На Хмельницькій АЕС працювала місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції

2018-02-16

№ 58

На Хмельницькій АЕС з 12 по 16 лютого працювала місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС) за темою «Використання сучасних методів хімічного контролю теплоносія першого контуру АЕС». Серед учасників місії експерти з Болгарії, Чехії, Росії, представники Енергоатома та всіх АЕС України, а також учасники молодіжного руху ВАО АЕС.

Міжнародні фахівці разом із спеціалістами Хмельницької АЕС вивчали і обговорювали питання щодо визначення вмісту водню та розчинного кисню в теплоносії першого контуру за допомогою приладів лабораторного хімічного контролю; застосування іонної хроматографії для виконання вимірювань катіонів та аніонів в теплоносії першого контуру; методи обстеження обладнання першого контуру на предмет забруднень корозіоактивними домішками в контексті не потрапляння сторонніх предметів.

В рамках програми візиту експерти знайомилися із відповідною документацією, спілкувалися із персоналом Хмельницької АЕС, а також презентували кращі напрацювання.

Як підсумок візиту - розроблені експертами ВАО АЕС рекомендації та пропозиції щодо поліпшення використання сучасних методів хімічного контролю теплоносія першого контуру АЕС, використовуючи кращі світові практики. «Оцінка ефективності рекомендацій місії технічної підтримки буде здійснена через рік під час повторного візиту», - зазначив керівник групи експертів, радник ВАО АЕС Іван Гончаров.

По завершенню візиту генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко подякував міжнародним фахівцям, зазначивши, що заходи з покращення цього напрямку діяльності розроблені, є бажання і можливості вдосконалити та впровадити сучасні методи хімічного контролю теплоносія першого контуру на ХАЕС.

Довідково:
Кожна організація в світі, яка експлуатує АЕС, є членом ВАО АЕС. ВАО АЕС діє незалежно від державних і регулюючих органів та працює виключно від імені та в інтересах своїх членів – атомних електростанцій. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС) сприяє обміну досвідом експлуатації для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності при експлуатації своїх АЕС.В рамках ВАО АЕС між атомними станціями різних країн здійснюються партнерські перевірки, місії технічної підтримки, обмін інформацією про події та інші спільні програми. В структуру ВАО АЕС входять чотири регіональних центри: Московський, Атлантський, Паризький і Токійський. Московський центр ВАО АЕС об’єднує організації із Росії, Болгарії, Угорщини, Казахстану, Куби, Литви, Польщі, Словаччини, України, Фінляндії, Чехії, Китаю та Ірану. Координаційний центр ВАО АЕС знаходиться в Лондоні.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-02-16

№ 57

16 лютого 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1014 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.28 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 194.38 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.33 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 364.34 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС