Фахівці Skoda JS, КІЕП та Енергоатома провели робочу нараду з підготовки до будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС

2020-10-15

15 жовтня на робочу нараду зібралися фахівці Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», відокремленого підрозділу Енергоатома «Атомпроєктінжиніринґ», Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту «Енергопроєкт» (КІЕП) та Skoda JS. Обговорювали підготовку до проєктування будівництва 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницьої АЕС. Відтепер онлайн-наради між нашими та чеськими фахівцями відбуватимуться щотижня, причому чеська сторона вже привезла на розгляд українським атомникам свої методики й пропозиції.

Голова правління генерального проєктувальника (КІЕП) Юрій Малахов повідомив, що т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» затвердив графік робіт з добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС із чіткими дедлайнами всіх етапів – від розробки проєкту і проходження експертизи до завершення будівництва. «Передбачений термін завершення будівництва за нинішнім графіком – 2026 рік, тож маємо орієнтуватися саме на цю дату. Сьогодні ми впевнені, що готові вкластися в ці терміни», – наголосив Юрій Малахов.

За його словами, цілком логічне рішення залучити до співпраці виробника реакторної установки ще на передпроєктному етапі. «Реакторна установка – це серце атомної станції; це не просто готовий виріб, а складний технічний комплекс, що враховує всі сучасні й найжорсткіші вимоги МАГАТЕ й інших міжнародних організацій, – пояснив голова правління КІЕП. – Тож здійснювати розробку проєкту, будівництво та введення в експлуатацію без виробника цієї установки – все одно що намагатися збудувати автомобіль без двигуна».  

Директор з інвестицій та перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова звернула увагу присутніх на те, що дата початку проєктування напряму залежить від того, наскільки швидко парламент розгляне законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 ХАЕС.

«А тим часом ми створили робочу групу. Зараз чеська сторона привезла свої пропозиції, і відтепер щотижня ми в режимі відеоконференції працюватимемо над поточними питаннями», – розповіла вона. Таких питань, за словами Тетяни Амосової, дуже багато: від супровідних документів огляду обладнання на будівельному майданчику (проводитиметься за методикою чеської сторони) до меморандуму про співробітництво зі Skoda JS та міжурядової угоди, яка дозволить Енергоатому зокрема отримати кредит на будівництво Х-3 і Х-4 від Чеського експортного банку.

Начальник відділу продажів Східна Європа Skoda JS Ян Умпрехт, присутній на робочій нараді, наголосив на важливості проєкту будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. «Ми вже активно співпрацюємо, і передусім над меморандумом і міжурядовою угодою, адже це дуже потужний проєкт, – підкреслив він. – Важливо, щоб такий проєкт мав підтримку державних органів. Ми ж працюємо максимально швидко й ефективно».

www.energoatom.com.ua

Колектив Енергоатома висловлює співчуття рідним та близьким Володимира Коровкіна

2020-10-15

Від імені колективу НАЕК «Енергоатом» висловлюю найщиріші співчуття у зв'язку із тяжкою втратою – пішов з життя видатний атомник Володимир Олександрович Коровкін.

У пам'яті близьких та колег, усіх хто знав, хто мав за честь працювати поруч з вельмишановним Володимиром Олександровичем, він назавжди залишиться висококласним фахівцем, атомником за покликом душі, талановитим та уважним керівником, унікальною особистістю та надзвичайно мудрою людиною.

Володимир Олександрович вписав яскраву сторінку в історію розвитку атомної енергетики України, був одним із тих, хто забезпечував створення та розбудову потужної енергетичної системи держави. Більша частина професійного шляху Володимира Олександровича була пов’язана з одним із найпотужніших на сьогодні енергетичних підприємств України – Рівненською атомною електростанцією. Вагомим був його внесок і у забезпечення пуску другого енергоблоку Хмельницької АЕС. Важко переоцінити ті зусилля, яких доклав Володимир Олександрович задля розбудови міста рівненських атомників – затишного, комфортного та сучасного Вараша.

Це непоправна втрата для усієї атомної спільноти та енергетики загалом. Останні роки свого життя Володимир Олександрович був поруч з нами, брав активну участь в обговоренні усіх ініціатив розвитку атомної галузі, фахова експертна думка нашого досвідченого колеги була завжди доречною та нерідко допомагала усім нам у прийнятті відповідальних та доленосних рішень.

Переконаний, у наших серцях Володимир Олександрович Коровкін назавжди залишиться величною постаттю, а його грандіозні професійні здобутки, високоморальні принципи та благородні правила життя, такі як самовідданість і патріотизм, активна громадянська позиція, невичерпна енергія та незламна віра в успіх, завжди будуть взірцем для нас і надихатимуть на нові досягнення задля розвитку атомної енергетики та держави.

Світла пам’ять вельмишановному Володимиру Олександровичу Коровкіну.

Безмежно сумуємо разом з вами.

 
Тимчасово виконуючий обов’язки

президента ДП «НАЕК «Енергоатом»

Петро КОТІН

www.energoatom.com.ua

15 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, два працюють з обмеженням

2020-10-15

15 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовим обмеженням.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 965 МВт.

ЗАЕС-2 – 66 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1005 МВт.

ЗАЕС-4 – 168 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 183 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1010 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 435 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 915 МВт.

РАЕС-4 – 40 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 925 МВт, балансове обмеження 70 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1000 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 845 МВт, балансове обмеження 40 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 48 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 980 МВт, РАЕС – 1 770 МВт, ЮУАЕС – 2 770 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 15 жовтня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 640 МВт, поточна потужність становить 8 530 МВт.

Минулої доби, 14 жовтня, станціями вироблено 204,88 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

14 жовтня атомні станції України недовиробили 2,64 млн кВт·г електроенергії

2020-10-15

15 жовтня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 640 МВт, поточна потужність становить 8 530 МВт.

14 жовтня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 204,88 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 2,64 млн кВт·г електроенергії.

З початку жовтня виробництво становило 2 795,85 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку жовтня АЕС недовиробили 102,31 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 59 566,99 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 510,85 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua