Енергія, що живить мрії: Енергоатом продовжує надавати підтримку обдарованим дітям

2020-10-16

Конкурс дитячо-юнацької творчості «Енергія, що живить мрії!», організований Дирекцією та первинною профспілковою організацією НАЕК «Енергоатом», підходить до свого фінального етапу. Цього року, незважаючи на карантинні заходи, конкурс відбувся успішно – участь у ньому взяли понад 200 дітей та юнаків. На початку жовтня Енергоатом отримав 56 робіт переможців відбіркового етапу конкурсу з різних регіонів України.

Конкурсне журі визначало переможців конкурсу в трьох номінаціях (зробити посилання на витяг з протоколу): образотворче мистецтво (живопис, малюнок, графіка), декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт, короткометражне відео (фільм, ролик, сюжет). Як і минулого року, до складу журі було запрошено професійних художників – членкиню Національної спілки художників України Світлану Міхно та викладача основ програмування і дизайну у міжнародному проекті Code Club Оксану Зайцеву. Очолив конкурсне журі голова профспілкового комітету первинної профспілкової організації Енергоатома Олексій Лич.

За відгуками членів журі, фіналісти конкурсу вчергове продемонструвати високий художній та технічний рівень робіт в усіх номінаціях. Особливе враження на них справив своїми роботами 15-річний Олексій Заіченко з Южноукрїанська Миколаївської області – міста-супутника Южно-Української атомної електростанції. Він представив на конкурс макет офісу майбутнього для Енергоатома під назвою «Офіс мрії» і розробив дизайн парку «Енергія, що живить мрії» для центральної частини свого рідного міста. За ці роботи Олексій одностайним рішенням журі отримав гран-прі конкурсу. Перші місця в конкурсі посіли:

    12-річна киянка Ксенія Городецька з роботою «У світле майбутнє» в номінації «Образотворче мистецтво»
    16-річний мешканець Енергодара (Запорізька область) Дмитро Калмиков з роботою «Атомна енергія, як і мрія, може бути небезпечною, але без неї не існує життя» в номінації «Образотворче мистецтво»
    Христина Швейцер з Южноукраїнська Миколаївської області з роботою «Нехай земля квітує всюди, енергію планети збережемо, люди!» в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт»
    Мешканець смт Іванків Київської області Андрій Гончар з роботою «Від атома до світла в домі» в номінації «Короткометражне відео»

На жаль, цього року карантинні обмеження не дозволили Енергоатому провести урочисте нагородження переможців та організувати для дітей пізнавальні екскурсії й святкування в Києві. Але організатори конкурсу сподіваються, що наступного року зустріч переможців у столиці відбудеться неодмінно.  

Для довідки: Міжрегіональний дитячо-юнацький конкурс творчості «Енергоатом: Енергія, що живить мрії!» проводиться серед молоді міст-супутників атомних станцій України, дітей працівників Енергоатома, відокремленого підрозділу Київського розташування та Іванківського району Київської області, а також дітей і юнацтва з інших регіонів України, яким цікава тема розвитку атомної енергетики. Мета конкурсу – заохочування дітей та юнацтва до творчості й інформування суспільства про атомну енергетику як стратегічну галузь, що забезпечує Україну електроенергією, сприяє добробуту, процвітанню і розвитку держави. У ньому беруть участь представники двох вікових груп: першої – діти від 10 до 13 років, і другої – юнаки від 14 до 16 років.

І-й (відбірковий) етап конкурсу проводиться у містах розташування ВП Компанії та в Іванківському районі Київської області, паралельно у Києві відбувається загальний відбір робіт по Україні. Роботи переможців І етапу направляються для участі у фіналі. ІІ-й етап конкурсу (фінал) проводиться в Києві. На цьому етапі журі визначає переможців конкурсу.
Протокол засідання конкурсної комісії дитячо-юнацького конкурсу творчості «Енергоатом: Енергія, що живить мрії!» Завантажити документ (~0.53 МБ)
www.energoatom.com.ua

«Пілотний» проєкт з розробки протиаварійних flex-процедур для блока №4 ВП ЗАЕС – на завершальному етапі

2020-10-16

Саме на енергоблоці № 4 Запорізької АЕС у 2015  році в рамках підготовки Національного плану реагування на надзвичайні ситуації в паливно-енергетичному комплексі  було розпочато процес впровадження так званих flex-процедур, або процедур використання непроєктного обладнання за тривалої втрати електропостачання власних потреб.

Це новий напрямок протиаварійної документації, який отримав розвиток у світі після аварії на японській АЕС «Фукусіма». Основне призначення flex-процедур – надавати стратегію конкретного використання мобільних насосних установок (МНУ) і мобільних дизель-генераторних станцій (МДГС) в умовах позапроєктних аварій.

Над реалізацією проєкту працюють фахівці служби головного технолога та служби головного фахівця з енергетичних реакторів Запорізької АЕС. Flex-процедури фактично є тим документом, на основі якого розгортатиметься мобільна техніка і завдяки якому оперативний персонал краще орієнтуватиметься в аварійній ситуації.

Наразі фахівці провели всі необхідні випробування. ЗАЕС отримала дозволи на використання спецтехніки у разі виникнення аварійної ситуації. Мобільну техніку введено в роботу на всіх енергоблоках – з першого по шостий. Процедури розроблено, зауваження Держекспертизи враховано – документація перебуває на розгляді в Держатомрегулюванні України. Після остаточного узгодження проєкт передбачається розповсюдити й на інші енергоблоки ЗАЕС.

«Розроблена документація – це завершальний етап процедури впровадження протиаварійної техніки на Запорізькій АЕС», – зазначив головний фахівець з енергетичних реакторів ВП ЗАЕС Сергій Шигін.
www.energoatom.com.ua

Енергоатом-Трейдинг продав на аукціоні 21,2 тис МВт-г

2020-10-16

Ввечері 15 жовтня на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа» відбувся аукціон з продажу електроенергії, виробленої НАЕК «Енергоатом».

На аукціон було виставлено 21 200 МВт-г електричної енергії базового навантаження за середньозваженою ціною 1293,75 грн/МВт-г (без ПДВ).

Період відпуску/відбору електричної енергії – 21-31 жовтня 2020 року.
www.energoatom.com.ua

16 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті

2020-10-16

16 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 965 МВт.

ЗАЕС-2 – 67 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1005 МВт.

ЗАЕС-4 – 169 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 184 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1005 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 435 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 425 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 860 МВт.

РАЕС-4 – 41 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 970 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1000 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 840.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 49 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 975 МВт, РАЕС – 1 720 МВт, ЮУАЕС – 2 810 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 16 жовтня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 515 МВт, поточна потужність становить 8 515 МВт.

Минулої доби, 15 жовтня, станціями вироблено 205,01 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

15 жовтня атомні станції України недовиробили 0,62 млн кВт·г електроенергії

2020-10-16

16 жовтня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 515 МВт, поточна потужність становить 8 515 МВт.

15 жовтня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 205,01 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 0,62 млн кВт·г електроенергії.

З початку жовтня виробництво становило 3 000,86 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку жовтня АЕС недовиробили 102,93 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 59 772 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 511,47 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

Фахівці Skoda JS, КІЕП та Енергоатома провели робочу нараду з підготовки до будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС

2020-10-15

15 жовтня на робочу нараду зібралися фахівці Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», відокремленого підрозділу Енергоатома «Атомпроєктінжиніринґ», Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту «Енергопроєкт» (КІЕП) та Skoda JS. Обговорювали підготовку до проєктування будівництва 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницьої АЕС. Відтепер онлайн-наради між нашими та чеськими фахівцями відбуватимуться щотижня, причому чеська сторона вже привезла на розгляд українським атомникам свої методики й пропозиції.

Голова правління генерального проєктувальника (КІЕП) Юрій Малахов повідомив, що т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» затвердив графік робіт з добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС із чіткими дедлайнами всіх етапів – від розробки проєкту і проходження експертизи до завершення будівництва. «Передбачений термін завершення будівництва за нинішнім графіком – 2026 рік, тож маємо орієнтуватися саме на цю дату. Сьогодні ми впевнені, що готові вкластися в ці терміни», – наголосив Юрій Малахов.

За його словами, цілком логічне рішення залучити до співпраці виробника реакторної установки ще на передпроєктному етапі. «Реакторна установка – це серце атомної станції; це не просто готовий виріб, а складний технічний комплекс, що враховує всі сучасні й найжорсткіші вимоги МАГАТЕ й інших міжнародних організацій, – пояснив голова правління КІЕП. – Тож здійснювати розробку проєкту, будівництво та введення в експлуатацію без виробника цієї установки – все одно що намагатися збудувати автомобіль без двигуна».  

Директор з інвестицій та перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова звернула увагу присутніх на те, що дата початку проєктування напряму залежить від того, наскільки швидко парламент розгляне законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 ХАЕС.

«А тим часом ми створили робочу групу. Зараз чеська сторона привезла свої пропозиції, і відтепер щотижня ми в режимі відеоконференції працюватимемо над поточними питаннями», – розповіла вона. Таких питань, за словами Тетяни Амосової, дуже багато: від супровідних документів огляду обладнання на будівельному майданчику (проводитиметься за методикою чеської сторони) до меморандуму про співробітництво зі Skoda JS та міжурядової угоди, яка дозволить Енергоатому зокрема отримати кредит на будівництво Х-3 і Х-4 від Чеського експортного банку.

Начальник відділу продажів Східна Європа Skoda JS Ян Умпрехт, присутній на робочій нараді, наголосив на важливості проєкту будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. «Ми вже активно співпрацюємо, і передусім над меморандумом і міжурядовою угодою, адже це дуже потужний проєкт, – підкреслив він. – Важливо, щоб такий проєкт мав підтримку державних органів. Ми ж працюємо максимально швидко й ефективно».

www.energoatom.com.ua

Колектив Енергоатома висловлює співчуття рідним та близьким Володимира Коровкіна

2020-10-15

Від імені колективу НАЕК «Енергоатом» висловлюю найщиріші співчуття у зв'язку із тяжкою втратою – пішов з життя видатний атомник Володимир Олександрович Коровкін.

У пам'яті близьких та колег, усіх хто знав, хто мав за честь працювати поруч з вельмишановним Володимиром Олександровичем, він назавжди залишиться висококласним фахівцем, атомником за покликом душі, талановитим та уважним керівником, унікальною особистістю та надзвичайно мудрою людиною.

Володимир Олександрович вписав яскраву сторінку в історію розвитку атомної енергетики України, був одним із тих, хто забезпечував створення та розбудову потужної енергетичної системи держави. Більша частина професійного шляху Володимира Олександровича була пов’язана з одним із найпотужніших на сьогодні енергетичних підприємств України – Рівненською атомною електростанцією. Вагомим був його внесок і у забезпечення пуску другого енергоблоку Хмельницької АЕС. Важко переоцінити ті зусилля, яких доклав Володимир Олександрович задля розбудови міста рівненських атомників – затишного, комфортного та сучасного Вараша.

Це непоправна втрата для усієї атомної спільноти та енергетики загалом. Останні роки свого життя Володимир Олександрович був поруч з нами, брав активну участь в обговоренні усіх ініціатив розвитку атомної галузі, фахова експертна думка нашого досвідченого колеги була завжди доречною та нерідко допомагала усім нам у прийнятті відповідальних та доленосних рішень.

Переконаний, у наших серцях Володимир Олександрович Коровкін назавжди залишиться величною постаттю, а його грандіозні професійні здобутки, високоморальні принципи та благородні правила життя, такі як самовідданість і патріотизм, активна громадянська позиція, невичерпна енергія та незламна віра в успіх, завжди будуть взірцем для нас і надихатимуть на нові досягнення задля розвитку атомної енергетики та держави.

Світла пам’ять вельмишановному Володимиру Олександровичу Коровкіну.

Безмежно сумуємо разом з вами.

 
Тимчасово виконуючий обов’язки

президента ДП «НАЕК «Енергоатом»

Петро КОТІН

www.energoatom.com.ua

15 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, два працюють з обмеженням

2020-10-15

15 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовим обмеженням.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 965 МВт.

ЗАЕС-2 – 66 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1005 МВт.

ЗАЕС-4 – 168 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 183 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1010 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 435 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 915 МВт.

РАЕС-4 – 40 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 925 МВт, балансове обмеження 70 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1000 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 845 МВт, балансове обмеження 40 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 48 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 980 МВт, РАЕС – 1 770 МВт, ЮУАЕС – 2 770 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 15 жовтня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 640 МВт, поточна потужність становить 8 530 МВт.

Минулої доби, 14 жовтня, станціями вироблено 204,88 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

14 жовтня атомні станції України недовиробили 2,64 млн кВт·г електроенергії

2020-10-15

15 жовтня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 640 МВт, поточна потужність становить 8 530 МВт.

14 жовтня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 204,88 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 2,64 млн кВт·г електроенергії.

З початку жовтня виробництво становило 2 795,85 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку жовтня АЕС недовиробили 102,31 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 59 566,99 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 510,85 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

Вітання Петра Котіна з Днем захисника України

2020-10-13

Колектив Енергоатома щиро вітає всіх українців з Днем захисника України!

Сьомий рік поспіль 14 жовтня – не просто день, коли православні християни відзначають одне з найбільших своїх свят, Покрова Пресвятої Богородиці, та не тільки День українського козацтва, коли ми згадуємо звитягу й мужність наших славних пращурів.
Тепер у цей день ми віддаємо данину шани і безмежної вдячності всім захисникам і захисницям України, всім героям та героїням, що поклали життя за нашу незалежність, суверенітет і територіальну цілісність української держави. Бажаємо нашим оборонцям, які щоденно захищають українську землю, міцного здоров’я, сил та наснаги, надійного тилу, любові й підтримки від рідних людей.
Дорогі захисники, військовослужбовці Збройних сил України та добровольці! Українці пишаються вами та бажають вам якнайскорішого повернення до рідних домівок. Нехай на українській землі запанує мир, а її кордони будуть непорушними.         
Низькій уклін боронителям рідної землі, що просто зараз відстоюють нашу незалежність. Захисникам, які віддали свої життя за збереження вільної суверенної української держави, – вічна пам’ять.
Слава Україні!

З повагою

Тимчасово виконуючий обов’язки
президента ДП «НАЕК «Енергоатом»                                             Петро КОТІН
14 жовтня 2020 року

www.energoatom.com.ua

Всеукраїнський конкурс рефератів «Ядерна енергія і світ» в 2020 році зібрав рекордну кількість учасників

2020-10-13

8-9 жовтня 2020 року відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ», який проводять серед українських старшокласників НАЕК «Енергоатом» і Українське ядерне товариство. Цього року, зважаючи на карантинні заходи, запроваджені Кабінетом Міністрів України через поширення коронавірусу COVID-19, фінал конкурсу проводився в онлайн-форматі.

Доповіді на розгляд журі конкурсу у фіналі презентували 22 учасника, які до цього були визначені переможцями першого етапу конкурсу в регіонах: містах-супутниках атомних електростанцій України, Іванківському районі Київської області, Харкові, Львові та Києві. Організатори І етапу конкурсу – Дирекція Енергоатома, адміністрації АЕС, відокремлені підрозділи «Атомремонтсервіс» і «Науково-технічний центр»,  Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Національний університет «Львівська політехніка», Іванківський районний відділ освіти – усіляко сприяли старшокласникам в участі у конкурсі.

Реферати оцінювали провідні науковці та викладачі профільних закладів вищої освіти, а також керівники громадських організацій ядерного спрямування на чолі з Володимиром Бронніковим – почесним президентом Українського ядерного товариства, представником Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій на Запорізькій АЕС.

Тематика доповідей стосувалася найнагальніших проблем української та світової атомної галузі – від кліматичних переваг АЕС як джерела енергії до перспектив використання інерційного термоядерного синтезу. Найбільш привабливими в оцінках конкурсного журі стали ті роботи, які демонстрували самостійність мислення й аналізу та містили конкретні практичні напрацювання, зроблені самими авторами: заміри радіаційного фону, опитування громадської думки й інші цікаві дослідження.

За результатами оцінювання робіт журі визначило переможців конкурсу:

    1-е місце – Білик Артем з  Южноукраїнська Миколаївської області з роботою «Диверсифікація постачань ядерного палива для АЕС України»,
    2-е місце – Луганько Микола з Харкова з рефератом «Перспективи використання інерційного термоядерного синтезу»,
    3-тє місце – Тарасенко Олена з Вараша Рівненської області з роботою «П’ять найпоширеніших міфів про життя в 30-кілометровій зоні».

Призи заохочення здобули Ліна Петрук з села Ленківці Хмельницької області, Геннадій Чалий з Києва, Анна Хаітова з Енергодару Запорізької області, Анна Шихненко з села Прибірськ Київської області, Костянтин Саворона з Вараша Рівненської області. Всі учасники фіналу отримають від організаторів конкурсу подарунки, а переможці – цінні призи.

Виконавчий секретар Українського ядерного товариства Данило Лавренов, вітаючи переможців, наголосив на успішному розвитку та значенні цього творчого змагання: «За останні роки кількість учасників нашого конкурсу значно зросла, що свідчить про зацікавленість питаннями ядерної галузі з боку учнівської молоді, яка робить вибір на користь технічних наук і хоче пов’язати свою подальшу роботу з атомними станціями».

www.energoatom.com.ua

Енергоатом та Bitfury Holding B.V. підписали Меморандум про співпрацю зі створення дата-центрів поблизу АЕС

2020-10-13

ДП НАЕК «Енергоатом» та голландська компанія Bitfury Holding B.V. підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з метою створення дата-центрів на територіях АЕС України. Документ підписали очільник Енергоатома Петро Котін і директор Bitfury Holding B.V. Олег Блінков 13 жовтня в центральному офісі Енергоатома.

Як зазначається в Меморандумі, його метою є збереження або збільшення обсягів виробництва електроенергії атомною генерацією України та відновлення балансу виробництва/споживання електроенергії в країні. Серед передумов підписання документа сторони зазначили швидке зростання індустрії послуг центрів обробки даних як галузі, в якій знаходять своє впровадження найновіші апаратні технології та яка дозволяє консолідувати інформаційні ресурси і скоротити сукупні витрати на володіння ІТ-інфраструктурою.

В документі прогнозується, що загальне енергоспоживання проєкту може сягати 2 ГВт.

Коментуючи підписання Меморандуму, Петро Котін підкреслив, що співпраця між Енергоатомом та Bitfury Holding дозволить вирішити одну з найгостріших проблем галузі – обмеження видачі електроенергії з АЕС України. «Дякую усім фахівцям Енергоатома та Bitfury Holding, які долучилися до підготовки Меморандуму та довели перший етап співробітництва між компаніями до логічного завершення. Це початок великої та складної роботи, яка дозволить вирішити низку стратегічних завдань як для Енергоатома, так і для України загалом», – наголосив керівник НАЕК.

У свою чергу Олег Блінков висловив подяку керівництву та фахівцям Енергоатома за плідну співпрацю. «Ми дуже задоволені нашою взаємодією з представниками Компанії, яка триває вже кілька місяців. Наразі ми поклали початок унікальному за масштабами проєкту, – підкреслив він. – У ході співробітництва ми переконалися, що Енергоатом зберіг потужний науково-технічний, проєктний та виробничий потенціал. І це дозволяє нам із впевненістю казати: ваша Компанія має все необхідне, щоб стати піонером в реалізації настільки потужних проєктів у сфері створення обчислювальних центрів».

Для Довідки: Група компаній Bitfury Group – світовий технологічний лідер, який створює продукти нового покоління. З моменту свого заснування в 2011 році Bitfury орієнтована на реалізацію проєктів у сфері штучного інтелекту, технології блокчейн, цифрових активів, технологій охолодження високопродуктивних дата-центрів та інших. Поміж інфраструктурних продуктів компанії представлені рішення для процесингу транзакцій цифрових активів, побудовані на базі обчислювальних чіпів власного дизайну, та рішення для обчислень штучного інтелекту в дата-центрах і на периферійних пристроях. Bitfury є розробником й інтегратором програмних продуктів на базі власної блокчейн-платформи Exonum ™, аналітичної платформи Crystal ™ для різних блокчейн-мереж. Bitfury входить у рейтинги глобальних лідерів Forbes Blockchain 50 & Forbes Fintech 50, а також у лист глобальних технологічних піонерів World Economic Forum. Компанія є членом і співзасновником некомерційної організації INATBA, що працює в партнерстві з Єврокомісією над просуванням технології блокчейн в бізнес-співтоваристві і органах державного управління ЄС.

www.energoatom.com.ua

13 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, два працюють з обмеженням

2020-10-13

13 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовим обмеженням.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 970 МВт.

ЗАЕС-2 – 64 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1005 МВт.

ЗАЕС-4 – 166 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 181 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1010 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 430 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 910 МВт.

РАЕС-4 – 38 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 880 МВт, балансове обмеження 100 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1000 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 840 МВт, балансове обмеження 50 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 46 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 985 МВт, РАЕС – 1 760 МВт, ЮУАЕС – 2 720 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 13 жовтня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 625 МВт, поточна потужність становить 8 475 МВт.

Минулої доби, 12 жовтня, станціями вироблено 201,29 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

12 жовтня атомні станції України недовиробили 6,1 млн кВт·г електроенергії

2020-10-13

13 жовтня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 625 МВт, поточна потужність становить 8 475 МВт.

12 жовтня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 201,29 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 6,1 млн кВт·г електроенергії.

З початку жовтня виробництво становило 2 387,22 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку жовтня АЕС недовиробили 96,37 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 59 158,36 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 504,91 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua

Енергоатом – четвертий серед найпрозоріших українських компаній

2020-10-12

В Індексі прозорості українських компаній, які увійшли до першої сотні найбільших платників податків у 2019 році, НАЕК «Енергоатом» посіла 4-те місце з 53 балами.

Індекс склали Професійна асоціація корпоративного управління та Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE). Вони оцінювали прозорість українських компаній у системі корпоративного управління й корпоративної соціальної відповідальності, проаналізувавши 86 сайтів, зокрема сайти 23 державних підприємств та 63 - приватних компаній. Критерії, за якими оцінювались сайти, – зміст, звітність, доступність і навігація.

Найвищий рівень розкриття інформації, увійшовши до топ-10 Індексу, продемонстрували компанії фінансової сфери, постачання електроенергії й транспорту. Найвищий бал – 62,5 – отримав «Укргазбанк», слідом за ним йдуть ПрАТ «Карлсберґ Україна», АТ «ПУМБ» і ДП «НАЕК «Енергоатом».

На думку заступника регіонального директора в Європі та Євразії СІРЕ Еріка Хонца, ця ініціатива спрямована на стимулювання компаній до підвищення прозорості. «Компанії, включені до цього Індексу, представляють кращі з кращих практик і закладають міцний фундамент майбутнього для української бізнес-спільноти», - вважає Ерік Хонц.

В Україні дійсно є компанії, які не влаштовують гонитву за «модними трендами», а справді сповідують корпоративні цінності, впевнений голова правління Професійної асоціації корпоративного управління Олександр Окунєв. «Саме за такими компаніями - майбутнє, саме вони є цікавими для інвесторів, партнерів, працівників», - вважає Окунєв.

Під час оцінювання укладачі Індексу виходили з того, що саме офіційний веб-сайт компанії – це інструмент комунікації зі стейкхолдерами, а тому звертали увагу не тільки на повноту й відкритість загальної інформації, а ще й на результати у сферах дотримання й захисту прав людини, забезпечення гендерної рівності, корпоративного управління. Про це розповіла директорка Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна. На її думку, ці критерії важливі для потенційних інвесторів та співробітників оцінюваних компаній, а також для неурядових організацій та засобів масової інформації.

Укладачі Індексу помітили, що державні компанії демонструють суттєво вищу прозорість, аніж приватні, однак чимдалі більше українських компаній роблять свою діяльність публічною. Тому вони впевнені, що новий Індекс прозорості допоможе компаніям покращувати свої сайти, надихаючись прикладом лідерів, що увійшли до топ-10.

www.energoatom.com.ua

Успішно завершено програму тестування систем збудження турбогенераторів енергоблоків АЕС на можливість роботи в ENTSO-Е

2020-10-12

Після успішних випробувань заміненого програмного забезпечення системи збудження турбогенератора енергоблок №3 Южно-Української АЕС 10 жовтня підключений до енергомережі. Таким чином завершено програму тестувань систем збудження турбогенераторів енергоблоків АЕС України, яка входить до Каталогу заходів Угоди про умови майбутньої інтеграції Об’єднаної енергосистеми України з європейською континентальною мережею ENTSO-Е.

Нагадаємо, що цю програму ДП «НАЕК «Енергоатом» розпочав 17 серпня 2020 року спільно з НЕК «Укренерго». Тестування проходили в рамках перевірки відповідності роботи вітчизняної генерації технологічним стандартам ENTSO-Е. Зазначені випробування відбулися на енергоблоці №2 Рівненської АЕС, №1 Запорізької АЕС, а також енергоблоках №1 та №3 Южно-Української АЕС. Окрім фахівців Енергоатома та Укренерго у випробуванні систем збудження турбогенераторів взяли участь представники Консорціуму ENTSO-E та ДМСС Інжиніринг за підтримки USAID Energy Security Project.

Під час тестувань було проаналізовано стійкість генераторів енергоблоків до можливих низькочастотних коливань. На підставі даних, отриманих за підсумками досліджень, Консорціум операторів системи передачі ENTSO-E (EMС, MAVIR, PSE, SEPS, 50Hertz та Transelectrica) створюватиме спільну математичну модель синхронної роботи української та європейської енергосистем. Крім того, цю інформацію буде використано при дослідженні статичної та динамічної стійкості ОЕС України за умови паралельної роботи з ENTSO-E. Сервісний контракт на виконання цього пункту Каталогу заходів Укренерго уклало з Консорціумом у 2019 році.

www.energoatom.com.ua

12 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, два працюють з обмеженням

2020-10-12

12 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1,2 ЮУАЕС – працюють з балансовим обмеженням.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 970 МВт.

ЗАЕС-2 – 63 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1005 МВт.

ЗАЕС-4 – 165 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 180 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1010 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 430 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 910 МВт.

РАЕС-4 – 37 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 780 МВт, балансове обмеження 200 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 860 МВт, балансове обмеження 150 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 870 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 45 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 985 МВт, РАЕС – 1 760 МВт, ЮУАЕС – 2 510 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 12 жовтня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 615 МВт, поточна потужність становить 8 265 МВт.

Минулої доби, 11 жовтня, станціями вироблено 194,87 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

11 жовтня атомні станції України недовиробили 7,1 млн кВт·г електроенергії

2020-10-12

12 жовтня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 615 МВт, поточна потужність становить 8 265 МВт.

11 жовтня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 194,87 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 7,1 млн кВт·г електроенергії.

З початку жовтня виробництво становило 2 185,93 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку жовтня АЕС недовиробили 90,27 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 58 957,07 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 498,81 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua