Новини Енергоатома

Енергоатом у І кварталі 2021 року перевиконав Прогнозний баланс електроенергії ОЕС України на 11% – Петро Котін

2021-04-05

Можна без перебільшення зазначити: роль, внесок та місце Енергоатома у посилення енергетичної безпеки держави протягом останнього року суттєво зросли. Про це т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявив під час проведення спільної наради на Запорізькій атомній станції з головами НКРЕКП Валерієм Тарасюком і Правління НЕК «Укренерго» Володимиром Кудрицьким.

«Головне – нам вдалося переламати негативні тенденції минулого року, вийти на траєкторію стабільного розвитку, досягти позитивних виробничих та фінансових результатів», – наголосив керівник Енергоатома. І додав: НАЕК успішно завершила перший квартал цього року. Прогнозний баланс виробництва електроенергії за перші три місяці 2021-го виконано на 111%.

За словами Петра Котіна, у найбільш критичну пору року – під час лютневих морозів – Енергоатом вкотре довів, що саме атомна генерація є стабільним, потужним та надійним джерелом забезпечення України електроенергією. «Завдяки атомникам країна не відчула численних аварійних зупинок на теплових електростанціях, дефіциту вугілля на складах і нестабільності роботи «зеленої» генерації, – підкреслив т. в. о. президента Компанії. – Водночас АЕС утримують ядерну та радіаційну безпеку на найвищому рівні, що повністю відповідає національним стандартам і міжнародним рекомендаціям».

За перший квартал 2021 року Компанія отримала 16 млрд 430 млн грн надходжень, що на 13% перевищило показники аналогічного періоду минулого року. Ба більше, порівняно із четвертим кварталом 2020-го грошові надходження збільшено майже на третину. За перші два місяці поточного року державне підприємство освоїло понад 1 млрд грн капітальних вкладень, це маже на 20% більше, ніж торік.

Завдяки стабільному грошовому потоку Компанія більш ефективно планує свої доходи та видатки, своєчасно виплачує заробітну платню персоналу, сплачує податки до бюджету та здійснює соціальні платежі.

Петро Котін впевнений у тому, що цей рік стане для українських атомників набагато успішнішим за попередній – передусім завдяки вдалій реалізації масштабних проєктів. Таких, як будівництво першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). «Наразі там проводяться пуско-налагоджувальні роботи обладнання й устаткування, – повідомив очільник Енергоатома. – У зв’язку з цим ми офіційно повідомили російську сторону про припинення вивезення ВЯП на зберігання до РФ. Це дасть нам змогу заощаджувати до 200 млн доларів щороку».

Останню перепону для вчасного введення Сховища в експлуатацію – відсутність залізнічної колії на ділянці Вільча-Янів – найближчим часом буде подолано, запевнив Петро Котін. Після її передачі на баланс Енергоатома там розпочалися активні роботи, і з червня 2021 року Сховище прийматиме ВЯП з трьох українських атомних станцій.

www.energoatom.com.ua

4 квітня атомні станції України виробили 237,71 млн кВт·г електроенергії

2021-04-05

5 квітня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків:

На енергоблоці №1 Запорізької АЕС 73 доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС 21 доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №2 Рівненської АЕС 33 доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Южно-Української АЕС 93 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 3 695 МВт, РАЕС – 2 460 МВт, ЮУАЕС – 2 045 МВт, ХАЕС – 1 690 МВт.

Станом на 5 квітня 2021 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 890 МВт, поточна потужність становить 9 890 МВт.

Минулої доби, 4 квітня, станціями вироблено 237,71 млн кВт·г електроенергії.

З початку квітня виробництво становить 958,19 млн кВт·г. 

З початку 2021 року - 22 748,77 млн кВт·г. 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

 
www.energoatom.com.ua