомрегулюванням  «План ліцензування енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС» та «Програма підготовки енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС» до експлуатації у надпроектний строк». Також розроблені відповідні деталізовані графіки виконання цих робіт. Роботи з ПСЕ Х/1 виконуються згідно з графіками та календарними планами. Генеральний директор також зазначив, що роботи з продовження експлуатації повність забезпечені фінансуванням.

Серед найближчих планів керівник ХАЕС назвав отримання звітних матеріалів державної експертизи на обладнання реакторної установки, трубопроводів першого контуру, фільтри, теплообмінники реакторного відділення, обладнання зберігання і перевантаження ядерного палива, роботи з оцінки сейсмостійкості та кваліфікації обладнання.

Серед проблемних питань, які детально обговорювались учасниками наради, були питання освоєння коштів, готовності необхідної технічної документації та оціночних рішень.

На завершення, президент Енергоатома Юрій Недашковський підсумував, що окреслені конкретні шляхи вирішення проблемних питань, і необхідно все зробити для того, щоб продовжити строк експлуатації першого енергоблока.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Конкурс «Атомна енергетика і ми» - перший крок до професії атомника

2018-08-21

№ 289

Уже кілька років поспіль у конкурсі рефератів та наукових робіт, які організовує інформаційний центр ВРГіЗМІ Хмельницької АЕС, беруть участь учні Берездівського навчально-виховного комплексу, що на Славутчині.

Випускниця цієї школи Оксана Стецюк, неодноразова учасниця конкурсу, а сьогодні - студентка теплоенергетичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Три роки поспіль Оксана брала участь у конкурсі організованому інформцентром ХАЕС, презентуючи  роботи на актуальні теми атомної енергетики – «Радіаційний вплив Хмельницької АЕС на навколишнє середовище регіону» (2016), «Розвиток теорії про атом» (2017), «Енергетичний міст «Україна – ЄС» (2018). Наукову роботу «Радіаційний вплив Хмельницької АЕС на навколишнє середовище регіону» Оксана захищала на обласній Малій академії наук.

Написання наукової роботи вимагає кропіткої роботи. Разом разом із фахівцями лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки, працівниками інформаційного центру вимірювали радіаційний фон на території школи і села Берездів. Через деякий час Оксана Стецюк та вчитель фізики і куратор наукової роботи Ванда Прокопченко вимірювали та досліджували радіаційний фон на території Хмельницької АЕС.

Ванда Едвардівна Прокопченко, незмінний наставник школярів, має безцінний 45-річний досвід педагогічної роботи. Вона впевнена, що фізику краще вивчати у комплексі теорії з практикою, яка пов’язана з виробництвом. Так, на прикладі і дітям легше пояснити різноманітні процеси, які не завжди відкриваються учням з першого разу за допомогою формул та законів.
Вибір професії - справа нелегка. Пошук інформації, зацікавленість, співпраця із фахівцями  інформаційного центру допомогли дівчині визначитися у виборі професії.

Оксана вважає, що участь у конкурсі та підготовці наукових рефератів відіграла вирішальну роль у її вже студентській долі. І, насамперед, безмежно вдячна своїм вчителям, особливо Ванді Прокопченко, а також фахівцям інформаційного центру ХАЕС, які завжди надавали дівчині додаткову інформацію та поради. Оксана не вважає, що спеціальність «Атомна енергетика» - суто чоловічий вибір, вона їй теж цікава та перспективна. Першокурсниці одного з найпрестижніших вузів країни уже не терпиться поринути з головою в науку, щоб вивчитися, стати високоосвіченим спеціалістом і, звісно, працювати в уже рідній атомній енергетиці.
Ще одна учениця 8-го класу цієї школи Зінчук Ганна цьогоріч стала

переможницею регіонального конкурсу «Атомна енергетика  і ми» із роботою «Дослідження джерел і причин підвищеної вібрації на турбіні  К – 1000-60/3000».  В наданні інформації на таку складну тематику також долучилися працівники інформаційного центру ХАЕС та інструктор навчально-тренувального центру ХАЕС Роман Єпіхін.

«Нестача інформації породжує чутки, страхи, домисли, які треба заповнювати достовірною інформацією та самостійними дослідженнями. Треба вчити молодь досліджувати тематику довкілля, вміти приймати рішення, критично мислити», - насамкінець підсумувала Ванда Прокопченко.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Працівник Хмельницької АЕС здійснив сходження на дві вершини Паміру

2018-08-21

№ 288

Відразу на дві вершини-семитисячники - пік Коржиневської (7105 м.) та пік Ісмаїла Самані (7495 м.) - піднявся працівник енергоремонтного підрозділу Хмельницької АЕС Олександр Веремійчук, керівник клубу скелелазіння «Вершина», який своїм прикладом надихає на перемоги юних альпіністів міста атомників.

Українська делегація цьогоріч виявилася небагаточисельною, проте завдання, яке ставили перед собою альпіністи, виконали. Всього лише двоє українців зуміли самотужки піднятися на пік Коржиневської і вже у складі групи здійснити сходження на пік Ісмаїла Самані, на яких гордо замайоріли прапори України та Енергоатома.

«Кожне сходження – це окрема історія, адже в горах є свої правила і люди різних національностей розуміють тут один-одного без зайвих слів. Під час акліматизації в таборі спілкувалися з таджиками, росіянами, англійцями, норвежцями, іспанціми, допомагали естонським кінематографістам у зйомках фільму про альпіністів. Разом з усіма хвилювалися за провідника, який звалився в провалля, раділи, коли повернувся неушкодженим. Своєрідне перезавантаження свідомості відбулося після аварії гвинтокрила, під час якої загинули люди з якими нещодавно спілкувалися. З’явилося відчуття, що гори приймають не всіх, до них потрібно ставитись з обережністю і любов’ю», - розповідає О.Веремійчук .

Про особливу любов до гір альпініста-атомника свідчать вже підкорені гірські вершини Казбеку, Ельбрусу, Тянь-Шаню та Паміру. Знесилений, але з відчуттям завершеності Олександр Веремійчук планує і надалі продовжити випробування своїх можливостей та пізнання світу. Серед найближчих планів - підкорення ще двох семитисячників. А ще обов’язкова робота з юними альпіністами міста- супутника Хмельницької АЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-08-21

№ 287

21 серпня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 981 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.64 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 469.03 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 966 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.28 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 468.22 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС