Атомная энергетика и мы

Выездной факультатив «Введение в атомную энергетику» для старшеклассников территории расположения Хмельницкой АЭС

Розпочав роботу виїзний факультатив Хмельницької АЕС для старшокласників «Вступ до атомної енергетики». Цьогоріч, заняттями факультативу охоплено учнів загальноосвітніх шкіл м. Острог, районного центру, що входить до зони спостереження ХАЕС. Першу зустріч відвідали учнів десятих та одинадцятих класів.
Начальник відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Тетяна Лиситчук представила присутнім тематику курсу та запросила учнів бути відкритими до відвертої бесіди з питань атомної енергетики.
Робота факультативу розпочалась з лекції начальника зміни блока, голови молодіжної секції Українського ядерного товариства Олександра Хомича, що запропонував до уваги присутніх презентацію на тему «Світові тенденції та регіональні перспективи ядерної енергетики». У доступній форму старшокласники почули про роль атомних електростанцій у житті людини, переваги, які надають АЕС людству.
Загалом, під час курсу учні поглиблять знання про фізичні процеси, що відбуваються у ядерній установці, технологію виробництва електроенергії, вплив АЕС на навколишнє середовище, поводження з відпрацьованим ядерним паливом тощо. Лекції читатимуть молоді, проте вже досвідчені фахівці Хмельницької АЕС у відповідних галузях.
За словами Тетяни Лиситчук робота з молоддю регіону завжди у пріоритеті Хмельницької АЕС, адже саме це дозволяє підтримувати інтерес до професії атомника, формувати об’єктивну думку про діяльність і значення для енергобезпеки держави такого стратегічно важливого підприємства як Хмельницька АЕС.
Лекція 1. Ядерна енергетика: Світові тенденції, регіональні перспективи Загрузить документ (~15.05 МБ)

 

Лекція 2. Традиційні та альтернативні джерела енергії Загрузить документ (~5.13 МБ)
N/A
Лекція 3. Технологія виробництва електроенергії на АЕС. Технологічні схема. Фізичні процеси. Загрузить документ (~2.73 МБ)
Лекція 4. Основне обладнання АЕС з реактором ВВЕР-1000. Принцип дії ядерного реактора. Фізичні процеси. Загрузить документ (~0.84 МБ)
Лекція 6. Вплив АЕС на навколишнє середовище. Організація контролю за навколишнім середовищем на ХАЕС. Загрузить документ (~2.29 МБ)
Програма факультативу Загрузить документ (~0.24 МБ)
Информационный центр ОП ХАЭС