На першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають пускові операції

2020-04-07

№ 156

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС ремонтні роботи з відновлення турбогенератора на завершальному етапі. Наразі тривають пускові операції.

За словами начальника енергоремонтного підрозділу ХАЕС Володимира Харченка, ще на минулому тижні розпочато активну фазу завершення ремонтних робіт, а саме заведено ротор генератора після проведеного капітального ремонту, виконані роботи з центрування ротора генератора відносно валопроводу турбіни, здійснено монтаж збудників №1 та №2 з центруванням їх роторів, збирання підшипників турбіни, генератора та збудників.

З 2 квітня на енергоблоці розпочались пусконалагоджувальні роботи з виходом турбоагрегату на номінальні (3000) оберти з балансування ротора генератора у відповідності до затвердженої програми на повітрі з фальш-ущільненням.

Наразі зібрано ущільнюючі підшипники генератора. Розпочались роботи з переведення статора  генератора з повітря на азот, опресування корпусу статора та наступним переведенням корпусу статора на водень з опресуванням його робочим тиском 5,0 кгс/см2. Усі роботи здійснюються згідно із графіком пускових операцій.

«По завершенню робіт з проведення опресування генератора робочим тиском, згідно із відповідною програмою, будуть проведені електричні випробування генератора при роботі турбоагрегату на номінальних обертах. Після успішного завершення цих випробувань, можна буде говорити про вихід на фінішну пряму і підключення першого енергоблока до енергомережі», - зазначив керівник енергоремонтного підрозділу.

Информационный центр ОП ХАЭС

нформационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-04-07

№ 155

Сегодня, 7 апреля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1012 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,33 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 145,95 млн. кВт*ч.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 500 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений. 

Информационный центр ОП ХАЭС