Новини Енергоатома

На ЮУАЕС розробили тренажер для вдосконалення самоконтролю

2021-04-06

На Южно-Українській АЕС створили тренажер STAR, який допомагає  персоналу станції відпрацьовувати навички самоконтролю. Спеціалісти навчально-тренувального центру (НТЦ) ЮУАЕС вивчили досвід колег з АЕС Моховце (Словаччина) та Рівненської АЕС, оцінили власні напрацювання, і вирішили розробити тренажер власними силами.

«В основу концепції створення тренажера STAR покладене розуміння того, що переважна більшість помилок персоналу відбувається внаслідок виконання автоматичних звичних дій, без аналізу. Це так звані помилки на фоні зниженого рівня концентрації уваги», – пояснила керівник відділу психолого-педагогічного забезпечення НТЦ ЮУАЕС Катерина Черешня. – Ми очікуємо, що у персоналу, який пройде курс навчання на тренажері, підвищиться самоконтроль та знизиться ймовірність здійснення помилок».

Під час роботи з тренажером психологи отримають можливість формувати базу даних поведінкових реакцій на різноманітні сценарії розвитку подій. Фахівцям відділів техобслуговування і ремонту та психолого-педагогічного забезпечення вдалося створити програмний продукт, здатний на звичайному персональному комп'ютері відтворити віртуальний пульт керування для виконання навчальних завдань, пов'язаних із впливом на різні робочі елементи.

Вадим Гордійчук, інженер-програміст відділу техобслуговування і ремонту НТЦ ЮУАЕС, розповідає: «Модель нашого тренажера побудована на WEB Interface, пульт зображено на екрані. Він має вигляд панелі приладів із набором робочих елементів. Також там міститься чек-лист – таблиця з переліком дій, попередньо заданих інструктором чи психологом. Передбачена можливість робити в чек-листі покрокові позначки про виконання кожного перемикання. Саме це сприяє самоперевірці дій, що виконуються, та розвитку навичок самоконтролю. До моделі можна додавати будь-які візуальні елементи керування, що дозволяє створювати безліч сценаріїв».

Впровадити на ЮУАЕС тренажер STAR рекомендувала міжнародна інспекція Ядерного страхового пулу в рамках програми конкретних дій станції у напрямку становлення і розвитку культури безпеки.

Найближчим часом  розробники планують удосконалити проєкт та ввести програмний контроль за тривалістю виконання сценаріїв. Наразі контроль здійснюється  психологом. У перспективі також планують додати функцію зміни рівнів складності з метою тестування та тренування персоналу станції.

www.energoatom.com.ua

5 квітня атомні станції України виробили 237,29 млн кВт·г електроенергії

2021-04-06

6 квітня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків:

На енергоблоці №1 Запорізької АЕС 74 доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС 22 доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №2 Рівненської АЕС 34 доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Южно-Української АЕС 94 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 3 690 МВт, РАЕС – 2 455 МВт, ЮУАЕС – 2 045 МВт, ХАЕС – 1 685 МВт.

Станом на 6 квітня 2021 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 875 МВт, поточна потужність становить 9 875 МВт.

Минулої доби, 5 квітня, станціями вироблено 237,29 млн кВт·г електроенергії.

З початку квітня виробництво становить 1 195,48 млн кВт·г. 

З початку 2021 року - 22 986,06 млн кВт·г. 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

 
www.energoatom.com.ua

Енергоатом готовий щодоби безкоштовно постачати 5 тисяч літрів медичного кисню до лікарень Запорізької, Рівненської та Хмельницької областей

2021-04-06

Про це, відвідуючи азотно-кисневу станцію на майданчику Запорізької АЕС, де вироблятиметься медичний кисень для українських лікарень, повідомив т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. Як соціально відповідальна Компанія, Енергоатом виступив з ініціативою постачання медичного кисню для хворих на COVID-19, які потребують кисневої підтримки. Відтак на азотно-кисневих станціях Запорізької, Хмельницької та Рівненської АЕС налагодили його виробництво.

В березні 2021 року НАЕК отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарського засобу «Медичний кисень» у рамках реалізації проєкту «Енергоатом Медицина».

Наразі до відправки його перших партій у лікарні залишається один крок – Енергоатом має отримати висновок Державного експертного центру МОЗ та реєстрацію медичного кисню як лікарського засобу. Всі необхідні для цього документи Компанія передала до міністерства.

Отримавши фінальні узгодження, НАЕК щодоби безкоштовно постачатиме близько 120 балонів (5 тисяч літрів) медичного кисню до лікарень Запорізької, Рівненської та Хмельницької областей.

Фахівці з атомних електростанцій вже дооснастили й акредитували лабораторії з контролю якості та безпеки лікарських засобів – відповідно до всіх визначених законодавством вимог і процедур. Крім цього, фахівці МОЗ провели кількаетапні ретельні перевірки АЕС, а на самих станціях підготували високопрофесійний персонал.

В ДП «НАЕК «Енергоатом» щиро впевнені, що міністр охорони здоров’я та посадовці МОЗ не зволікатимуть – і всі необхідні для реєстрації медичного кисню погодження пройдуть за прискореною процедурою у найстисліші терміни. Наша мета – врятувати якомога більше людських життів і допомогти державі подолати наслідки пандемії.    

 

www.energoatom.com.ua