Вітання Петра Котіна з Днем захисника України

2020-10-13

Колектив Енергоатома щиро вітає всіх українців з Днем захисника України!

Сьомий рік поспіль 14 жовтня – не просто день, коли православні християни відзначають одне з найбільших своїх свят, Покрова Пресвятої Богородиці, та не тільки День українського козацтва, коли ми згадуємо звитягу й мужність наших славних пращурів.
Тепер у цей день ми віддаємо данину шани і безмежної вдячності всім захисникам і захисницям України, всім героям та героїням, що поклали життя за нашу незалежність, суверенітет і територіальну цілісність української держави. Бажаємо нашим оборонцям, які щоденно захищають українську землю, міцного здоров’я, сил та наснаги, надійного тилу, любові й підтримки від рідних людей.
Дорогі захисники, військовослужбовці Збройних сил України та добровольці! Українці пишаються вами та бажають вам якнайскорішого повернення до рідних домівок. Нехай на українській землі запанує мир, а її кордони будуть непорушними.         
Низькій уклін боронителям рідної землі, що просто зараз відстоюють нашу незалежність. Захисникам, які віддали свої життя за збереження вільної суверенної української держави, – вічна пам’ять.
Слава Україні!

З повагою

Тимчасово виконуючий обов’язки
президента ДП «НАЕК «Енергоатом»                                             Петро КОТІН
14 жовтня 2020 року

www.energoatom.com.ua

Всеукраїнський конкурс рефератів «Ядерна енергія і світ» в 2020 році зібрав рекордну кількість учасників

2020-10-13

8-9 жовтня 2020 року відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ», який проводять серед українських старшокласників НАЕК «Енергоатом» і Українське ядерне товариство. Цього року, зважаючи на карантинні заходи, запроваджені Кабінетом Міністрів України через поширення коронавірусу COVID-19, фінал конкурсу проводився в онлайн-форматі.

Доповіді на розгляд журі конкурсу у фіналі презентували 22 учасника, які до цього були визначені переможцями першого етапу конкурсу в регіонах: містах-супутниках атомних електростанцій України, Іванківському районі Київської області, Харкові, Львові та Києві. Організатори І етапу конкурсу – Дирекція Енергоатома, адміністрації АЕС, відокремлені підрозділи «Атомремонтсервіс» і «Науково-технічний центр»,  Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Національний університет «Львівська політехніка», Іванківський районний відділ освіти – усіляко сприяли старшокласникам в участі у конкурсі.

Реферати оцінювали провідні науковці та викладачі профільних закладів вищої освіти, а також керівники громадських організацій ядерного спрямування на чолі з Володимиром Бронніковим – почесним президентом Українського ядерного товариства, представником Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій на Запорізькій АЕС.

Тематика доповідей стосувалася найнагальніших проблем української та світової атомної галузі – від кліматичних переваг АЕС як джерела енергії до перспектив використання інерційного термоядерного синтезу. Найбільш привабливими в оцінках конкурсного журі стали ті роботи, які демонстрували самостійність мислення й аналізу та містили конкретні практичні напрацювання, зроблені самими авторами: заміри радіаційного фону, опитування громадської думки й інші цікаві дослідження.

За результатами оцінювання робіт журі визначило переможців конкурсу:

    1-е місце – Білик Артем з  Южноукраїнська Миколаївської області з роботою «Диверсифікація постачань ядерного палива для АЕС України»,
    2-е місце – Луганько Микола з Харкова з рефератом «Перспективи використання інерційного термоядерного синтезу»,
    3-тє місце – Тарасенко Олена з Вараша Рівненської області з роботою «П’ять найпоширеніших міфів про життя в 30-кілометровій зоні».

Призи заохочення здобули Ліна Петрук з села Ленківці Хмельницької області, Геннадій Чалий з Києва, Анна Хаітова з Енергодару Запорізької області, Анна Шихненко з села Прибірськ Київської області, Костянтин Саворона з Вараша Рівненської області. Всі учасники фіналу отримають від організаторів конкурсу подарунки, а переможці – цінні призи.

Виконавчий секретар Українського ядерного товариства Данило Лавренов, вітаючи переможців, наголосив на успішному розвитку та значенні цього творчого змагання: «За останні роки кількість учасників нашого конкурсу значно зросла, що свідчить про зацікавленість питаннями ядерної галузі з боку учнівської молоді, яка робить вибір на користь технічних наук і хоче пов’язати свою подальшу роботу з атомними станціями».

www.energoatom.com.ua

Енергоатом та Bitfury Holding B.V. підписали Меморандум про співпрацю зі створення дата-центрів поблизу АЕС

2020-10-13

ДП НАЕК «Енергоатом» та голландська компанія Bitfury Holding B.V. підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з метою створення дата-центрів на територіях АЕС України. Документ підписали очільник Енергоатома Петро Котін і директор Bitfury Holding B.V. Олег Блінков 13 жовтня в центральному офісі Енергоатома.

Як зазначається в Меморандумі, його метою є збереження або збільшення обсягів виробництва електроенергії атомною генерацією України та відновлення балансу виробництва/споживання електроенергії в країні. Серед передумов підписання документа сторони зазначили швидке зростання індустрії послуг центрів обробки даних як галузі, в якій знаходять своє впровадження найновіші апаратні технології та яка дозволяє консолідувати інформаційні ресурси і скоротити сукупні витрати на володіння ІТ-інфраструктурою.

В документі прогнозується, що загальне енергоспоживання проєкту може сягати 2 ГВт.

Коментуючи підписання Меморандуму, Петро Котін підкреслив, що співпраця між Енергоатомом та Bitfury Holding дозволить вирішити одну з найгостріших проблем галузі – обмеження видачі електроенергії з АЕС України. «Дякую усім фахівцям Енергоатома та Bitfury Holding, які долучилися до підготовки Меморандуму та довели перший етап співробітництва між компаніями до логічного завершення. Це початок великої та складної роботи, яка дозволить вирішити низку стратегічних завдань як для Енергоатома, так і для України загалом», – наголосив керівник НАЕК.

У свою чергу Олег Блінков висловив подяку керівництву та фахівцям Енергоатома за плідну співпрацю. «Ми дуже задоволені нашою взаємодією з представниками Компанії, яка триває вже кілька місяців. Наразі ми поклали початок унікальному за масштабами проєкту, – підкреслив він. – У ході співробітництва ми переконалися, що Енергоатом зберіг потужний науково-технічний, проєктний та виробничий потенціал. І це дозволяє нам із впевненістю казати: ваша Компанія має все необхідне, щоб стати піонером в реалізації настільки потужних проєктів у сфері створення обчислювальних центрів».

Для Довідки: Група компаній Bitfury Group – світовий технологічний лідер, який створює продукти нового покоління. З моменту свого заснування в 2011 році Bitfury орієнтована на реалізацію проєктів у сфері штучного інтелекту, технології блокчейн, цифрових активів, технологій охолодження високопродуктивних дата-центрів та інших. Поміж інфраструктурних продуктів компанії представлені рішення для процесингу транзакцій цифрових активів, побудовані на базі обчислювальних чіпів власного дизайну, та рішення для обчислень штучного інтелекту в дата-центрах і на периферійних пристроях. Bitfury є розробником й інтегратором програмних продуктів на базі власної блокчейн-платформи Exonum ™, аналітичної платформи Crystal ™ для різних блокчейн-мереж. Bitfury входить у рейтинги глобальних лідерів Forbes Blockchain 50 & Forbes Fintech 50, а також у лист глобальних технологічних піонерів World Economic Forum. Компанія є членом і співзасновником некомерційної організації INATBA, що працює в партнерстві з Єврокомісією над просуванням технології блокчейн в бізнес-співтоваристві і органах державного управління ЄС.

www.energoatom.com.ua

13 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, два працюють з обмеженням

2020-10-13

13 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовим обмеженням.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 970 МВт.

ЗАЕС-2 – 64 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1005 МВт.

ЗАЕС-4 – 166 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 181 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1010 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 430 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 910 МВт.

РАЕС-4 – 38 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 880 МВт, балансове обмеження 100 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1000 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 840 МВт, балансове обмеження 50 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 46 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 985 МВт, РАЕС – 1 760 МВт, ЮУАЕС – 2 720 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 13 жовтня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 625 МВт, поточна потужність становить 8 475 МВт.

Минулої доби, 12 жовтня, станціями вироблено 201,29 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

12 жовтня атомні станції України недовиробили 6,1 млн кВт·г електроенергії

2020-10-13

13 жовтня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 625 МВт, поточна потужність становить 8 475 МВт.

12 жовтня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 201,29 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 6,1 млн кВт·г електроенергії.

З початку жовтня виробництво становило 2 387,22 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку жовтня АЕС недовиробили 96,37 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 59 158,36 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 504,91 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua