Співробітництво з ВАО АЕС

Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують АЕС (World Association of Nuclear Operators), ВАО АЕС, була заснована у травні 1989 року для обміну досвідом експлуатації. Участь в роботі ВАО АЕС дає можливість усім його членам, враховуючи у своїй практиці досвід інших АЕС, досягнути високих результатів і підвищити надійність експлуатації своїх АЕС.

Діяльність ВАО АЕС спрямована на реалізацію головної мети – максимально підвищувати безпеку та надійність експлуатації АЕС шляхом:

• обміну інформацією;
• сприяння установленню контактів серед своїх членів та порівняння  результатів їх роботи;
• впровадження передового досвіду.
АЕС України, як і інші зарубіжні АЕС, які експлуатують АЕС російської конструкції,   належать до Московського центру ВАО АЕС (ВАО АЕС-МЦ). Серед основних напрямків співробітництва з ВАО АЕС-МЦ слід відмітити участь персоналу ХАЕС в роботі:
• партнерських перевірок;
• місій технічної підтримки;
• програм “Обмін досвідом експлуатації” та “Показники роботи ВАО АЕС”;
•  семінарів та нарад;
• засідань ГІС та клубу ВВЕР-440 і ВВЕР-1000.

У 2017 р. Хмельницька АЕС продовжувала активно співпрацювати з ВАО АЕС за програмами досвіду експлуатації, партнерських перевірок, семінарів, місій технічної підтримки, виробничих показників роботи та молодіжного руху ВАО АЕС.

У 2017 році на ХАЕС пройшла повторна партнерська перевірка. Мета цієї перевірки - аналіз виконання коригувальних заходів, розроблених на підставі областей для поліпшення за підсумками повномасштабної партнерської перевірки 2015 р.

1 спеціаліст ХАЕС став членом команди експертів під час партнерської перевірки Смоленської АЕС за напрямком «Радіаційна безпека».

Представники ХАЕС взяли участь у 5 місіях технічної підтримки ВАО АЕС. Дві з них були проведені на майданчику ХАЕС, а саме:

•    «Практики радіаційного захисту та моніторинг радіоактивного забруднення» (12-16 червня 2017 р.)
•    «Удосконалення виробничої діяльності. Практики моніторингу та оцінки ефективності використання зовнішнього досвіду експлуатації та управління малозначущими подіями » (21-27 травня 2017 р.)

Фахівці станції взяли участь в 7 робочих зустрічах ВАО АЕС-МЦ з питань підвищення безпеки, поширення передового досвіду роботи та управління персоналом. Одна Міжнародна робоча зустріч на тему «Управління людськими ресурсами. Оптимальний процес «омолодження» персоналу» була проведена на ХАЕС в червні 2017 р.

Всього протягом 2017 року спеціалісти ХАЕС взяли участь у 29 заходах  ВАО АЕС-МЦ: 28 фахівців у заходах за кордоном та 56 чоловік - у заходах, що були проведені на ХАЕС та в Україні.