На території навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС ліквідували умовну пожежу

2019-02-22

№ 076

21 лютого цього року на території навчально-тренувального центру (НТЦ) Хмельницької АЕС відбулося тактико-спеціальне навчання з гасіння умовної пожежі. За умовою тренування, через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації електричних приладів виникла пожежа в конференцзалі навчально-тренувального центру.

Виявивши загоряння, охорона об’єкта одразу повідомила рятувальників та служби взаємодії, вживши першочергових заходів щодо утримання полум’я (умовно за тренуванням) до приїзду підрозділів державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

До приїзду вогнеборців, які прибули за декілька хвилин, умовне загоряння та сильне задимлення поширилось на площу 100 кв. м, приміщення першого та другого поверхів, а також існувала загроза розповсюдження пожежі на суміжні та вище розташовані приміщення. Під час розвідки рятувальники виявили в приміщенні умовно потерпілого, якого вивели на свіже повітря.

Умовну пожежу було приборкано спільними зусиллями особового складу пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій (3 ДПРЗ ГУ ДСНС) України у Хмельницькій області, а також підрозділами електроцеху та навчально-тренувального центру ХАЕС.

У рамках навчань відпрацьовувалась послідовність дій під час ліквідації умовної пожежі, а також перевірялась готовність підрозділів пожежно-рятувального загону та служб взаємодії Хмельницької АЕС у разі загрози та виникнення пожежі на об’єктах енергопідприємства.

Підбиваючи підсумки, керівник навчань, начальник 7 Державної пожежно-рятувальної частини Микола Любашевський зазначив: «Такі навчання є надзвичайно важливими як для рятувальників, так і для працівників відповідного об’єкта, адже моделювання умовних надзвичайних ситуацій значно полегшує роботу в реальних умовах».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Продовження терміну експлуатації першого енергоблока - життєво необхідне для міста-супутника Хмельницької АЕС

2019-02-22

№ 075

21 лютого 2019 у місті атомників відбулися громадські обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока Хмельницької АЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС - 13.12.2018 року, і розробка у зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

У рамках громадських обговорень фахівці Хмельницької АЕС ознайомили присутніх із обсягом робіт щодо ПСЕ, акцентуючи увагу на Звіті з періодичної переоцінки безпеки енергоблока, в якому детально проаналізовані чотирнадцять факторів безпеки, а також здійснено комплексний аналіз безпеки.

Як зауважив начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Євген Мелешко, згідно з результатами вже здійснених робіт з ПСЕ є підстави для продовження терміну експлуатації першого енергоблока на двадцять років. Остаточний термін продовження строку експлуатації буде встановлено ДІЯРУ за результатами оцінки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока.

Представники цеху радіаційної безпеки та відділу з охорони навколишнього середовища представили громадськості результати радіаційного та екологічного моніторингу на проммайданчику та в санітарно-захисній зоні спостереження атомної станції, відзначаючи, що Хмельницька АЕС надає відкриту та достовірну інформацію про радіаційний стан навколишнього природного середовища на території розташування ХАЕС за допомогою засобів масової інформації та інтернет-ресурсів, а також направляються звіти у відповідні державні органи.

Жителі міста енергетиків підтримали продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС. «Громада усвідомлює, що продовження терміну експлуатації першого енергоблока - життєво необхідне для міста-супутника ХАЕС. Ми за продовження терміну експлуатації першого енергоблока, адже це наш розвиток, наше майбутнє», - підсумував результати громадських обговорень міський голова Нетішина  Олексанр Супрунюк.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-22

№ 074

Сьогодні, 22 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 511,02 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває дев’яноста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС