30 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, два працюють з обмеженнями

2020-09-30

30 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1 та №3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 965 МВт.

ЗАЕС-2 – 51 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1000 МВт.

ЗАЕС-4 – 153 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 168 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1005 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 430 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 415 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 990 МВт.

РАЕС-4 – 25 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 700 МВт, балансове обмеження 240 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 670 МВт, балансове обмеження 220 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 33 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 970 МВт, РАЕС – 1 835 МВт, ЮУАЕС – 2 385 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 30 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 660 МВт, поточна потужність становить 8 200 МВт.

Минулої доби, 29 вересня, станціями вироблено 193,7 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.


www.energoatom.com.ua

За участі Президента України Енергоатом та Westinghouse підписали контракт про постачання ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440

2020-09-30

За участі Президента України Володимира Зеленського підписано угоду між ДП «НАЕК «Енергоатом» та компанією Westinghouse про постачання ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440 Рівненської АЕС. Документ було підписано 30 вересня в Офісі Президента України очільником Енергоатома Петром Котіним та президентом і головним виконавчим директором Westinghouse Патріком Фраґманом (Patrick Fragman). На підписанні контракту також були присутні керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков та віцепрезидент Енергоатома Герман Галущенко.

Контрактом передбачено впровадження в експлуатацію паливних збірок для реакторів типу ВВЕР-440 виробництва Westinghouse на ВП «Рівненська АЕС». Постачання тепловидільних збірок (ТВЗ) в Україну планується розпочати з 2024 року з партії ТВЗ для проведення етапу дослідної експлуатації. Передбачається можливість виробництва частини комплектуючих тепловидільних збірок для ВВЕР-440 виробництва Westinghouse на ВП «Атомнергомаш» НАЕК «Енергоатом».

Коментуючи підписання контракту, Президент України Володимир Зеленський зазначив, що досягнуті між Енергоатомом та Westinghouse домовленості стали останнім кроком на шляху повної диверсифікації джерел постачання ядерного палива в Україну. «Угода між Енергоатомом і Westinghouse є продовженням плідного 20-річного партнерства України та США з диверсифікації постачання палива на українські АЕС і свідчить про невпинний рух нашої країни до вибудови власної енергетичної безпеки та незалежності», – зазначив глава держави.

Петро Котін подякував Володимиру Зеленському за всебічну підтримку атомної генерації та висловив упевненість у подальшій плідній співпраці Енергоатома та Westinghouse. «Ми робимо черговий крок у реалізації програми з диверсифікації ядерного палива і першими в Європі розпочинаємо використання палива компанії Westinghouse для ядерних блоків типу ВВЕР-440. Це – важливе рішення не тільки для України, але й для усіх країн європейського континенту, які експлуатують блоки ВВЕР-440, адже воно спирається на Європейську стратегію енергетичної безпеки», – наголосив очільник Енергоатома.

Патрік Фраґман відзначив значний внесок українських фахівців у спільну роботу з впровадження ядерного палива виробництва Westinghouse для українських АЕС та висловив впевненність у розширенні співпраці з Енергоатомом. «Ми раді, що Енергоатом вчергове продемонстрував свою впевненість у якості ядерного палива компанії Westinghouse, –  підкреслив він. –  Завдяки цій важливій угоді ми продовжуємо свою працю на користь енергетичної безпеки України та зосереджуємось на подальшому вдосконаленні експлуатаційних характеристик нашої продукції. Westinghouse також сподівається й надалі лишатися стратегічним партнером Енергоатома і в інших перспективних проєктах».

Патрік Фраґман також підтвердив готовність  Westinghouse взяти участь у проєкті добудови третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. «Ми могли б брати участь у цьому проєкті – це стосується поставок і палива, і деяких інших систем, наприклад АСУТП (автоматизованих систем управління технологічним процесом), якщо Енергоатом вважатиме такі пропозиції вигідними для себе й корисними для країни», – уточнив представник Westinghouse.

Крім того, сторони підписали Протокол про наміри з розвитку співробітництва між компанією «Westinghouse» та Відокремленим підрозділом Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» – «Атоменергомаш». Серед домовленостей:

    виготовлення «Атоменергомаш» компонентів палива компанії Westinghouse з ринком збуту за межами України,
    збільшення номенклатури компонентів палива, які можуть виготовлятися ВП «Атоменергомаш»,
    виробництва обладнання для інспекції палива ВВЕР-1000 та/або ВВЕР-440.

Для довідки: З метою забезпечення енергетичної незалежності України ДП НАЕК «Енергоатом» приділяє особливу увагу питанню диверсифікації постачання ядерного палива на АЕС України. Відповідні роботи були започатковані у 2000 році підписанням міжурядової угоди між США та Україною. У рамках цієї угоди компанією Westinghouse (США) у 2005 році було поставлено в Україну перші шість дослідних паливних збірок, а у 2009 році – повну перевантажувальну партію у складі сорока двох паливних збірок для енергоблоків ВВЕР-1000.

Наразі ядерне паливо компанії Westinghouse використовується на чотирьох енергоблоках ВП «Запорізька АЕС», двох енергоблоках ВП «Южно-Українська АЕС» та з 2021 року постачатиметься для одного з енергоблоків ВП «Рівненська АЕС». При цьому три енергоблоки українських АЕС (№2 та №3 ЮУАЕС, №5 ЗАЕС) працюють виключно на паливі Westinghouse.

Таким чином, ДП «НАЕК «Енергоатом» наразі є єдиним у світі оператором АЕС з реакторами ВВЕР-1000, який успішно реалізував процес диверсифікації ядерного палива для цих реакторів, виконавши рекомендації МАГАТЕ щодо необхідності мати щонайменше двох постачальників ядерного палива. Діяльність Енергоатома з диверсифікації джерел постачання ядерного палива також повністю відповідає Європейській стратегії енергетичної безпеки, підписаній у 2014 році, яка визначає, що «...загальна диверсифікація джерел ядерного палива є пріоритетом для всіх».

www.energoatom.com.ua

29 вересня атомні станції України недовиробили 14,51 млн кВт·г електроенергії

2020-09-30

30 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 660 МВт, поточна потужність становить 8 200 МВт.

29 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 193,7 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 14,51 млн кВт·г електроенергії.

З початку вересня виробництво становить 5 437,1 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 266,85 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 56 572,49 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 400,6 млн кВт·г.
www.energoatom.com.ua

Проєкт розпорядження Уряду про передачу функцій з управління НАЕК «Енергоатом» передано на розгляд КМУ

2020-09-30

З метою належного виконання Указу Президента України № 406 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» від 22 вересня 2020 року (пункту 3 статті 1) Енергоатом направив на розгляд Кабінету Міністрів проєкт розпорядження «Про передачу функцій з управління ДП «НАЕК «Енергоатом».

Документ передбачає, що функції з управління державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» будуть передані безпосередньо Кабінету Міністрів України, який надалі буде виконувати весь обсяг повноважень уповноваженого органу управління, визначений Законом України «Про управління об’єктами державної власності».  Сукупність стратегічних завдань, що стоять перед атомною промисловістю в цілому і перед ядерною генерацією зокрема, потребують такого рішення. Сподіваємося на швидкий розгляд та затвердження проєкту розпорядження.

Для довідки: Відповідно до частини першої статті 21 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» державне управління у сфері використання ядерної енергії «здійснюється міністерством, іншим центральним органом виконавчої влади, визначеним Президентом України».

www.energoatom.com.ua

Енергоатом задоволений темпами розслідування НАБУ щодо порушень при будівництві ЦСВЯП

2020-09-29

НАЕК «Енергоатом» задоволений швидкими темпами розслідування Національним антикорупційним бюро України зловживань службовим становищем заступника гендиректора одного з відокремлених підрозділів Компанії при будівництві Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Нагадуємо, що 1 вересня поточного року Енергоатом передав до НАБУ матеріали за результатами внутрішнього розслідування стосовно стану виконання робіт і загального будівництва ЦСВЯП. Ініційоване у липні цього року внутрішнє розслідування Енергоатома виявило низку суттєвих порушень, які містять ознаки кримінальних і адміністративних правопорушень. Зокрема, йдеться про порушення під час укладання додаткових угод, здійснення оплати за виконані роботи, загальний стан реалізованих підрядниками зобов’язань та інше.

Результатом подальшого розслідування, проведеного НАБУ, стало повідомлення 28 вересня народному депутату України VIII скликання та заступнику гендиректора одного з відокремлених підрозділів Енергоатома про підозру у вчиненні кримінального корупційного правопорушення, пов’язаного з наданням та отриманням неправомірної вигоди. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Енергоатом надає всебічне сприяння розслідуванню НАБУ. Компанія прийматиме відповідні кадрові рішення за результатами рішення суду за цією справою.

Для довідки: Централізоване сховище – це автономна ядерна установка для тривалого (до 100 років) зберігання відпрацьованого ядерного палива. Будівництво об’єкту розпочалося в листопаді 2017 року. Проєкт реалізовується завдяки кредитним коштам. Проєктування, виготовлення та постачання систем для зберігання забезпечує американська компанія Holtec International. Перший пусковий комплекс сховища мали ввести в експлуатацію наприкінці 2019 року. Проєктна місткість сховища – 458 контейнерів, всередині яких можна вмістити понад 16 тис. відпрацьованих паливних збірок.


www.energoatom.com.ua

28 вересня атомні станції України недовиробили 16,08 млн кВт·г електроенергії

2020-09-29

29 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 670 МВт, поточна потужність становить 8 000 МВт.

28 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 192,52 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 16,08 млн кВт·г електроенергії.

З початку вересня виробництво становить 5 243,4 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 252,34 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 56 378,79 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 386,09 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

29 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

2020-09-29

29 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1 ЗАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 925 МВ, балансове обмеження 40 МВт.

ЗАЕС-2 – 50 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1000 МВт.

ЗАЕС-4 – 152 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 167 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1005 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 430 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 995 МВт.

РАЕС-4 – 24 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 340 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 290 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 32 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 930 МВт, РАЕС – 1 845 МВт, ЮУАЕС – 2 215 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 29 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 670 МВт, поточна потужність становить 8 000 МВт.

Минулої доби, 28 вересня, станціями вироблено 192,52 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

27 вересня атомні станції України недовиробили 16,08 млн кВт·г електроенергії

2020-09-28

28 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 675 МВт, поточна потужність становить 8 005 МВт.

27 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 192,14 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 16,08 млн кВт·г електроенергії.

З початку вересня виробництво становить 5050,88 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 236,268 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 55 186,27 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 370,01 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

28 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

2020-09-28

28 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1 ЗАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 925 МВ, балансове обмеження 40 МВт.

ЗАЕС-2 – 49 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1000 МВт.

ЗАЕС-4 – 151 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 166 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1005 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 435 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 995 МВт.

РАЕС-4 – 23 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 340 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 290 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 31 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 930 МВт, РАЕС – 1 850 МВт, ЮУАЕС – 2 215 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 28 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 675 МВт, поточна потужність становить 8 005 МВт.

Минулої доби, 27 вересня, станціями вироблено 192,14 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

Експерти-атомники вважають Указ президента стратегічно важливим та своєчасним

2020-09-28

Багатотисячний колектив атомників і фахівців, які працюють у дотичних до атомної галузі сферах, вдячні Президенту України за увагу, приділену проблемам ядерної енергетики, та вітають підписання Указу від 22.09.2020 № 406.

«Виданий Президентом України Указ є абсолютно конституційним, правомірним і законним, а також свідчить про те, що глава держави володіє достовірною інформацією щодо проблем і стратегічних питань атомної генерації та прагне врегулювати наявні проблеми у визначений законодавством спосіб», – вважає представник ВАО АЕС на Запорізькій атомній електростанції, ексдиректор ЗАЕС, колишній в. о. президента НАЕК "Енергоатом", народний депутат України двох скликань Володимир Бронніков.

Зокрема, Указ містить доручення Уряду внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроєкти, які вже довгий час існували лише на папері, але так і не були винесені на розгляд парламенту, коментує експерт. Подібні завдання вже ставилися перед попередніми урядами, проте не були виконані. «Вирішити їх в інший спосіб, без законодавчої бази, неможливо», – стверджує Володимир Бронніков.
www.energoatom.com.ua

Енергоатом-Трейдинг продав на аукціоні 14 900 МВт·г для експорту

2020-09-25

Сьогодні, 25 вересня 2020 року, Енергоатом-Трейдинг реалізував на ТБ "Українська енергетична біржа" увесь виставлений обсяг – 14 900 МВт·г електроенергії базового навантаження в торговельній зоні ОЕС України за середньозваженою ціною 1017 грн/МВт·г (без ПДВ).

Період відпуску/відбору електричної енергії: 01.10.2020 – 31.10.2020.

Електроенергія, придбана на аукціоні, підлягає виключно подальшому продажу та/або постачанню за межі території України (здійснення експорту електричної енергії з ОЕС України). Доступ до міждержавних перетинів для подальшого експорту електроенергії покупець забезпечує самостійно.
www.energoatom.com.ua

25 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

2020-09-25

25 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1 ЗАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 920 МВ, балансове обмеження 40 МВт.

ЗАЕС-2 – 46 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1000 МВт.

ЗАЕС-4 – 148 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 163 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1010 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 430 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 415 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 980 МВт.

РАЕС-4 – 20 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 610 МВт, балансове обмеження 340 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 610 МВт, балансове обмеження 290 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 28 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 930 МВт, РАЕС – 1 825 МВт, ЮУАЕС – 2 235 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 25 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 670 МВт, поточна потужність становить 8 000 МВт.

Минулої доби, 24 вересня, станціями вироблено 191,66 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

24 вересня атомні станції України недовиробили 16,20 млн кВт·г електроенергії

2020-09-25

25 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 670 МВт, поточна потужність становить 8 000 МВт.

24 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 191,66 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 16,20 млн кВт·г електроенергії.

З початку вересня виробництво становить 4475,66 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 188,38 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 55 611,05 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 322,13 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

Попри складне фінансове становище Енергоатом гарантує безперебійне та безпечне функціонування АЕС

2020-09-24

Сьогодні, 24 вересня 2020 року, Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» як оператор усіх діючих атомних електростанцій України, що відповідає за безпечне виробництво електроенергії, та Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» як вертикально інтегрована нафтогазова компанія, що здійснює повний цикл операцій з розвідки й розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування й зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам, підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Свої підписи під документом поставили очільник Енергоатома Петро Котін та голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Згідно з Меморандумом ДП «НАЕК «Енергоатом» та АТ НАК «Нафтогаз України» домовилися про спільне впровадження принципів сталого розвитку й спільну проєктну діяльність задля забезпечення переходу України до кліматично нейтральної циркулярної водневої економіки до 2050 року. Щоб досягти цієї мети, Енергоатом та Нафтогаз України планують спільно працювати над оптимальними рішеннями задля інтеграції енергетичного сектора України з європейським ринком, декарбонізації енергетичної системи, підвищення її енергоефективності й розкриття потенціалу національної водневої енергетики України.

Коментуючи підписання Меморандуму, Петро Котін відзначив потенціал Енергоатома та Нафтогаза з розвитку перспективної водневої енергетики в Україні. «Ми представляємо потужні компанії і хочемо об’єднати наш потенціал для подальшого розитку галузі та реалізації нових переспективних проєктів з використання водневих технологій, що беззаперечно слугуватиме державним інтересам», – підкреслив керівник Енергоатома.

Він наголосив, що необхідність розвивати водневі технології визнано на рівні ЄС у кількох документах: Європейській водневій стратегії, Європейській угоді від 11 грудня 2019 року та Парьзькій угоді від листопада 2016 року. «При цьому фахівці розуміють: застосування водню матиме сенс виключно у випадку, коли цей водень вироблятиметься екологічно чистою генерацією. АЕС ідеально підходить для вирішення цієї задачі, оскільки атомна генерація має переваги над іншими завдяки екологічності та високій концентрації потужності виробленої енергії. Тому саме атомна енергетика має стати основним джерелом чистого водню для майбутнього ринку», – переконаний Петро Котін.

Андрій Коболєв відзначив стрімке зростання інтересу до водню у всьому світі і бурхливий розвиток міжнародного ринку цього енергоносія. «Українське виробництво водню може в осяжній перспективі скласти 40 ГВт. Використовуючи наявні спроможності та створюючи нові зелені потужності для виробництва водню, а також використовуючи існуючі та побудувавши з іноземними партнерами нові сховища, ми можемо досягти цих цілей», – впевнений голова правління НАК «Нафтогаз України».

Він переконаний, що у нашої країни зараз дуже широке вікно можливостей, адже вона має три переваги: «По-перше, це географічне розташування, сприятливе для постачання водню в сусідні країни та Німеччину. По-друге, це наявність існуючих потужностей. По-третє, це необхідність зниження викидів CO2 та інших забруднюючих речовин і можливість ввести оподаткування викидів вуглецю у зв’язку з запровадженням в ЄС нової системи».

У тексті Меморандуму наголошується, що підписанти прагнуть забезпечувати безперебійне постачання енергії споживачам за конкурентними цінами, при цьому максимізуючи цінність національних ресурсів України. Сторони також визнали, що їхні взаєморозуміння й співпраця сприятимуть ефективній модернізації енергетичного сектора України та підвищенню енергетичної безпеки й стабільності, а тому безумовно слугуватимуть державним інтересам.

Методами співпраці Енергоатом та Нафтогаз України обрали консультації та обмін інформацією з питань, що становлять предмет спільного інтересу, взаємне залучення до пілотних та бізнес-проєктів, розбудову зв’язків, зокрема із національними та міжнародними організаціями, співфінансування проєктів та спільну організацію заходів у рамках операційної діяльності однієї з компаній.

В документі окремо зазначено, що Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Енергоатомом і Нафтогазом України не змінює істотних умов корпоративних політик, правил і процедур кожної зі Сторін. Меморандум буде укладений на невизначений термін та набере чинності з моменту його підписання обома Сторонами.
www.energoatom.com.ua

НАЕК «Енергоатом» і НАК «Нафтогаз України» підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю

2020-09-24

Сьогодні, 24 вересня 2020 року, Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» як оператор усіх діючих атомних електростанцій України, що відповідає за безпечне виробництво електроенергії, та Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» як вертикально інтегрована нафтогазова компанія, що здійснює повний цикл операцій з розвідки й розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування й зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам, підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Свої підписи під документом поставили очільник Енергоатома Петро Котін та голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Згідно з Меморандумом ДП «НАЕК «Енергоатом» та АТ НАК «Нафтогаз України» домовилися про спільне впровадження принципів сталого розвитку й спільну проєктну діяльність задля забезпечення переходу України до кліматично нейтральної циркулярної водневої економіки до 2050 року. Щоб досягти цієї мети, Енергоатом та Нафтогаз України планують спільно працювати над оптимальними рішеннями задля інтеграції енергетичного сектора України з європейським ринком, декарбонізації енергетичної системи, підвищення її енергоефективності й розкриття потенціалу національної водневої енергетики України.

Коментуючи підписання Меморандуму, Петро Котін відзначив потенціал Енергоатома та Нафтогаза з розвитку перспективної водневої енергетики в Україні. «Ми представляємо потужні компанії і хочемо об’єднати наш потенціал для подальшого розитку галузі та реалізації нових переспективних проєктів з використання водневих технологій, що беззаперечно слугуватиме державним інтересам», – підкреслив керівник Енергоатома.

Він наголосив, що необхідність розвивати водневі технології визнано на рівні ЄС у кількох документах: Європейській водневій стратегії, Європейській угоді від 11 грудня 2019 року та Парьзькій угоді від листопада 2016 року. «При цьому фахівці розуміють: застосування водню матиме сенс виключно у випадку, коли цей водень вироблятиметься екологічно чистою генерацією. АЕС ідеально підходить для вирішення цієї задачі, оскільки атомна генерація має переваги над іншими завдяки екологічності та високій концентрації потужності виробленої енергії. Тому саме атомна енергетика має стати основним джерелом чистого водню для майбутнього ринку», – переконаний Петро Котін.

Андрій Коболєв відзначив стрімке зростання інтересу до водню у всьому світі і бурхливий розвиток міжнародного ринку цього енергоносія. «Українське виробництво водню може в осяжній перспективі скласти 40 ГВт. Використовуючи наявні спроможності та створюючи нові зелені потужності для виробництва водню, а також використовуючи існуючі та побудувавши з іноземними партнерами нові сховища, ми можемо досягти цих цілей», – впевнений голова правління НАК «Нафтогаз України».

Він переконаний, що у нашої країни зараз дуже широке вікно можливостей, адже вона має три переваги: «По-перше, це географічне розташування, сприятливе для постачання водню в сусідні країни та Німеччину. По-друге, це наявність існуючих потужностей. По-третє, це необхідність зниження викидів CO2 та інших забруднюючих речовин і можливість ввести оподаткування викидів вуглецю у зв’язку з запровадженням в ЄС нової системи».

У тексті Меморандуму наголошується, що підписанти прагнуть забезпечувати безперебійне постачання енергії споживачам за конкурентними цінами, при цьому максимізуючи цінність національних ресурсів України. Сторони також визнали, що їхні взаєморозуміння й співпраця сприятимуть ефективній модернізації енергетичного сектора України та підвищенню енергетичної безпеки й стабільності, а тому безумовно слугуватимуть державним інтересам.

Методами співпраці Енергоатом та Нафтогаз України обрали консультації та обмін інформацією з питань, що становлять предмет спільного інтересу, взаємне залучення до пілотних та бізнес-проєктів, розбудову зв’язків, зокрема із національними та міжнародними організаціями, співфінансування проєктів та спільну організацію заходів у рамках операційної діяльності однієї з компаній.

В документі окремо зазначено, що Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Енергоатомом і Нафтогазом України не змінює істотних умов корпоративних політик, правил і процедур кожної зі Сторін. Меморандум буде укладений на невизначений термін та набере чинності з моменту його підписання обома Сторонами.

www.energoatom.com.ua

24 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

2020-09-24

24 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1 ЗАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 920 МВ, балансове обмеження 40 МВт.

ЗАЕС-2 – 45 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1000 МВт.

ЗАЕС-4 – 147 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 162 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1010 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 425 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 410 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 975 МВт.

РАЕС-4 – 19 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 350 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 300 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 27 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 930 МВт, РАЕС – 1 810 МВт, ЮУАЕС – 2 215 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 24 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 655 МВт, поточна потужність становить 7 965 МВт.

Минулої доби, 23 вересня, станціями вироблено 191,92 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

23 вересня атомні станції України недовиробили 16,56 млн кВт·г електроенергії

2020-09-24

24 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 655 МВт, поточна потужність становить 7 965 МВт.

23 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 191,92 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 16,56 млн кВт·г електроенергії.

З початку вересня виробництво становить 4284 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 171,82 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 55 419,39 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 305,57 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

Увага! Рівненська АЕС працює в штатному режимі

2020-09-23

У зв’язку із поширенням в Інтернеті дезінформації стосовно нештатної ситуації на Рівненській АЕС та евакуації мешканців міста-супутника, повідомляємо, що станом на 12:30 енергоблоки №№1, 2, 3 РАЕС працюють в штатному режимі, енергоблок №4 з 6 вересня перебуває у середньому планово-попереджувальному ремонті.

Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

Тож просимо населення не поширювати неправдивої інформації та довіряти перевіреним джерелам! Уся достовірна інформація щодо роботи енергоблоків РАЕС публікується на нашому офіційному сайті та її сторінках у соцмережах.
www.energoatom.com.ua

Кабмін має вирішити питання заборгованості перед Енергоатомом за поставлену електроенергію в рамках ПСО – Президент

2020-09-23

Вирішення питання безпрецедентної заборгованості перед виробниками електричної енергії, зокрема перед ДП «НАЕК «Енергоатом», - один з невідкладних заходів для стабілізації ситуації в енергетичній сфері, вважає Президент України Володимир Зеленський.  Про це йдеться в Указі глави держави «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» від 22 вересня 2020 року. Документ оприлюднено на офіційному веб-сайті Президента.

Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів ужити вичерпних заходів для погашення заборгованості за електроенергію, вироблену та поставлену в рамках виконання ПСО, тобто спеціальних обов'язків для забезпечення загальносуспільних інтересів. Окрім того, Уряд має зробити все можливе, аби в подальшому не допустити такої заборгованості перед енергогенеруючими компаніями, зокрема перед НАЕК «Енергоатом», зазначено в Указі Президента.

Повний текст документа – на офіційній веб-сторінці глави держави за посиланням.


www.energoatom.com.ua

Президент України доручив передати функції з управління Енергоатомом Кабінету міністрів

2020-09-23

Президент України Володимир Зеленський вважає за необхідне невідкладно розглянути на засіданні уряду питання вдосконалення управління державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

Про це йдеться в Указі Президента «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» від 22 вересня 2020 року, оприлюдненому на офіційному веб-сайті глави держави.

Зокрема, Кабінет міністрів на доручення Президента має пришвидшити підготовку і проведення корпоратизації Енергоатома та найближчим часом взяти на себе функції з управління НАЕК «Енергоатом».

Указ Президента набирає чинності з дня його опублікування.

Повний текст документа – на офіційній веб-сторінці глави держави за посиланням.


www.energoatom.com.ua

Президент України доручив розпочати проєкт добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС

2020-09-23

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів України у двомісячний строк внести на розгляд Верховної Ради законопроект про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції. Про це йдеться в Указі Президента «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» від 22 вересня 2020 року, оприлюдненому на офіційному веб-сайті глави держави.

Кабінету міністрів також доручено розробити довгострокову програму розвитку атомної енергетики в рамках реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2035 року, а також ужити вичерпних заходів для погашення заборгованості перед виробниками електричної енергії, зокрема перед НАЕК «Енергоатом», що утворилася внаслідок виконання ними спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів.  

Повний текст Указу Президента – на офіційній веб-сторінці глави держави за посиланням.

www.energoatom.com.ua

23 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

2020-09-23

23 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1 ЗАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 920 МВ, балансове обмеження 40 МВт.

ЗАЕС-2 – 44 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1000 МВт.

ЗАЕС-4 – 146 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 161 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1010 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 410 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 980 МВт.

РАЕС-4 – 18 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 350 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1020 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 605 МВт, балансове обмеження 300 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 26 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 930 МВт, РАЕС – 1 810 МВт, ЮУАЕС – 2 225 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 23 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 665 МВт, поточна потужність становить 7 975 МВт.

Минулої доби, 22 вересня, станціями вироблено 187,79 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

22 вересня атомні станції України недовиробили 20,1 млн кВт·г електроенергії

2020-09-23

23 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 665 МВт, поточна потужність становить 7 975 МВт.

22 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 187,79 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 20,1 млн кВт·г електроенергії.

З початку вересня виробництво становить 4 092,08 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 155,26 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 55 227,47 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 289,01 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

22 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, п’ять працюють з обмеженнями

2020-09-22

22 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1,3 ЗАЕС, №2 РАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 860 МВ, балансове обмеження 100 МВт.

ЗАЕС-2 – 43 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 960 МВт, балансове обмеження 50 МВт.

ЗАЕС-4 – 145 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 160 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1010 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 425 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 350 МВт, балансове обмеження 60 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 985 МВт.

РАЕС-4 – 17 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 510 МВт, балансове обмеження 440 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 610 МВт, балансове обмеження 300 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 25 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 830 МВт, РАЕС – 1 760 МВт, ЮУАЕС – 2 135 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 22 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 685 МВт, поточна потужність становить 7 735 МВт.

Минулої доби, 21 вересня, станціями вироблено 181,56 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.
www.energoatom.com.ua

Саботаж ініціатив Енергоатома і публікація фейків про його діяльність – це загроза національній безпеці

2020-09-22

Нинішнього року Національна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» перебуває в непростій ситуації: величезні борги енергоринку перед нею посилюють і експерименти на цьому ринку, і саботаж ініціатив самої компанії, і спроби втягнути її в інформаційні війни. Однак відпускати цю ситуацію на самоплив в НАЕК не мають наміру. Про це в інтерв'ю інформагентству «Українські Новини» заявив т. в. о. президента Енергоатома Петро Котін.

«Навмисне гальмування (ініціатив Енергоатома) бюрократичними процедурами аж до підробки документів, спотворення статистики в урядових структурах, негативні висловлювання щодо атомної галузі численних некомпетентних радників – все це погано закінчиться», – попередив очільник Компанії. За його словами, кожен подібний випадок в Енергоатомі сприймають як нанесення шкоди, яке Кримінальним кодексом трактується як навмисне шкідництво і, у кінцевому підсумку, загроза національній безпеці.

«Крім того, нас намагаються втягнути в інформаційні війни, публікують різноманітні фейки про нашу діяльність, хочуть дискредитувати нашу команду та дестабілізувати ситуацію в компанії», – розповів Петро Котін. І додав, що на публікації недостовірної інформації Енергоатом реагуватиме відповідно до чинного законодавства.

Керівник Енергоатома пояснив свою позицію так: за ситуацією навколо Компанії уважно стежать її закордонні колеги та партнери - інші члени ВАО АЕС, WNA, EUR, INPRO, Українського ядерного товариства та Асоціації «Український ядерний форум». «Добре ім'я Енергоатома на міжнародній арені напрацьовувалося десятиліттями. І колектив НАЕК докладе всіх зусиль, щоб не дати втоптати його в бруд. Українські атомники не дозволять невігласам знищити нашу унікальну галузь економіки», – запевнив Петро Котін. Він підкреслив, що необхідно пам'ятати: розвал Енергоатому означає розвал всієї енергетичної системи України, а отже, йдеться не тільки про економічну й енергетичну безпеку, але загалом про національну.

Повний текст інтерв'ю з Петром Котіним читайте за посиланням.


www.energoatom.com.ua

21 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, сім працюють з обмеженнями

2020-09-21

21 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1,3,6 ЗАЕС та №1,2 РАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

18 вересня о 19:34 після завершення середнього планово-попереджувального ремонту енергоблок №1 Южно-Української АЕС підключено до енергомережі.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 870 МВ, балансове обмеження 100 МВт.

ЗАЕС-2 – 42 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 960 МВт, балансове обмеження 50 МВт.

ЗАЕС-4 – 144 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 159 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 805 МВт, балансове обмеження 200 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 335 МВт, балансове обмеження 100 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 350 МВт, балансове обмеження 80 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 990 МВт.

РАЕС-4 – 16 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 510 МВт, балансове обмеження 440 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 605 МВт, балансове обмеження 300 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 24 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 635 МВт, РАЕС – 1 675 МВт, ЮУАЕС – 2 130 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 21 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 720 МВт, поточна потужність становить 7 450 МВт.

Минулої доби, 20 вересня, станціями вироблено 179,60 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

20 вересня атомні станції України недовиробили 30,72 млн кВт·г електроенергії

2020-09-21

21 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 720 МВт, поточна потужність становить 7 450 МВт.

20 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 179,60 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 30,72 млн кВт·г електроенергії.

З початку вересня виробництво становить 3 722,69 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 107,95 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 54 922,42 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 764,11 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

Енергоатом оголосив аукціон з продажу 36,6 тис. МВт·г електроенергії 21 вересня

2020-09-21

21 вересня 2020 року на ТБ "Українська енергетична біржа" відбудеться аукціон з продажу електричної енергії Енергоатома у формі спеціальної сесії з продажу пакетів лотів.
Енергоатом-Трейдинг виставив на продаж 36 600 МВт·г електроенергії базового навантаження в торговельній зоні ОЕС України.
Період відпуску/відбору електричної енергії: 01.11.2020 – 31.12.2020.
Стартова ціна – 1500 грн/МВт·г (без ПДВ), кількість лотів – 25 (один неподільний пакет).
Електронний аукціон № EP-210920-15 розпочнеться 21 вересня 2020 року о 15.00.
У спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами беруть участь покупці, які хочуть придбати електричну енергію винятково для власного споживання.
www.energoatom.com.ua

Енергоатом продав на аукціоні увесь виставлений обсяг електроенергії за середньозваженою ціною 1235 грн/МВт-г

2020-09-18

Сьогодні, 18 вересня 2020 року, відбувся аукціон Енергоатома у формі спеціальної сесії з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами.

Енергоатом-Трейдинг реалізував на ТБ "Українська енергетична біржа" 110 450 МВт-г електроенергії базового навантаження у торговельній зоні ОЕС України за середньозваженою ціною 1235 грн/МВт-г (без ПДВ).

Період відпуску/відбору електричної енергії – з 1 жовтня по 31 грудня 2020 року.

У спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами беруть участь покупці, мета яких - придбати електричну енергію винятково для власного споживання.


www.energoatom.com.ua

18 вересня з 15 енергоблоків АЕС шість перебувають в ремонті

2020-09-18

18 вересня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 960 МВт.

ЗАЕС-2 – 39 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1000 МВт.

ЗАЕС-4 – 141 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 156 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1000 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 435 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 425 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 990 МВт.

РАЕС-4 – 13 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – 46 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1010 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 900 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1005 МВт.

ХАЕС-2 – 21 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 960 МВт, РАЕС – 1 850 МВт, ЮУАЕС – 1 910 МВт, ХАЕС – 1005 МВт.

Станом на 18 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 725 МВт, поточна потужність становить 7 725 МВт.

Минулої доби, 17 вересня, станціями вироблено 184,46 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

17 вересня атомні станції України виробили 184,46 млн кВт·г електроенергії

2020-09-18

18 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 725 МВт, поточна потужність становить 7 725 МВт.

17 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 184,46 млн кВт·г.

З початку вересня виробництво становить 3 168,67 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 68,11 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 54 368,4 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 724,27 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

16 вересня атомні станції України виробили 184,13 млн кВт·г електроенергії

2020-09-17

17 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 650 МВт, поточна потужність становить 7 650 МВт.

16 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 184,13 млн кВт·г.

З початку вересня виробництво становить 2 984,21 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 68,11 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 54 183,94 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 724,27 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

17 вересня з 15 енергоблоків АЕС шість перебувають в ремонті

2020-09-17

17 вересня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 960 МВт.

ЗАЕС-2 – 38 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 995 МВт.

ЗАЕС-4 – 140 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 155 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1000 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 415 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 405 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 965 МВт.

РАЕС-4 – 12 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – 45 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1005 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 900 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1005 МВт.

ХАЕС-2 – 20 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 955 МВт, РАЕС – 1 785 МВт, ЮУАЕС – 1 905 МВт, ХАЕС – 1005 МВт.

Станом на 17 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 650 МВт, поточна потужність становить 7 650 МВт.

Минулої доби, 16 вересня, станціями вироблено 184,13 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

Енергоатом оголосив на 18 вересня аукціон з продажу 110 тис. 450 МВт-г електроенергії

2020-09-16

У п'ятницю, 18 вересня 2020 року відбудеться аукціон у формі спеціальної сесії з продажу пакетів лотів електроенергії Енергоатома.

Енергоатом-Трейдинг виставив на продаж на майданчику ТБ "Українська енергетична біржа" 110 тис. 450 МВт-г електроенергії базового навантаження в торговій зоні ОЕС України.

Період відпуску/відбору електричної енергії – 01.10.2020–31.12.2020.

Стартова ціна – 1500 грн/МВт-г (без ПДВ), кількість лотів – 50 (один неподільний пакет).

Електронний аукціон № EP-180920-11 розпочнеться об 11.00 18 вересня 2020 року.

У спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами беруть участь покупці, які придбавають електричну енергію винятково для власного споживання.
www.energoatom.com.ua

16 вересня з 15 енергоблоків АЕС шість перебувають в ремонті

2020-09-16

16 вересня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 960 МВт.

ЗАЕС-2 – 37 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1000 МВт.

ЗАЕС-4 – 139 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 154 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1005 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 405 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 975 МВт.

РАЕС-4 – 11 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – 44 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 905 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1005 МВт.

ХАЕС-2 – 19 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 965 МВт, РАЕС – 1 800 МВт, ЮУАЕС – 1 920 МВт, ХАЕС – 1005 МВт.

Станом на 16 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 690 МВт, поточна потужність становить 7 690 МВт.

Минулої доби, 15 вересня, станціями вироблено 184,66 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

15 вересня атомні станції України виробили 184,66 млн кВт·г електроенергії

2020-09-16

16 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 690 МВт, поточна потужність становить 7 690 МВт.

15 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 184,66 млн кВт·г.

З початку вересня виробництво становить 2 800,08 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 68,11 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 53 999,81 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 724,27 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

Енергоатом обговорив з корейською КНNP перспективи будівництва нових енергоблоків

2020-09-15

У п’ятницю, 11 вересня 2020 року, робоча група ДП «НАЕК «Енергоатом» на чолі з т. в. о. президента Компанії Петром Котіним та віце-президентами Германом Галущенком і Хартмутом Якобом провела відеоконференцію з групою представників компанії Korea Hydro & Nuclear Power (КHNP) під керівництвом виконавчого віцепрезидента Сан Дон Кіма та директора департаменту з нових ядерно-енергетичних проектів Йонг Су Кіма.

Зустріч було ініційовано у рамках Меморандуму про взаєморозуміння між українською та корейською компаніями та на виконання відновленої стратегії розвитку атомної енергетики, основи якої озвучив Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту на Хмельницьку атомну електростанцію 9 вересня 2020 року.

Під час відеоконференції представники двох компаній обговорили перспективні проєкти Енергоатома і в першу чергу – зведення нових енергоблоків на майданчиках українських АЕС. Корейська сторона висловила зацікавленість в будівництві енергоблока з реактором APR-1400 на Рівненській АЕС, де вже виконано частину підготовчих робіт з обґрунтування вибору майданчика.

Сторони також розглянули склад спільних робочих груп за напрямами співпраці. У ході конференції було обговорено питання фінансування та локалізації виробництва основних компонентів реакторної установки в Україні.

Для довідки. Korea Hydro & Nuclear Power Co., Ltd. – дочірня компанія Korea Electric Power Corporation (KEPCO) та найбільша електроенергетична компанія Республіки Корея, яка генерує близько 30% від сумарного виробництва електроенергії в Південній Кореї. KHNP експлуатує 24 енергоблоки АЕС сумарною встановленою потужністю 23 тис. 250 МВт. Також KHNP має 6 атомних енергоблоків на стадії будівництва і ще 4 енергоблоки планує побудувати. Разом з KEPCO KHNP взяла участь у проєкті будівництва першої в Об'єднаних Арабських Еміратах атомної електростанції Барака.

Разом з французькою Framatome та американською General Electric компанія KHNP увійшла до шорт-листу з вибору стратегічного інвестора за проєктом добудови болгарської АЕС «Белене». KEPCO та KHNP мають намір взяти участь у будівництві атомної електростанції Moorside у Великій Британії, потужністю 3,4 тис. МВт.

У серпні 2016 року НАЕК «Енергоатом» та Korea Hydro & Nuclear Power підписали у Києві Меморандум про взаєморозуміння, спрямований на розширення взаємодії в ядерно-енергетичній галузі.


www.energoatom.com.ua

15 вересня з 15 енергоблоків АЕС шість перебувають в ремонті

2020-09-15

15 вересня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 960 МВт.

ЗАЕС-2 – 36 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1000 МВт.

ЗАЕС-4 – 138 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 153 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1005 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 405 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 975 МВт.

РАЕС-4 – 10 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – 43 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 905 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1005 МВт.

ХАЕС-2 – 18 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 965 МВт, РАЕС – 1 800 МВт, ЮУАЕС – 1 920 МВт, ХАЕС – 1005 МВт.

Станом на 15 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 690 МВт, поточна потужність становить 7 690 МВт.

Минулої доби, 14 вересня, станціями вироблено 180,4 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

14 вересня атомні станції України виробили 180,4 млн кВт·г електроенергії

2020-09-15

15 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 690 МВт, поточна потужність становить 7 690 МВт.

14 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 180,4 млн кВт·г. Через балансові обмеження за минулу добу АЕС недовиробили 4,15 млн кВт·г.

З початку вересня виробництво становить 2 615,42 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 68,11 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 53 815,15 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 724,27 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

13 вересня атомні станції 14 вересня з 15 енергоблоків АЕС шість перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнямиУкраїни виробили 178,38 млн кВт·г електроенергії

2020-09-14

14 вересня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблоки №6 ЗАЕС та №1,2 РАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 960 МВт.

ЗАЕС-2 – 35 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1000 МВт.

ЗАЕС-4 – 137 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 152 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 840 МВт, балансове обмеження 170 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 375 МВт, балансове обмеження 50 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 365 МВт, балансове обмеження 50 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 975 МВт.

РАЕС-4 – 8 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – 42 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 905 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1005 МВт.

ХАЕС-2 – 17 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 800 МВт, РАЕС – 1 715 МВт, ЮУАЕС – 1 920 МВт, ХАЕС – 1005 МВт.

Станом на 14 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 710 МВт, поточна потужність становить 7 440 МВт.

Минулої доби, 13 вересня, станціями вироблено 178,38 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

13 вересня атомні станції України виробили 178,38 млн кВт·г електроенергії

2020-09-14

14 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 710 МВт, поточна потужність становить 7 440 МВт.

13 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 178,38 млн кВт·г. Через балансові обмеження за минулу добу АЕС недовиробили 6,24 млн кВт·г.

З початку вересня виробництво становить 2 435,02 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 63,96 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 53 634,75 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 720,12 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

Реалізуючи електроенергію великими лотами, Енергоатом унеможливлює спекуляції на енергоринку

2020-09-14

ДП «НАЕК «Енергоатом» обрано стратегію продажу електроенергії, виробленої на АЕС, великими лотами за двосторонніми договорами, щоб не допустити подальших спекуляцій на її перепродажу та запобігти збільшенню небалансів на ринку, завдяки яким будує свій бізнес приватний сектор.

В Енергоатомі з подивом дізналися про критичні зауваження в бік ВП «Енергоатом-Трейдинг», вихід якого на електронний аукціон ТБ «Українська енергетична біржа» 11 вересня з лотами обсягом 1000 МВт окремі експерти сприйняли як прорахунок, що не дозволив Компанії продати електроенергію за більш високою ціною.  

Енергоатом вже мав досвід продажу електричної енергії дрібними лотами, що надало можливість недобросовісним учасникам ринку скуповувати електроенергію, вироблену атомними електростанціями, для подальших спекуляцій. У підсумку Компанія втрачала надходження від продажу електроенергії на ринку «на добу наперед» (РДН), участь в якому для Енергоатома є обов’язковою. Нагадаємо, що переважний обсяг електричної енергії, яку НАЕК «Енергоатом» реалізовував за двосторонніми договорами через процедуру аукціонів, у подальшому перепродавався «покупцями» на ринку «на добу наперед» за дешевими ціновими заявками, у такий спосіб позбавляючи виробників та ДП «Гарантований покупець» грошових надходжень і виштовхуючи їх обсяги поза зону акцепту.

Таким чином, прагнення Енергоатома реалізувати електроенергію за ситуативно більш високою ціною лише відкривала для недоброчесних учасників ринку можливість купувати відносно дешеву продукцію Компанії, якою вони виключно зі спекулятивною метою торгують на ринку, отримуючи надприбутки.

Енергоатом завжди виступав за конкурентний ринок, за прозоре ціноутворення та справедливий доступ усіх учасників ринку до продукції будь-якого з виробників. Але в умовах недосконалих та не завжди повною мірою задіяних механізмів обмеження зловживань на ринку масштабні спекуляції на ньому мають системний характер, залишаючись непоміченими з боку держави.

На сьогодні на РДН ціна дійсно є доволі високою, але ще місяць тому вона була значно нижчою, і дуже складно прогнозувати, якою вона буде за місяць, адже волатильність українського енергоринку залишається дуже відчутною. При цьому для Енергоатома, як виробника, на якого покладено спеціальні обов’язки із забезпечення населення доступною електроенергією, вкрай важлива прогнозованість прибутків від її продажу на ринку. Тоді як торгівля дрібними лотами сьогодні – це додаткові небаланси вже завтра. А які наслідки великого профіциту електричної енергії на балансуючому ринку та які схеми перепродажу небалансів Енергоатома на даний час реалізуються – експертам добре відомо.

Звертаємо увагу, що кожен виробник електричної енергії на внутрішньому ринку самостійно обирає стратегію продажу: реалізовувати електроенергію за принципом оптових продажів, за довгостроковим контрактом та фіксованою ціною або ж продавати продукцію подрібненими лотами, намагаючись отримати якомога вищу ціну вже сьогодні. Енергоатом у цілком законний спосіб формує оптові обсяги для продажу та надає справедливий доступ будь-якому учаснику ринку для їх придбання.

www.energoatom.com.ua

Команда молодих фахівців Енергоатома взяла участь у програмі ООН Young SDG Innovators

2020-09-11

Команда молодих фахівців ДП «НАЕК «Енергоатом» взяла участь у міжнародній програмі Young SDG Innovators від Глобального договору ООН.

9 вересня у Києві відбулось підбиття підсумків реалізації програми Young SDG Innovators в Україні. В рамках програми команда Енергоатома презентувала власне бачення подальшого інноваційного розвитку вітчизняної атомної генерації з одночасним забезпеченням сталої роботи української енергосистеми та постачанням десяткам мільйонів українців безпечної, низьковуглецевої й доступної електроенергії.

Аби досягти поставлених цілей, фахівці Енергоатома пропонують створити інноваційний хаб-технопарк «Let’s Do Nuclear», який зосередиться на виборі, оцінці та впровадженні найбільш ефективних інноваційних ядерних технологій з підвищеним рівнем надійності та безпеки. За ідеєю авторів проєкту, до команди технопарку окрім представників Компанії увійдуть також представники проектних інститутів, розробників технологій і обладнання, зарубіжних компаній-партнерів, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), НЕК «Укренерго», навчальних закладів та підприємств атомно-промислового комплексу.

Згідно з правилами участі у програмі Young SDG Innovators, у ній беруть участь три інноватори (innovators) та один чемпіон (champion) від кожної компанії-учасника. Інноватори відповідають за розробку стійких бізнес-моделей, ініціатив та продуктів, які відповідають Цілям сталого розвитку (ЦСР) ООН. Командний чемпіон відповідає за координацію, підтримку та просування проекту інноваторів всередині компанії-учасника.

До команди інноваторів Енергоатома увійшли провідний інженер Відділу моніторингу світових напрямів функціонування й розвитку ядерно-енергетичного комплексу Дирекції з міжнародного співробітництва Ілля Краснуха, провідний інженер Відділу забезпечення реалізації проектів ВП «Атомпроектінжиніринг» Дмитро Корчагін та інженер з експлуатації устаткування атомної електростанції ВП «Атомпроектінжиніринг» Генріх Кальян. Чемпіоном команди став директор Департаменту комунікацій Дирекції з комунікацій Енергоатома Данило Лавренов.

Представники Енергоатома у своїй презентації зокрема звернули увагу на значний внесок світової атомної енергетики у боротьбу зі змінами клімату. «Кожна країна вільна самостійно обирати шлях до декарбонізації національної економіки. До прикладу, Німеччині для забезпечення надійної роботи енергосистеми нині доводиться балансувати потужності ВДЕ вугільною генерацією, зокрема й імпортуючи електроенергію з сусідніх держав – через політичне рішення про згортання атомної енергетики. Натомість у Франції, яка має розвинуту атомну енергетику, інтенсивність викидів СО­2 вдесятеро нижча, ніж у Німеччині», - зазначили автори презентації.

Генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук зазначила, що саме час шукати нові підходи та можливості у сталому розвитку. «Бізнес може зростати та розвиватися, лише  відповідаючи на глобальні виклики, - висловила переконання Сахарук. – Тож слід дивитися на бізнес-процеси через призму інноваторства та бажання позитивно впливати на права людини і стан довкілля”.   

В рамках української частини програми Young SDG Innovators також були представлені презентації команд Альфа-Банк Україна, ДТЕК, ПУМБ, Фармак, Astarta-Kyiv, EPAM та інших.

Про програму: Young SDG Innovators Program об’єднала 10 країн (Велика Британія, Данія, США, Туреччина, Україна, Бангладеш, Бразилія, Ліван, Мексика, Південна Африка). Проєкт реалізується досвідченими професіоналами у галузях інновацій та бізнес-трансформацій за фінансової підтримки Офісу Координатора системи ООН в Україні.

У кожній з країн протягом майже року по 10 команд працювали над розробкою проєктів імплементації сталого розвитку до концепцій власних компаній. Програма складалася з навчально-практичних сесій та менторської підтримки із залученням експертів у галузі комунікацій, управління, прототипування, фінансів, бізнес-моделювання. У ній було використано спеціально адаптовану під Цілі сталого розвитку ООН модель Sustainable Experience Innovations (Стійкого інноваційного досвіду), що базується на принципах дизайн-мислення.

www.energoatom.com.ua

11 вересня з 15 енергоблоків АЕС шість перебувають в ремонті

2020-09-11

11 вересня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 955 МВт.

ЗАЕС-2 – 32 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 990 МВт.

ЗАЕС-4 – 134 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 149 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1000 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 410 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 980 МВт.

РАЕС-4 – 6 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – 39 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 905 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1005 МВт.

ХАЕС-2 – 14 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 945 МВт, РАЕС – 1 810 МВт, ЮУАЕС – 1 920 МВт, ХАЕС – 1005 МВт.

Станом на 11 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 680 МВт, поточна потужність становить 7 680 МВт.

Минулої доби, 10 вересня, станціями вироблено 184,74 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

10 вересня атомні станції України виробили 184,74 млн кВт·г електроенергії

2020-09-11

11 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 680 МВт, поточна потужність становить 7 680 МВт.

10 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 184,74 млн кВт·г.

З початку вересня виробництво становить 1 885,98 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 57,67 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 53 085,71 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 713,83 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

10 вересня з 15 енергоблоків АЕС шість перебувають в ремонті

2020-09-10

10 вересня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 960 МВт.

ЗАЕС-2 – 31 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 990 МВт.

ЗАЕС-4 – 133 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 148 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1000 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 425 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 415 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 975 МВт.

РАЕС-4 – 5 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – 38 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 905 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1005 МВт.

ХАЕС-2 – 13 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 950 МВт, РАЕС – 1 815 МВт, ЮУАЕС – 1 920 МВт, ХАЕС – 1005 МВт.

Станом на 10 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 690 МВт, поточна потужність становить 7 690 МВт.

Минулої доби, 9 вересня, станціями вироблено 185,01 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

9 вересня атомні станції України виробили 185,01 млн кВт·г електроенергії

2020-09-10

10 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 690 МВт, поточна потужність становить 7 690 МВт.

9 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 185,01 млн кВт·г.

З початку вересня виробництво становить 1 701,24 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 57,67 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 52 900,97 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 713,83 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

9 вересня з 15 енергоблоків АЕС шість перебувають в ремонті

2020-09-09

9 вересня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 955 МВт.

ЗАЕС-2 – 30 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 995 МВт.

ЗАЕС-4 – 132 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 147 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1000 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 430 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 975 МВт.

РАЕС-4 – 4 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – 37 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1015 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 905 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1005 МВт.

ХАЕС-2 – 12 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 950 МВт, РАЕС – 1 825 МВт, ЮУАЕС – 1 920 МВт, ХАЕС – 1005 МВт.

Станом на 9 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 700 МВт, поточна потужність становить 7 700 МВт.

Минулої доби, 8 вересня, станціями вироблено 184,86 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

8 вересня атомні станції України виробили 184,86 млн кВт·г електроенергії

2020-09-09

9 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 700 МВт, поточна потужність становить 7 700МВт.

8 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 184,86 млн кВт·г.

З початку вересня виробництво становить 1 516,23 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 57,67 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 52 715,96 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 713,83 млн кВт·г.
www.energoatom.com.ua

Керуючий директор Westinghouse Electric Sweden AB Азіз Даґ: Для нас дуже важливо допомогти Україні забезпечити її енергетичну безпеку

2020-09-08

3-4 вересня в Києві очільник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та керуючий директор Westinghouse Electric Sweden AB Азіз Даґ провели перемовини, під час яких обговорили поглиблення співпраці у сфері постачання ядерного палива.

Попри пандемію COVID-19, представники Westinghouse заради проведення переговорів особисто прибули до української столиці. Подякувавши їм за це, керівник Енергоатома висловив упевненість у подальшій успішній співпраці між компаніями.

У свою чергу керуючий директор Westinghouse Electric Sweden AB зазначив, що ця співпраця нині вкрай позитивна. «Ми обговорили поточний стан співробітництва, яке наразі перебуває на дуже доброму рівні, та плани на майбутнє. Можливість допомогти Україні в забезпеченні її енергетичної безпеки є безперечно важливою для нас. Свідченням цього можна вважати і сам факт візиту представників Westinghouse в Україну в умовах пандемії, щоб особисто обговорити нагальні питання співпраці між компаніями», – наголосив Азіз Даґ.

Він нагадав, що зараз паливо Westinghouse використовується вже на 6 енергоблоках українських АЕС, причому три енергоблоки працюють виключно на цьому паливі. «Наразі ми можемо впевнено казати, що паливо демонструє чудові експлуатаційні характеристики і має гарні економічні показники. Такої ж думки дотримуються й українські фахівці. Зокрема, нещодавно головний інженер Запорізької АЕС високо оцінив експлуатаційні характеристики тепловидільних збірок Westinghouse», – додав представник компанії.

На його переконання, такі результати експлуатації палива Westinghouse на українських атомних електростанціях дають можливість прогнозувати, що до 2025 року кількість енергоблоків, до активних зон яких завантажуватимуть виключно це паливо, збільшиться.

Азіз Даґ також підкреслив, що крім постачання палива для українських АЕС існує ще ціла низка напрямів для співпраці між НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric Sweden AB, за якими теж ведеться робота. Зокрема, серед таких напрямів – добудова 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС.

«Ми переконані, що атомна генерація має й у майбутньому залишатися важливою складовою світової енергетики загалом та українського енергетичного міксу зокрема. Але, як і в усьому світі, енергоблоки українських АЕС поступово старішають, і прийде час, коли їх доведеться виводити з експлуатації. Тож треба пам’ятати, що атомні енергоблоки будуються не за один рік і для того, щоб на майбутнє зберегти потенціал української атомної генерації, потрібно вже зараз працювати над питанням заміщення генеруючих потужностей, які виводитимуться з експлуатації, – зазначив представник Westinghouse Electric Sweden AB. – Що стосується третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, до питання добудови яких Енергоатом нещодавно повернувся, то ми готові долучитися не лише до забезпечення цих блоків ядерним паливом, але й до постачання для них такого обладнання, як автоматизовані системи управління технологічним процесом (АСУТП) тощо. В принципі Westinghouse готовий відгукнутись на будь які потреби Енергоатома, які можуть виникнути під час будівництва нових енергоблоків».

Азіз Даґ також нагадав, що Westinghouse вже співпрацює з Відокремленим підрозділом «Атоменергомаш» НАЕК «Енергоатом» у питанні кваліфікації виробництва ним хвостовиків та голівок для тепловидільних збірок (ТВЗ) Westinghouse. «У нас вже склалися стійкі партнерські відносини із цим відокремленим підрозділом Енергоатома, і ми бачимо перспективу не лише у виготовленні Атоменергомашем окремих компонентів паливних збірок Westinghouse для українських АЕС, а й у розширенні такої співпраці для забезпечення потреб замовників за межами України. Також обговорюється можливість розширення номенклатури елементів ТВЗ, які може виготовляти Атоменергомаш для нашої компанії», – уточнив керуючий директор Westinghouse Electric Sweden.

Підсумовуючи, він наголосив, що, «спираючись на досвід ефективного та плідного співробітництва з Енергоатомом, є всі передумови та можливості для його розширення та поглиблення за всіма перспективними напрямами».

Для довідки: НАЕК «Енергоатом» – єдина в світі енергогенеруюча компанія, якій вдалося диверсифікувати джерела постачання ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000. Наразі ядерне паливо виробництва Westinghouse експлуатується на 6 з 15 енергоблоків атомних електростанцій України. Планується впровадити його й на енергоблоці №3 Рівненської АЕС.

www.energoatom.com.ua

8 вересня з 15 енергоблоків АЕС шість перебувають в ремонті

2020-09-08

8 вересня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті;

ЗАЕС-1 – поточна потужність 955 МВт.

ЗАЕС-2 – 29 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 990 МВт.

ЗАЕС-4 – 131 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 146 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1000 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 430 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 980 МВт.

РАЕС-4 – 3 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – 36 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1010 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 910 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1000 МВт.

ХАЕС-2 – 11 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 945 МВт, РАЕС – 1 830 МВт, ЮУАЕС – 1 920 МВт, ХАЕС – 1000 МВт.

Станом на 8 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 695 МВт, поточна потужність становить 7 695 МВт.

Минулої доби, 7 вересня, станціями вироблено 184,92 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

7 вересня атомні станції України виробили 184,92 млн кВт·г електроенергії

2020-09-08

8 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 695 МВт, поточна потужність становить 7 695 МВт.

7 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 184,92 млн кВт·г.

З початку вересня виробництво становить 1 331,37 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 57,67 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 52 531,1 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 713,83 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

7 вересня з 15 енергоблоків АЕС шість перебувають в ремонті

2020-09-07

7 вересня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 950 МВт.

ЗАЕС-2 – 28 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 990 МВт.

ЗАЕС-4 – 130 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 145 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1000 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 405 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 975 МВт.

РАЕС-4 – 6 вересня 2020 року в 00:03 блок відключено від мережі та виведено в середній плановий ремонт.

ЮУАЕС-1 – 35 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1010 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 910 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1000 МВт.

ХАЕС-2 – 10 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 940 МВт, РАЕС – 1 800 МВт, ЮУАЕС – 1 920 МВт, ХАЕС – 1000 МВт.

Станом на 7 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 660 МВт, поточна потужність становить 7 660 МВт.

Минулої доби, 6 вересня, станціями вироблено 182,51 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

6 вересня атомні станції України виробили 182,51 млн кВт·г електроенергії

2020-09-07

7 вересня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 7 660 МВт, поточна потужність становить 7 660 МВт.

6 вересня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 182,51 млн кВт·г.

З початку вересня виробництво становить 1 146,45 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку вересня АЕС недовиробили 57,67 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 52 346,18 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 7 713,83 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

4 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, п’ять працюють з обмеженнями

2020-09-04

4 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблоки №1,3,6 ЗАЕС, енергоблок №3 ЮУАЕС та енергоблок №1 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 905 МВт, балансове обмеження 35 МВт.

ЗАЕС-2 – 25 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 965 МВт, балансове обмеження 15 МВт.

ЗАЕС-4 – 127 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 142 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 970 МВт, балансове обмеження 10 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 410 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 980 МВт.

РАЕС-4 – поточна потужність 830 МВт.

ЮУАЕС-1 – 32 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1010 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 350 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 920 МВт, балансове обмеження 70 МВт.

ХАЕС-2 – 7 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 840 МВт, РАЕС – 2 640 МВт, ЮУАЕС – 1 610 МВт, ХАЕС – 920 МВт.

Станом на 4 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 490 МВт, поточна потужність становить 8 010 МВт.

Минулої доби, 3 вересня, станціями вироблено 193,46 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 11,28 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

Енергоатом пропонує збільшити граничну ціну на розвантаження на балансуючому ринку до 80% ціни РДН

2020-09-03

Щоб уникнути спекулятивних дій на ринку електричної енергії, потрібно збільшити ціну на розвантаження на балансуючому ринку (БР) до 80% фактичної ціни ринку «на добу наперед» (РДН). Таку пропозицію НАЕК «Енергоатом» листом подала Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Енергоатом підтримує позицію НКРЕКП щодо необхідності внести зміни до Правил ринку та зобов’язати його учасників у своїх заявках на балансуючу електроенергію зазначати ціну не меншу за 80% ціни на РДН.

Внаслідок нинішнього низького рівня граничної ціни на розвантаження (55%) відбувається викривлення ринку і за врегулювання небалансів Енергоатом отримує значно менший обсяг коштів. Це вкрай негативно впливає на фінансовий стан Компанії, яка є стратегічним підприємством, що виконує надважливу соціальну функцію – забезпечує населення країни електроенергію за доступною ціною.

Крім того, згідно з ПСО Енергоатом має забезпечувати середньозважену ціну продажу електричної енергії на всіх сегментах ринку на рівні не нижче ціни покриття собівартості. З огляду на це Енергоатом підкреслює, що в умовах значного соціального навантаження на Компанію виконати зазначену вимогу можливо виключно за відсутності спекулятивних дій на ринку.

Варто нагадати, що USAID (United States Agency for International Development – незалежне агентство федерального уряду США, яке відповідає за невійськову допомогу Сполучених Штатів іншим країнам) розробило рекомендації щодо ціноутворення та розрахунків на РДН та БР. Задля уникнення штучної торгівлі з боку виробників або постачальників, які мають можливість купувати не вироблені обсяги з дисконтом 45%, експерти радять підвищити граничну ціну БР на розвантаження до 80–90% фактичної ціни на РДН.
www.energoatom.com.ua

Соціальна відповідальність: з початку року Енергоатом поставив для потреб населення 33,8 млрд кВт-год електроенергії

2020-09-03

За 8 місяців 2020 року Енергоатом реалізував Гарантованому покупцю 33,8 млрд кВт-год електроенергії за встановленими ПСО* цінами на загальну суму в 18,4 млрд грн (без ПДВ). За приблизними підрахунками, середня ринкова вартість цієї електроенергії перевищує 38 млрд грн. Як соціально відповідальна компанія, ДП «НАЕК «Енергоатом» розглядає продаж за низькою ціною, встановленою ПСО, як інвестицію в добробут українців і внесок у забезпечення соціального захисту кожної родини.

У 2019 році за встановленою ПСО ціною було реалізовано 32,5 млрд кВт-год електроенергії на загальну суму 18,3 млрд грн (без ПДВ). Приблизна ринкова вартість цього обсягу електроенергії у другій половині 2019 року становила понад 45 млрд грн.

Таким чином, з 1 липня 2019 року, відколи запрацював новий ринок електричної енергії, Енергоатом в межах умов ПСО поставив для побутових споживачів 66,3 млрд кВт-год електроенергії на суму 36,7 млрд грн (без ПДВ), гарантувавши населенню доступність ціни на електроенергію.

*ПСО – покладання спецобов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії». 5 серпня 2020 року Кабінет міністрів України ухвалив Постанову № 694, якою були внесені зміни до Положення про покладення спецобов’язків. Відповідно до цих змін Енергоатом реалізує електричну енергію Гарантованому покупцю в обсягах, необхідних для задоволення потреб населення на території Об'єднаної енергосистеми України за ціною 10 грн/МВт-год, а решту електроенергії Компанія продає за вільними цінами. З початку роботи ринку і до прийняття постанови № 694 Енергоатом реалізовував електроенергію Гарантованому покупцю за граничною ціною 566,7 грн/МВт-год.

www.energoatom.com.ua

3 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

2020-09-03

3 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС, енергоблок №3 ЮУАЕС та енергоблок №1 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 880 МВт, балансове обмеження 50 МВт.

ЗАЕС-2 – 24 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 980 МВт.

ЗАЕС-4 – 126 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 141 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 980 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 410 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 970 МВт.

РАЕС-4 – поточна потужність 830 МВт.

ЮУАЕС-1 – 31 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1010 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 350 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 920 МВт, балансове обмеження 70 МВт.

ХАЕС-2 – 6 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 840 МВт, РАЕС – 2 630 МВт, ЮУАЕС – 1 610 МВт, ХАЕС – 920 МВт.

Станом на 3 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 470 МВт, поточна потужність становить 8 000 МВт.

Минулої доби, 2 вересня, станціями вироблено 193,03 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 11,28 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

Енергоатом пропонує збільшити граничну ціну на розвантаження на балансуючому ринку до 80% ціни РДН

2020-09-02

Щоб уникнути спекулятивних дій на ринку електричної енергії, потрібно збільшити ціну на розвантаження на балансуючому ринку (БР) до 80% фактичної ціни ринку «на добу наперед» (РДН). Таку пропозицію НАЕК «Енергоатом» листом подала Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Енергоатом підтримує позицію НКРЕКП щодо необхідності внести зміни до Правил ринку та зобов’язати його учасників у своїх заявках на балансуючу електроенергію зазначати ціну не меншу за 80% ціни на РДН.

Внаслідок нинішнього низького рівня граничної ціни на розвантаження (55%) відбувається викривлення ринку і за врегулювання небалансів Енергоатом отримує значно менший обсяг коштів. Це вкрай негативно впливає на фінансовий стан Компанії, яка є стратегічним підприємством, що виконує надважливу соціальну функцію – забезпечує населення країни електроенергію за доступною ціною.

Крім того, згідно з ПСО Енергоатом має забезпечувати середньозважену ціну продажу електричної енергії на всіх сегментах ринку на рівні не нижче ціни покриття собівартості. З огляду на це Енергоатом підкреслює, що в умовах значного соціального навантаження на Компанію виконати зазначену вимогу можливо виключно за відсутності спекулятивних дій на ринку.

Варто нагадати, що USAID (United States Agency for International Development – незалежне агентство федерального уряду США, яке відповідає за невійськову допомогу Сполучених Штатів іншим країнам) розробило рекомендації щодо ціноутворення та розрахунків на РДН та БР. Задля уникнення штучної торгівлі з боку виробників або постачальників, які мають можливість купувати не вироблені обсяги з дисконтом 45%, експерти радять підвищити граничну ціну БР на розвантаження до 80–90% фактичної ціни на РДН.

www.energoatom.com.ua

Будівництво ЦСВЯП: НАЕК «Енергоатом» передав документи до правоохоронних органів

2020-09-02

Наприкінці липня Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» ініціювала внутрішню позапланову перевірку стану виконання робіт і загального будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Комісія здійснила вибіркову перевірку укладених угод – щодо їхньої відповідності вимогам чинного законодавства, з’ясувала правомочність укладання додаткових угод, проінспектувала стан та якість виконаних робіт і відповідність затвердженому плану-графіку тощо.

За підсумками проведеної роботи було виявлено низку суттєвих порушень, які містять ознаки кримінальних і адміністративних правопорушень. Зокрема, йдеться про порушення під час укладання додаткових угод, здійснення оплати за виконані роботи, загальний стан реалізованих підрядниками зобов’язань та інше.

З огляду на виявлені обставини Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» передало відповідні документи й узагальнені результати перевірки до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) для вивчення.

Нагадаємо: Централізоване сховище – це автономна ядерна установка для тривалого (до 100 років) зберігання відпрацьованого ядерного палива. Будівництво об’єкту розпочалося в листопаді 2017 року. Проєкт реалізовується завдяки кредитним коштам. Проєктування, виготовлення та постачання систем для зберігання забезпечує американська компанія Holtec International. Перший пусковий комплекс сховища мали ввести в експлуатацію наприкінці 2019 року. Проєктна місткість сховища – 458 контейнерів, всередині яких можна вмістити понад 16 тис. відпрацьованих паливних збірок.
www.energoatom.com.ua

2 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

2020-09-02

2 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС, енергоблок №3 ЮУАЕС та енергоблок №1 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 880 МВт, балансове обмеження 50 МВт.

ЗАЕС-2 – 23 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 980 МВт.

ЗАЕС-4 – 125 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 140 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 980 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 400 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 980 МВт.

РАЕС-4 – поточна потужність 830 МВт.

ЮУАЕС-1 – 30 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1010 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 350 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 920 МВт, балансове обмеження 70 МВт.

ХАЕС-2 – 5 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 840 МВт, РАЕС – 2 630 МВт, ЮУАЕС – 1 610 МВт, ХАЕС – 920 МВт.

Станом на 2 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 470 МВт, поточна потужність становить 8 000 МВт.

Минулої доби, 1 вересня, станціями вироблено 190,82 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 14,91 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

НАЕК «Енергоатом» реалізував 100% виробленої продукції

2020-09-01

Завдяки новій редакції алгоритму ПСО, сьогодні ДП «НАЕК «Енергоатом» вдалося вперше за тривалий час реалізувати на усіх комерційних сегментах ринку 100 % виробленої в окремі години доби продукції.

Так, на 20-у, 21-у та 22-у годину 1 вересня було продано понад 7300 МВт·год електроенергії в режимі базового графіку навантаження та завершено торги за відсутності небалансів.

Такий результат видався можливим завдяки реалізації запропонованих НАЕК «Енергоатом» змін до алгоритму ПСО та відкриття для компанії справедливого та ринкового доступу в сегмент двосторонніх договорів.

Даний прецедент сприятиме оздоровленню енергетичного ринку загалом та дозволить відновити баланс попиту та пропозиції на ринку «на добу наперед», що забезпечить отримання гарантованого прибутку як енергогенеруючими компаніями, так і ДП «Гарантований покупець».

Окрім цього, така динаміка дозволить стабілізувати ціноутворення та попит на ринку, зменшить його волатильність. Доволі примітно, що в окремі години на ринку «на добу наперед» попит на електроенергію перевищив пропозицію, що своєю чергою сприятиме пожвавленню і на балансуючому ринку.  
www.energoatom.com.ua

1 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, чотири працюють з обмеженнями

2020-09-01

1 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблоки №1,6 ЗАЕС, енергоблок №3 ЮУАЕС та енергоблок №1 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 815 МВт, балансове обмеження 130 МВт.

ЗАЕС-2 – 22 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 980 МВт.

ЗАЕС-4 – 124 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 139 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 950 МВт, балансове обмеження 30 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 400 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 965 МВт.

РАЕС-4 – поточна потужність 840 МВт.

ЮУАЕС-1 – 29 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1010 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 600 МВт, балансове обмеження 350 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження 170 МВт.

ХАЕС-2 – 4 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 745 МВт, РАЕС – 2 625 МВт, ЮУАЕС – 1 610 МВт, ХАЕС – 820 МВт.

Станом на 1 вересня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 480 МВт, поточна потужність становить 7 800 МВт.

Минулої доби, 31 серпня, станціями вироблено 185,02 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 18,79 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua