На Хмельницькій АЕС продовжують впроваджувати «постфукусімські» заходи з безпеки

2017-08-02

№ 279

Чотири мобільні дизель-генераторні станції доставлено на Хмельницьку АЕС згідно із «постфукусімськими» заходами з підвищення безпеки. 1-2 серпня персонал атомної станції, який входить до складу аварійних груп і бригад, знайомився із новою технікою. Для представників основних цехів та підрозділів ХАЕС, які експлуатуватимуть дизель-генератори, фахівці компанії-виробника «Далгакиран компресор Україна» проводили теоретичні навчання та на практиці демонстрували можливості обладнання.

«Використання цього обладнання передбачено на випадок аварійної ситуації - повного знеструмлення АЕС,» - розповідає керівник управління з питань аварійної готовності та реагування Сергій Дубина.

За словами керівника проекту Олександра Попова, установка універсальна і мобільна, показники якості напруги та частоти на найвищому рівні. Мобільні дизель-генераторні станції пройшли відповідні випробування у всіх режимах роботи, зокрема, набір навантаження в один крок, що свідчить про надійність та стійкість обладнання.

Чотири дизель-генераторні станції по 550 кВА можна використовувати окремо та разом. При необхідності можливо синхронізувати всі чотири генератори разом, а також передбачена синхронізація і з мережею без розривів і переключення.

«Такий дизель-генератор може працювати в автономному режимі як незалежне джерело живлення, в автоматичному, підключеному до мережі, та в режимі синхронізації, підвищуючи загальну потужність на певне навантаження»,- додає проектувальник.

Згідно із проектним рішенням, працівники Хмельницької АЕС, які пройшли відповідне навчання, розроблять інструкцію з використання мобільних дизель-генераторних станцій та в подальшому навчатимуть персонал аварійних груп і бригад.

Реалізація таких заходів дасть змогу привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до міжнародних вимог.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька АЕС виконала планове завдання із виробництва електроенергії за липень 2017 року на 106,5%

2017-08-02

№ 278

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за липень поточного року на 106,5%. З початку 2017 року даний показник склав 105,6%.

У липні 2017 року Хмельницькою атомною електростанцією вироблено 1 331,7 млн. кВт*год електроенергії при плані 1 250 млн. кВт*год електроенергії. Зокрема, першим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 601,1 млн. кВт*год електроенергії, другим – 730,6 млн. кВт*год електроенергії.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 89,50% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала липень місяць поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 80,80%, на другому – 98,19%.

З початку 2017 року ХАЕС виробила 9 697,4 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 4 587,5 млн. кВт*год, другим –
5 109,9 млн. кВт*год.

З початку експлуатації (станом на 24:00 31.07.2017 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 277 686,8 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-08-02

№ 277

Сьогодні, 2 серпня 2017 року, енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 652.92 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 15.67 млн. кВт*год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 882.78 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 21.19 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС