Енергоатом – четвертий серед найпрозоріших українських компаній

2020-10-12

В Індексі прозорості українських компаній, які увійшли до першої сотні найбільших платників податків у 2019 році, НАЕК «Енергоатом» посіла 4-те місце з 53 балами.

Індекс склали Професійна асоціація корпоративного управління та Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE). Вони оцінювали прозорість українських компаній у системі корпоративного управління й корпоративної соціальної відповідальності, проаналізувавши 86 сайтів, зокрема сайти 23 державних підприємств та 63 - приватних компаній. Критерії, за якими оцінювались сайти, – зміст, звітність, доступність і навігація.

Найвищий рівень розкриття інформації, увійшовши до топ-10 Індексу, продемонстрували компанії фінансової сфери, постачання електроенергії й транспорту. Найвищий бал – 62,5 – отримав «Укргазбанк», слідом за ним йдуть ПрАТ «Карлсберґ Україна», АТ «ПУМБ» і ДП «НАЕК «Енергоатом».

На думку заступника регіонального директора в Європі та Євразії СІРЕ Еріка Хонца, ця ініціатива спрямована на стимулювання компаній до підвищення прозорості. «Компанії, включені до цього Індексу, представляють кращі з кращих практик і закладають міцний фундамент майбутнього для української бізнес-спільноти», - вважає Ерік Хонц.

В Україні дійсно є компанії, які не влаштовують гонитву за «модними трендами», а справді сповідують корпоративні цінності, впевнений голова правління Професійної асоціації корпоративного управління Олександр Окунєв. «Саме за такими компаніями - майбутнє, саме вони є цікавими для інвесторів, партнерів, працівників», - вважає Окунєв.

Під час оцінювання укладачі Індексу виходили з того, що саме офіційний веб-сайт компанії – це інструмент комунікації зі стейкхолдерами, а тому звертали увагу не тільки на повноту й відкритість загальної інформації, а ще й на результати у сферах дотримання й захисту прав людини, забезпечення гендерної рівності, корпоративного управління. Про це розповіла директорка Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна. На її думку, ці критерії важливі для потенційних інвесторів та співробітників оцінюваних компаній, а також для неурядових організацій та засобів масової інформації.

Укладачі Індексу помітили, що державні компанії демонструють суттєво вищу прозорість, аніж приватні, однак чимдалі більше українських компаній роблять свою діяльність публічною. Тому вони впевнені, що новий Індекс прозорості допоможе компаніям покращувати свої сайти, надихаючись прикладом лідерів, що увійшли до топ-10.

www.energoatom.com.ua

Успішно завершено програму тестування систем збудження турбогенераторів енергоблоків АЕС на можливість роботи в ENTSO-Е

2020-10-12

Після успішних випробувань заміненого програмного забезпечення системи збудження турбогенератора енергоблок №3 Южно-Української АЕС 10 жовтня підключений до енергомережі. Таким чином завершено програму тестувань систем збудження турбогенераторів енергоблоків АЕС України, яка входить до Каталогу заходів Угоди про умови майбутньої інтеграції Об’єднаної енергосистеми України з європейською континентальною мережею ENTSO-Е.

Нагадаємо, що цю програму ДП «НАЕК «Енергоатом» розпочав 17 серпня 2020 року спільно з НЕК «Укренерго». Тестування проходили в рамках перевірки відповідності роботи вітчизняної генерації технологічним стандартам ENTSO-Е. Зазначені випробування відбулися на енергоблоці №2 Рівненської АЕС, №1 Запорізької АЕС, а також енергоблоках №1 та №3 Южно-Української АЕС. Окрім фахівців Енергоатома та Укренерго у випробуванні систем збудження турбогенераторів взяли участь представники Консорціуму ENTSO-E та ДМСС Інжиніринг за підтримки USAID Energy Security Project.

Під час тестувань було проаналізовано стійкість генераторів енергоблоків до можливих низькочастотних коливань. На підставі даних, отриманих за підсумками досліджень, Консорціум операторів системи передачі ENTSO-E (EMС, MAVIR, PSE, SEPS, 50Hertz та Transelectrica) створюватиме спільну математичну модель синхронної роботи української та європейської енергосистем. Крім того, цю інформацію буде використано при дослідженні статичної та динамічної стійкості ОЕС України за умови паралельної роботи з ENTSO-E. Сервісний контракт на виконання цього пункту Каталогу заходів Укренерго уклало з Консорціумом у 2019 році.

www.energoatom.com.ua

12 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, два працюють з обмеженням

2020-10-12

12 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоблоки №1,2 ЮУАЕС – працюють з балансовим обмеженням.

ЗАЕС-1 – поточна потужність 970 МВт.

ЗАЕС-2 – 63 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 1005 МВт.

ЗАЕС-4 – 165 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 180 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1010 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 430 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-3 – поточна потужність 910 МВт.

РАЕС-4 – 37 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 780 МВт, балансове обмеження 200 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 860 МВт, балансове обмеження 150 МВт.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 870 МВт.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – 45 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 985 МВт, РАЕС – 1 760 МВт, ЮУАЕС – 2 510 МВт, ХАЕС – 1010 МВт.

Станом на 12 жовтня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 615 МВт, поточна потужність становить 8 265 МВт.

Минулої доби, 11 жовтня, станціями вироблено 194,87 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

11 жовтня атомні станції України недовиробили 7,1 млн кВт·г електроенергії

2020-10-12

12 жовтня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 615 МВт, поточна потужність становить 8 265 МВт.

11 жовтня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 194,87 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 7,1 млн кВт·г електроенергії.

З початку жовтня виробництво становило 2 185,93 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку жовтня АЕС недовиробили 90,27 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 58 957,07 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 8 498,81 млн кВт·г.

www.energoatom.com.ua