Депутати території спостереження продовжують безпосереднє знайомство із діяльністю Хмельницької АЕС

2017-12-07

№ 449

6 грудня цього року Хмельницьку АЕС відвідали депутати та сільські голови Острозького району, територія якого в повному складі входить до зони спостереження ядерного об’єкта. Чи є атомна станція безпечною і яку користь вона приносить громаді, - на ці питання, що цікавлять в першу чергу жителів регіону, намагалися дати відповідь народні обранці  та атомники під час знайомства із ХАЕС.

В рамках візиту депутати та сільські голови Острожчини відвідали навчально-тренувальний центр. На повномасштабному тренажері блочного щита управління, гостям продемонстрували елементи відпрацювання взаємодії оперативного персоналу на випадок позаштатних ситуацій та ознайомили в цілому із системою підготовки персоналу на Хмельницькій АЕС.

Безпосередньо із виробничим процесом народні обранці знайомилися під час відвідин машинного відділення другого енергоблока, а із подальшими планами та перспективами – на будівельному майданчику Х/3. Зокрема, із станом справ щодо спорудження енергоблоків 3 та 4 ознайомив присутніх заступник генерального директора із капітального будівництва ВП ХАЕС Олег Рахлінський, за словами якого черговим етапом після схвалення доопрацьованого техніко-економічного обґрунтування спорудження енергоблоків, буде додаткове обстеження будівельних конструкцій, а також консультації з громадськістю. Під час екскурсії енергетичним об’єктом на численні питання гостей відповідали начальник зміни станції Сергій Павлов та начальник зміни турбінного цеху Володимир Мариньчук.

Мали можливість відвідувачі поспілкуватись і з генеральним директором ВП ХАЕС. Микола Панащенко ознайомив гостей із основними показниками роботи енергетичного підприємства та розповів про необхідні заходи щодо продовження терміну експлуатації 1-го енергоблока. Серед найближчих планів – виконання робіт з обстеження корпусу реакторної установки та визначення оцінки залишкового ресурсу обладнання. Ці роботи заплановано здійснити вже під час цьогорічного планово-попереджувального ремонту, що триває на Х/1.

Представники депутатського корпусу Острозького району цікавились питаннями щодо отримання субвенцій з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. За словами заступника голови Острозької районної ради Надії Демянчук, прийняття рішення про схвалення добудови 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС, значною мірою залежить від виконання зобов’язань перед громадою регіону щодо соціально-економічної компенсації та забезпечення певних преференцій.

Керівник атомної станції підтримав позицію представників громади та нагадав про іміджеву програму супроводу будівництва другого енергоблока, яку було виконано навіть із врахуванням інфляції. Микола Панащенко також зауважив, що відсоток на соціально-економічний розвиток регіону в значній мірі залежить і від запропонованого громадами території розташування ХАЕС переліку об’єктів соціальної інфраструктури, запланованих для будівництва. Цікавили народних обранців і перспективи працевлаштування жителів регіону під час спорудження та введення в експлуатацію нових потужностей та ін. На всі запитання депутати отримали кваліфіковані відповіді.
Інформаційний центр ВП ХАЕС