Енергія, що живить мрії: Енергоатом продовжує надавати підтримку обдарованим дітям

2020-10-16

Конкурс дитячо-юнацької творчості «Енергія, що живить мрії!», організований Дирекцією та первинною профспілковою організацією НАЕК «Енергоатом», підходить до свого фінального етапу. Цього року, незважаючи на карантинні заходи, конкурс відбувся успішно – участь у ньому взяли понад 200 дітей та юнаків. На початку жовтня Енергоатом отримав 56 робіт переможців відбіркового етапу конкурсу з різних регіонів України.

Конкурсне журі визначало переможців конкурсу в трьох номінаціях (зробити посилання на витяг з протоколу): образотворче мистецтво (живопис, малюнок, графіка), декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт, короткометражне відео (фільм, ролик, сюжет). Як і минулого року, до складу журі було запрошено професійних художників – членкиню Національної спілки художників України Світлану Міхно та викладача основ програмування і дизайну у міжнародному проекті Code Club Оксану Зайцеву. Очолив конкурсне журі голова профспілкового комітету первинної профспілкової організації Енергоатома Олексій Лич.

За відгуками членів журі, фіналісти конкурсу вчергове продемонструвати високий художній та технічний рівень робіт в усіх номінаціях. Особливе враження на них справив своїми роботами 15-річний Олексій Заіченко з Южноукрїанська Миколаївської області – міста-супутника Южно-Української атомної електростанції. Він представив на конкурс макет офісу майбутнього для Енергоатома під назвою «Офіс мрії» і розробив дизайн парку «Енергія, що живить мрії» для центральної частини свого рідного міста. За ці роботи Олексій одностайним рішенням журі отримав гран-прі конкурсу. Перші місця в конкурсі посіли:

    12-річна киянка Ксенія Городецька з роботою «У світле майбутнє» в номінації «Образотворче мистецтво»
    16-річний мешканець Енергодара (Запорізька область) Дмитро Калмиков з роботою «Атомна енергія, як і мрія, може бути небезпечною, але без неї не існує життя» в номінації «Образотворче мистецтво»
    Христина Швейцер з Южноукраїнська Миколаївської області з роботою «Нехай земля квітує всюди, енергію планети збережемо, люди!» в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт»
    Мешканець смт Іванків Київської області Андрій Гончар з роботою «Від атома до світла в домі» в номінації «Короткометражне відео»

На жаль, цього року карантинні обмеження не дозволили Енергоатому провести урочисте нагородження переможців та організувати для дітей пізнавальні екскурсії й святкування в Києві. Але організатори конкурсу сподіваються, що наступного року зустріч переможців у столиці відбудеться неодмінно.  

Для довідки: Міжрегіональний дитячо-юнацький конкурс творчості «Енергоатом: Енергія, що живить мрії!» проводиться серед молоді міст-супутників атомних станцій України, дітей працівників Енергоатома, відокремленого підрозділу Київського розташування та Іванківського району Київської області, а також дітей і юнацтва з інших регіонів України, яким цікава тема розвитку атомної енергетики. Мета конкурсу – заохочування дітей та юнацтва до творчості й інформування суспільства про атомну енергетику як стратегічну галузь, що забезпечує Україну електроенергією, сприяє добробуту, процвітанню і розвитку держави. У ньому беруть участь представники двох вікових груп: першої – діти від 10 до 13 років, і другої – юнаки від 14 до 16 років.

І-й (відбірковий) етап конкурсу проводиться у містах розташування ВП Компанії та в Іванківському районі Київської області, паралельно у Києві відбувається загальний відбір робіт по Україні. Роботи переможців І етапу направляються для участі у фіналі. ІІ-й етап конкурсу (фінал) проводиться в Києві. На цьому етапі журі визначає переможців конкурсу.
Протокол засідання конкурсної комісії дитячо-юнацького конкурсу творчості «Енергоатом: Енергія, що живить мрії!» Завантажити документ (~0.53 МБ)
www.energoatom.com.ua

«Пілотний» проєкт з розробки протиаварійних flex-процедур для блока №4 ВП ЗАЕС – на завершальному етапі

2020-10-16

Саме на енергоблоці № 4 Запорізької АЕС у 2015  році в рамках підготовки Національного плану реагування на надзвичайні ситуації в паливно-енергетичному комплексі  було розпочато процес впровадження так званих flex-процедур, або процедур використання непроєктного обладнання за тривалої втрати електропостачання власних потреб.

Це новий напрямок протиаварійної документації, який отримав розвиток у світі після аварії на японській АЕС «Фукусіма». Основне призначення flex-процедур – надавати стратегію конкретного використання мобільних насосних установок (МНУ) і мобільних дизель-генераторних станцій (МДГС) в умовах позапроєктних аварій.

Над реалізацією проєкту працюють фахівці служби головного технолога та служби головного фахівця з енергетичних реакторів Запорізької АЕС. Flex-процедури фактично є тим документом, на основі якого розгортатиметься мобільна техніка і завдяки якому оперативний персонал краще орієнтуватиметься в аварійній ситуації.

Наразі фахівці провели всі необхідні випробування. ЗАЕС отримала дозволи на використання спецтехніки у разі виникнення аварійної ситуації. Мобільну техніку введено в роботу на всіх енергоблоках – з першого по шостий. Процедури розроблено, зауваження Держекспертизи враховано – документація перебуває на розгляді в Держатомрегулюванні України. Після остаточного узгодження проєкт передбачається розповсюдити й на інші енергоблоки ЗАЕС.

«Розроблена документація – це завершальний етап процедури впровадження протиаварійної техніки на Запорізькій АЕС», – зазначив головний фахівець з енергетичних реакторів ВП ЗАЕС Сергій Шигін.
www.energoatom.com.ua

Енергоатом-Трейдинг продав на аукціоні 21,2 тис МВт-г

2020-10-16

Ввечері 15 жовтня на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа» відбувся аукціон з продажу електроенергії, виробленої НАЕК «Енергоатом».

На аукціон було виставлено 21 200 МВт-г електричної енергії базового навантаження за середньозваженою ціною 1293,75 грн/МВт-г (без ПДВ).

Період відпуску/відбору електричної енергії – 21-31 жовтня 2020 року.
www.energoatom.com.ua

16 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті

2020-10-16

16 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 965 МВт.

ЗАЕС-2 – 67 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1005 МВт.

ЗАЕС-4 – 169 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 184 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1005 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 435 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 425 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 860 МВт.

РАЕС-4 – 41 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 970 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1000 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 840.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 49 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 975 МВт, РАЕС – 1 720 МВт, ЮУАЕС – 2 810 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 16 жовтня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 515 МВт, поточна потужність становить 8 515 МВт.

Минулої доби, 15 жовтня, станціями вироблено 205,01 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

15 жовтня атомні станції України недовиробили 0,62 млн кВт·г електроенергії

2020-10-16

16 жовтня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 515 МВт, поточна потужність становить 8 515 МВт.

15 жовтня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 205,01 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 0,62 млн кВт·г електроенергії.

З початку жовтня виробництво становило 3 000,86 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку жовтня АЕС недовиробили 102,93 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 59 772 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 511,47 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua