Реагувати на аварійні ситуації за міжнародними стандартами навчалися спеціалісти Хмельницької АЕС

2020-12-03

№ 704

Фахівці Хмельницької АЕС, члени аварійних груп і бригад, взяли участь у вебінарі Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), організованому Центром з інцидентів та аварійних ситуацій.

Карантинний режим ввів певні обмеження на мобільність та міжнародні візити атомників. Проте саме завдяки цим обмеженням міжнародний досвід став більш доступним широкому колу фахівців через залучення інформаційних технологій. На платформі CISCO Webex МАГАТЕ значно розширило кількість онлайн заходів для спеціалістів атомної галузі. Зокрема, 2 грудня працівники управління з питань аварійної готовності та реагування (УПАГР), відділу роботи з громадськістю і ЗМІ (ВРГіЗМІ) та навчально-тренувального центру долучилися до вебінару «Передбачувані запитання та занепокоєння громадськості під час аварійної ситуації на АЕС, незалежно від причин (порушення безпеки або захищеності)».

У ході вебінару представники МАГАТЕ ознайомили учасників із вимогами стандартів та рекомендаціями, механізмами та засобами практичного їх втілення. Оперативність, єдине джерело офіційної інформації – такі основні критерії надання інформації у кризовій ситуації відповідно до стандарту МАГАТЕ. Важливо не лише надавати інформацію доступною для широкого загалу мовою, але і розуміти очікування громадськості. Адже саме під час кризових ситуацій населення потребує чітких відповідей, від яких залежить їх життя та здоров’я.

Представниця Комісії з ядерного регулювання (США) Вікторія Мітлинг поділилася досвідом роботи з громадськістю під час кризових ситуацій та напрацюваннями з урахуванням досвіду, набутого після аварії на АЕС «Фукусіма». Доповідачка наголосила на важливості регулярної співпраці фахівців з комунікації та технічного персоналу шляхом спільної підготовки до зустрічей з громадськістю і ЗМІ, протиаварійних тренувань, налагодження механізмів погодження у щоденній роботі та під час кризових ситуацій.

Саме таким рекомендаціям слідують і фахівці Хмельницької АЕС, де впроваджено систему готовності і реагування на аварії та надзвичайні ситуації. Для цього розроблений Аварійний план, згідно якого відбувається підготовка і проведення узгоджених дій у разі виникнення аварійної ситуації, зокрема, щодо інформування громадськості. План обумовлює список оповіщення посадових осіб, установ та організацій, а також засоби зв’язку із ними. З часу введення в дію Аварійного плану ХАЕС і до моменту припинення його дії, обмін інформацією з боку Хмельницької АЕС із зовнішніми організаціями забезпечує група інформаційного забезпечення і зв’язків із зовнішніми організаціями.

За словами керівниці групи інформації ВРГіЗМІ Жанни Костенко, персонал аварійної групи регулярно проходить тренування, під час яких відпрацьовують дії в умовах аварії, вдосконалюють знання і навички з інформування органів влади, місцевого самоврядування про результати радіаційного моніторингу, надання рекомендацій для застосування термінових і невідкладних заходів захисту населення.

По завершенні вебінару, начальник УПАГР Павло Гвоздяр зазначив, що заходи такого рівня піднімають питання, які до цього часу не були актуальними. Наприклад, в умовах поширення коронавірусу постали нові виклики реагування на аварійні ситуації. І такі поєднання двох загроз, пандемії та радіаційної аварії, вже обумовлені новим стандартом МАГАТЕ GSG-14 2020 року «Керівництво для комунікації з громадськістю під час підготовки та реагування на ядерну та радіаційну аварійну ситуацію». Отож, реалії сьогодення необхідно враховувати і для подальших протиаварійних тренувань персоналу Хмельницької АЕС.
Информационный центр ОП ХАЭС

Ежедневная информация о распространении коронавируса на Хмельницкой АЭС

2020-12-03

№ 703

Информация о распространении COVID -19 на Хмельницкой АЭС по состоянию на 03.12.2020:

• Общее количество работников ХАЭС, инфицированных коронавирусом, с 13.03.2020 - 405

• Всего выздоровели по ХАЭС - 318

• Общее количество работников ХАЭС, находящихся на лечении - 86

• Общее количество летальных случаев - 1

• На дистанционной форме работы - 205

• На больничном (ОРВИ) - 120
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-12-03

№ 702

Сегодня, 3 декабря 2020 года, по состоянию на 8 ч. 08 мин., энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1013 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,28 млн. кВт*ч электроэнергии.

На втором энергоблоке Хмельницкой АЭС - 97 сутки планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений. 
Информационный центр ОП ХАЭС