Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-30

№ 315

Сьогодні, 30 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 600 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,4 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 608,5 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницьку АЕС з робочим візитом відвідав президент ДП «НАЕК Енергоатом» Юрій Недашковський

2019-08-29

№ 314

29 серпня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував президент НАЕК Енергоатом Юрій Недашковський. Під головуванням Президента відбулася нарада з питань відновлення працездатності турбогенератора енергоблока №1 ХАЕС.
В нараді взяли участь представники Міненерговугілля України, зокрема, Генеральний директор Департаменту енергетичних ринків О.Буславець, та начальник. відділу поводження з радіоактивними відходами Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу В.Кушта.; Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж,  Служби безпеки України, представники ДП НАЕК «Енергоатом», відокремлених підрозділів РАЕС та ХАЕС,  "Атомремонтсервіс", "Складське господарство","Управління справами".
Під час наради генеральний директор ВП ХАЕС доповів про пошкодження та хід робіт по ремонту генератора. Заслухали також доповіді директора АРС Шикуна В.А., начальника електричного цеху ХАЕС В.Семенова, які доповіли  про графік виконання робіт, наявність ТМЦ та оснастки, людські ресурси, фінансування тощо.
В.Лисенко, заступник головного інженера ХАЕС з ремонту, проінформував учасників наради про виконання робіт по заміні статора генератора. Головний інженер ВП ХАЕС О.Клєпов розповів про режим роботи енергоблоків №1 і №2 ХАЕС під час проведення ремонту генератора.
Нагадаємо, що згідно із графіком пуску першого енергоблока Хмельницької АЕС 14 серпня 2019 року при виконанні програми пускових операцій виявлено несправність допоміжних систем генератора, систем водневого та водяного охолодження, підвищення віброшвидкості на підшипниках турбогенератора, внаслідок чого випробування було зупинено.
За результатами попередньої дефектації вирішено провести модернізацію та ремонт на резервному статорі генератора, який після переведення в процес модернізації за технологією фірми ALSTOM, перебуває на території проммайданчика Хмельницької АЕС з 2010 року Зараз на ньому проведено демонтаж обмотки, ведуться роботи на нажимних плитах, системі охолодження стрижнів. Після закінчення модернізаційних робіт буде виконане вкладання обмотки. Також було виявлено пошкодження на роторі. Це вимагає проведення його очищення і виконання робіт для відновлення працездатності.
 Спеціалістами Хмельницької АЕС розроблені графіки проведення основних робіт під час ремонту турбогенератора персоналом ВП АРС, які будуть виконувати модернізаційні роботи на статорі. Розроблені також деталізовані графіки виконання робіт. Щоденно під керівництвом головного інженера ХАЕС проводяться наради з керівниками і спеціалістами, які відповідають за ремонт визначеного обладнання. 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-29

№ 313

Сьогодні, 29 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 594 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,5 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 594,07 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Працівники Хмельницької АЕС взяли активну участь у заходах з нагоди 28-ої річниці Незалежності України

2019-08-28

№ 312

Святкування Дня Незалежності України вже традиційно розпочинається з урочистої пошани державних символів, зокрема, державного прапора. До загальнодержавної акції долучився і Нетішин.
У День Державного прапора України на майдан біля Нетішинської міської ради прийшли представники різних поколінь міста енергетиків, представники владних структур, підприємств та організацій міста енергетиків. Але найбільше молодих людей, які Нетішин по праву називають своєю малою батьківщиною і народились після проголошення Незалежності України. Вони нащадки тих, кому доля дарувала право забити перший кілочок на місці спорудження Хмельницької АЕС, закласти фундамент житлового будинка, на якому згодом з’явиться історична табличка «Я перший». Це маленькі фрагменти історії великої держави.

Усіх об’єднала мелодія національного гімну. Згодом - і хвилина мовчання за тими, хто віддав своє життя за майбутнє нашої держави. Серед них і нетішенці.
До присутніх звернувся міський голова Нетішина Олександр Супрунюк. Його промова була просякнута оптимізмом щодо майбутнього нашої держави та міста енергетиків.
Заступник генерального директора з кадрів та соціальних питань Хмельницької АЕС Віктор Демидюк зачитав вітання від імені генерального директора ХАЕС Миколи Панащенка. «Де майорить Прапор України – там мир і життя, людяність і благополуччя, єдність та повага, цивілізоване майбутнє, – йдеться у вітанні. - Під нашим прапором ми маємо жити і працювати так, щоб нащадки пишалися перемогами та успіхами своїх батьків та дідів, щоб світ знав могутню, процвітаючу державу Україну.
Від усього серця бажаю, щоб життя кожного громадянина завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України!»
Цьогоріч право підняти державний прапор у Нетішині було доручено дітям – трійнятам  подружжя Ковалінських – Анастасії, Івану та Богдану. Їх тато Іван Іванович - начальник відділу психолого-педагогічного і фізичного забезпечення навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС, мама, Ірина Юріївна, працює учителем української мови та літератури Нетішинського НВК. Їх діти мають постійні досягнення з різних шкільних предметів та перемоги у різних конкурсах.
Святкування Дня Незалежності України у Нетішині розпочався проведенням півмарафону «Незалежні люди», в якому взяли участь спортсмени з різних регіонів України Для них було запропоновано два види дистанцій –  21 та 10 кілометрів. Організаторам заходу виступила ГО «Успішна молодь Нетішина», роботу якої координує Катерина Костецька. Півмарафон пройшов за підтримки виконавчого комітету Нетішинської міськради, Організації молоді ППО ХАЕС та Українського ядерного товариства.
Старт і фініш півмарафону відбу¬вався біля КЗ «Палац культури міста Нетішина». У ньому взяли участь сотні сотні активних пропагандистів фізкультури та спорту, здорового способу життя з багатьох населених пунктів нашої держави. Серед учасників півмарафону на старт також вийшли і працівники Хмельницької АЕС, військової частини 3043, З Державного пожежно-рятувальної загону.
 За словами організаторів, спортивний забіг проводився з метою популяризації бігових масових заходів по всій Україні, пропаганди здорового способу життя серед молоді. Кожен учасник забігу зміг не лише випробувати свої сили, але й позмагатися за грошовий приз.
Під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України у парковій зоні Нетішина відбувся профорієнтаційний захід «Місто професій». Тут відділ роботи з громадськістю та ЗМІ Хмельницької АЕС спільно із Організацією молоді ППО ХАЕС та Українським ядерним товариством організували презентацію професій, які представлені на електростанції. Для дітей було влаштовано вікторину на знання основ атомної енергетики із врученням призів переможцям. Крім цього всі охочі могли переглянути відеоролик про Хмельницьку АЕС у форматі 3D та взяти участь у  фотосесії біля спеціально обладнаного стенда.
Під час церемонії нагородження успішних та активних жителів Нетішина перед учасниками святкування із вітальною промовою виступив заступник генерального директора з кадрів та соціальних питань Хмельницької АЕС Віктор Демидюк.
Відзначення Дня Незалежності України в Нетішині завершилось святковим концертом за участю естрадних колективів міста енергетиків та розважальними заходами для молоді.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-28

№ 311

Сьогодні, 28 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 598 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,4 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 579,6 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-27

№ 310

Сьогодні, 27 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 596 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,4 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 565,2 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

З Днем Незалежності України!

2019-08-23

№ 309

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас з Днем Незалежності України!

28 років тому ми вибороли можливість створити власну державу, яка обрала шлях демократичного розвитку та гарантування захисту, безпеки і добробуту для усіх її громадян. Ці надбання стали можливими завдяки багатьом поколінням творців нашої свободи, які самовіддано боролися за Україну, і усім, хто веде невпинну боротьбу за нашу Незалежність сьогодні: захисникам українського кордону та суверенітету на сході країни, усім, хто працює над відновленням територіальної цілісності та подоланням внутрішніх загроз для розбудови нашої держави.
 
Розвиток сучасної демократичної України – це спільне завдання для усіх її громадян, поштовх до змін для кожного з нас, стимул до єднання та взаємоповаги. Об’єднуючи колективи підприємств з різних куточків України та генеруючи таку необхідну електричну енергію, атомники завжди сумлінно працювали задля добробуту суспільства, розбудови національної економіки, забезпечення енергетичної незалежності України. Впевнений, що наша праця, заснована на незмінних принципах безумовної безпеки та надійності, завжди буде спрямована на економічний та соціальний захист інтересів держави та кожного її громадянина.

Бажаю кожному з нас бути вільними у своїй країні, мати широкі можливості для роботи, комфортного життя та самореалізації, ніколи не втрачати тих здобутих прав і свобод громадянського суспільства, які ще декілька десятиліть тому здавалися недосяжними і, найголовніше, докладати максимум зусиль задля побудови процвітаючої, високорозвиненої та сильної України.

Від усього серця зичу усім миру, злагоди та добробуту!

З повагою
президент НАЕК «Енергоатом»                                                           Ю. Недашковський

24 серпня 2019 року

Випробування обладнання ЦСВЯП проведено під час ремонту на першому енергоблоці Хмельницької АЕС

2019-08-23

№ 308

Під час планово-попереджувального ремонту на першому енергоблоці Хмельницької АЕС виконано великий обсяг і спектр робіт. Поміж іншого проведено випробування обладнання Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Пуско-налагоджувальні роботи з обладнанням ЦСВЯП за технологією «Holtec International» включали індивідуальні та функціональні випробування, що проводились під час комплексних випробувань на енергоблоці №1, а також комплексних випробувань обладнання із застосуванням імітаторів тепловиділяючих збірок.

Випробування мали на меті перевірити готовність обладнання до виконання робіт з поводження з відпрацьованими тепловиділяючими збірками. Зокрема, у ході робіт перевірялась відповідність характеристик обладнання і систем ЦСВЯП вимогам технічної документації, забезпечення якості та безпеки. З’ясовували і можливості взаємодії обладнання ЦСВЯП з технологічним обладнанням реакторного відділення, відповідність функціонального призначення обладнання вимогам проекту. Для цього Хмельницька АЕС отримала окремий дозвіл Держатомрегулювання України.

Суворе дотримання норм і вимог проведення випробувань дозволило повною мірою виконати поставлені завдання, про що було складено акти виконаних робіт. Детально результати проведених випробувань викладено у Звіті, де зазначено перелік обладнання ЦСВЯП, яке пройшло випробування в обсязі програми та за висновками комісії готове до здійснення індивідуальних і комплексних «холодних» випробувань з імітаторами тепловиділяючих збірок (ТВЗ) на інших енергоблоках після усунення вказаних у звіті виявлених в процесі випробувань недоліків.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-23

№ 307

Сьогодні, 23 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 588 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,88 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 507,58 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи з відновлення турбогенератора

2019-08-22

№ 306

Згідно із графіком пуску першого енергоблока Хмельницької АЕС 14 серпня 2019 року при виконанні програми пускових операцій виявлено несправність допоміжних систем генератора, систем водневого та водяного охолодження, підвищення віброшвидкості на підшипниках турбогенератора, внаслідок чого випробування було зупинено.

За словами заступника головного інженера з електрообладнання, систем контролю та управління ХАЕС Олександра Копійка, у ході операцій виконання досліду короткого замикання відбулось пошкодження генератора.

За результатами попередньої дефектації вирішено провести модернізацію та ремонт на резервному статорі генератора, що займе менше часу ніж виконання робіт на штатному генераторі першого енергоблока. Зараз на ньому проведено демонтаж обмотки, ведуться роботи на нажимних плитах, системі охолодження стрижнів. Після закінчення модернізаційних робіт буде виконане вкладання обмотки. Також було виявлено пошкодження на роторі. Це вимагає проведення його очищення і виконання робіт для відновлення працездатності.

На початку цього тижня відбулася відеоконференція під головуванням президента ДП «НАЕК» Енергоатом» Юрія Недашковського, де були озвучені стратегічні завдання щодо усунення технічних недоліків та включення в мережу першого енергоблока. Пріоритетними названі роботи, які пов’язані з модернізацією резервного статора та використанням ротора, який зараз знаходиться на Рівненській АЕС. Він, до речі, до 2018 року працював на ХАЕС у складі енергоблока №2 і був переданий на модернізацію за технологією ALSTOM.

Наразі, спеціалістами Хмельницької АЕС розроблені графіки проведення основних робіт під час ремонту турбогенератора спеціалістами ВП «Атомремонтсервіс», які будуть виконувати модернізаційні роботи на статорі. Розробляються також деталізовані графіки виконання робіт. За попередніми підрахунками, повне відновлення працездатності турбогенератора триватиме більше трьох місяців.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-22

№ 305

Сьогодні, 22 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 598 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,56 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 492,7 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-21

№ 304

Сьогодні, 21 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 980 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,57 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 469,14 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-20

№ 303

Сьогодні, 20 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 980 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,6 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 445,57 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 269 доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

29 серпня - перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2019-08-19

№ 302

29 серпня 2019 року відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2019 році», відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд.

Перевірятиметься і система оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 10.00 до 12.00 год.

Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-08-19

№ 301

Выбросы за период с 12.08.2019 по 19.08.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.003
ИРГ 0.0714
ЙОД 0.0007

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-19

№ 300

Сьогодні, 19 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 988 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,64 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 421,97 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті шістдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Всеукраїнський Півмарафон «Незалежні люди» вдруге пройде в місті- супутнику Хмельницької АЕС

2019-08-16

№ 299

До міста атомників другий рік поспіль з’їдуться спортсмени-марафонці, які долатимуть дистанцію у 10 та 21 кілометр. Традиційно Півмарафон «Незалежні люди» відбуватиметься на День Незалежності держави, демонструючи силу і витривалість українців.

Долаючи дистанцію, спортсмени знайомитимуться із містом, багатьма об’єктами енергетичного велета, а також безпосередньо з Хмельницькою АЕС. Маршрут півмарафону пролягатиме біля інформаційного та навчально-тренувальних центрів атомної станції, а також неподалік проммайданчика ХАЕС.

Більше сотні учасників зі всієї України заявлено на Півмарафон «Незалежні люди», який стартуватиме 24 серпня о 7:30 біля палацу культури міста Нетішина. Переможці отримають грошові винагороди, а учасники сувеніри, які нагадуватимуть про подію та місто енергетиків.

Організатори спортивного заходу - Громадська організація "Успішна молодь Нетішина" спільно з виконавчим комітетом міської ради. Всеукраїнський Півмарафон «Незалежні люди» відбудеться також за підтримки Українського Ядерного Товариства та Хмельницької АЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-16

№ 298

Сьогодні, 16 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 988 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,61 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 350,98 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті шістдесят п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають пускові операції

2019-08-15

№ 297

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті шістдесят четверта доба ремонтних робіт. Тривають пускові операції.

14 серпня о 21 год. 52 хв. при виконанні програми пускових операцій «дослід короткого замикання» виявлено несправність допоміжних систем генератора, систем водневого та водяного охолодження, підвищення віброшвидкості на підшипниках турбогенератора, внаслідок чого випробування було зупинено.
Подію попередньо класифіковано, як відмову І категорії. Обставини і можливі причини виникнення відмови встановлюються.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-15

№ 296

Сьогодні, 15 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 980 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,6 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 327,37 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті шістдесят четверта доба ремонтних робіт. Тривають пускові операції.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Представник Хмельницької АЕС взяв участь у міжнародному семінарі

2019-08-14

№ 295

У рамках міжнародного проекту МАГАТЕ «Підтримка процесу прийняття інформованих рішень та розвитку потенціалу з метою розробки реалізації програм розвитку ядерної енергетики» працівник електричного цеху Хмельницької АЕС Андрій Шерстюк взяв участь у семінарі, організованому Міжконтинентальним ядерним інститутом (INI) для молодих фахівців.

Стажування з метою набуття практичних навичок роботи на атомних станціях шляхом отримання міжнародного досвіду безпечної та надійної експлуатації АЕС молоді ядерники проходили в Чехії та США.

Під час чотирьохтижневого тренінг-курсу розглядалися питання безпечної, стабільної та надійної експлуатації ядерних реакторів, прискорювачів і установок, обробки радіоактивних відходів (РАВ), а також експлуатаційної документації. Учасники семінару прослухали курс лекцій, зокрема, про реактори ІІ-IV поколінь, аналіз їх безпеки та зовнішні загрози. Молоді фахівці поглибили свої знання щодо контролю якості управління АЕС, програми зняття з експлуатації ядерних установок та управління відходами.

Проект надає учасникам унікальну можливість побувати у місцях, закритих широкому загалу громадськості. Так, молоді атомники відвідали Темелінську АЕС, завод з видобутку урану DIAMO, дослідницький центр лазерних установок ELI BEAMLINES, Гарвардський університет, Массачусетський зелений високопродуктивний обчислювальний центр, побували на центральному пункті розподілу електроенергії незалежного системного оператора ISO New England, у центрі з виробництва радіоактивних препаратів для медичних цілей Lantheus Medical Imaging, Billerica, де ознайомились з методами та процедурами застосування ядерних установок в мирних цілях.

За словами Андрія Шерстюка, участь у таких тренінг-курсах - це можливість ознайомитися з досягненнями провідних ядерних центрів, обмінятися знаннями та досвідом із зарубіжними колегами. А найголовніше, такі проекти сприяють застосуванню сучасного підходу в атомній галузі. Адже міжнародний ядерний інститут та МАГАТЕ відіграють значиму роль у проведенні досліджень з безпеки, стійкості і надійності ядерних установок, ядерних матеріалів, а також підготовки висококваліфікованих фахівців. Спеціалісти галузі ядерної енергетики мають можливість співпрацювати, використовуючи накопичений досвід, розвивати навички і поширювати знання серед молодих фахівців.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-14

№ 294

Сьогодні, 14 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 967 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,44 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 303,78 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті шістдесят третя доба ремонтних робіт. Тривають пускові операції.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

До уваги студентів!

2019-08-13

№ 293

ВП «Хмельницька АЕС» пропонує студентам 1 - 4 курсів вищих навчальних закладів України, а саме: Національний університет «Львівська політехніка», НТУУ «КПІ», Одеський національний політехнічний університет, Вінницький національний технічний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, які навчаються за кошти державного бюджету, укласти тристоронні договори на  підготовку спеціалістів/ магістрів з подальшим працевлаштуванням у ВП ХАЕС за такими спеціальностями:

-    Електричні станції (1-4 курс);
-    Атомна енергетика (1-2 курс);
-    Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології (1-4 курс);
-    Хімічні технології та інженерія; (1-2 курс);
-    Інженерія програмного забезпечення (1-4 курс);
-    Комп’ютерні науки(1-3 курс);
-    Системний аналіз(1-2 курс);
-    Кібербезпека (1-2 курс);

За довідками звертатися у відділ кадрів ВП «Хмельницька АЕС»   у період до 15 вересня 2019 року, при собі мати довідку з вищого навчального закладу про успішність (для студентів 2-4 курсів). Відбір студентів буде розглядатися на конкурсній основі. Кількість місць обмежена.

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-13

№ 292

Сьогодні, 13 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 974 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,61 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 280,34 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті шістдесят друга доба ремонтних робіт. Тривають пускові операції. О 7 год. 50 хв. реакторну установку виведено на мінімально-контрольований рівень потужності.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-08-12

№ 291

Выбросы за период с 05.08.2019 по 12.08.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0030
ИРГ 0.0696
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-12

№ 290

Сьогодні, 12 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 985 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,75 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 256,73 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті шістдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-09

№ 289

Сьогодні, 9 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 891,7 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,41 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 186,86 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті п’ятдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-08

№ 288

Сьогодні, 8 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 890 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,48 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 165,45 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті п’ятдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

15 років другому енергоблоку Хмельницької АЕС

2019-08-07

№ 287

7 серпня цього року виповнюється 15 років з часу першого включення в енергосистему України другого енергоблока Хмельницької АЕС. За 15 років експлуатації енергоблока в енергетичну систему нашої держави надійшло майже 101 мільярд кВтг електроенергії.

Це не просто чергове статистичне досягнення, а вагомий внесок у розвиток вітчизняної економіки, соціальної сфери. Стабільна робота другого енергоблока ХАЕС - гарантія успішного економічного розвитку Хмельниччини, прилеглих до АЕС територій.

Найкращий виробничий показник на другому енергоблоці ХАЕС датовано 2007 роком, коли було вироблено 7 млрд. 542 млн. кіловат - годин електроенергії, і при цьому коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) склав 86,1%.

З початку 2019 р. другим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 5 млрд. 264 млн. кВтг електроенергії. Коефіцієнт використання встановленої потужності енергоблока №2 за січень-липень 2019 року склав 100,7%, це за підсумками семи місяців найкращий показник у рейтингу КВВП енергоблоків АЕС України.

Вітаючи колектив атомників із п’ятнадцятиріччям, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко побажав успішної та надійної роботи та введення в експлуатацію нових енергоблоків. «Озираючись на пройдений шлях, з впевненістю можна сказати, що це був і є період натхненної та плідної праці кожного працівника нашої електростанції. У високому професіоналізмі та наполегливості трудового колективу вітчизняна та міжнародна спільнота переконалася в період добудови та введення другого енергоблока в експлуатацію. Саме тоді вдалося підняти планку його безпечної і стабільної роботи. Але, як показує досвід стабільної роботи другого енергоблока, ніхто на досягнутому не збирається зупинятися. Постійні процеси реконструкції, модернізації, прихильність основним принципам культури безпеки спонукають нас до вдосконалення», - зазначив керівник енергопідприємства.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-07

№ 286

Сьогодні, 7 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 984 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,71 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 141,97 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті п’ятдесят сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-06

№ 285

Сьогодні, 6 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 992 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,7 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 118,26 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті п’ятдесят шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-08-05

№ 284

Выбросы за период с 29.07.2019 по 05.08.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0030
ИРГ 0.0760
ЙОД 0.0007

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-05

№ 283

Сьогодні, 5 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 991 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,7 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 94,5 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті п’ятдесят четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-02

№ 282

Сьогодні, 2 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 981 МВт. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 23,57 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті п’ятдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Питання добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС продовжують розглядати депутати Рівненщини

2019-08-01

№ 281

31 липня цього року на чергову сесію Здолбунівської районної ради Рівненської області були запрошені представники Хмельницької АЕС. Група провідних спеціалістів атомної електростанції на чолі із заступником головного інженера з нових блоків Геннадієм Самосєєм взяла участь в сесійному засіданні і представила до уваги присутніх розгляд відкоригованих матеріалів техніко-економічного обґрунтування та погодження будівництва енергоблоків №3 та 4 ХАЕС.

До відома представників громади була доведена інформація щодо оновленого проекту третього та четвертого мільйонників Хмельницької АЕС, вказано на ряд переваг будівництва в рамках існуючих конструкцій. З 2008 по 2013 роки ХАЕС були виконані ремонтно-відновлювальні роботи, повторні обстеження будівельних конструкцій енергоблоків № 3, 4  будуть виконані в 2019 році та відповідні відомства нададуть експертні висновки.

У липні 2017 року на державному рівні було схвалено нову редакцію ТЕО, а 2019 рік став початком діалогу представників енергокомпанії із громадськістю зони спостереження. Згідно чинного законодавства в лютому цього року Міністерство екології та природних ресурсів розпочало громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля з питань будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. Такі заходи відбулися в ряді обласних центрів, зокрема в Хмельницькому, Рівному, Тернополі, Житомирі, Вінниці, Чернівцях, Луцьку, Києві, Івано-Франківську. Крім того, Міністерством заплановані проведення експертних консультацій із прилеглими до України державами – Білоруссю, Польщею, Австрією в рамках транскордонної оцінки впливу на довкілля.

Саме питання погодження розміщення нової ядерної установки виноситься і на сесії місцевих рад населених пунктів, які розташовані в зоні спостереження Хмельницької АЕС.

Враховуючи весь світовий досвід експлуатації, на нових енергоблоках станції мають бути реалізовані додаткові системи безпеки на виконання вимог нині діючого законодавства, введено шість систем безпеки для запроектних аварій. Геннадій Самосєй у своєму виступі наголосив, що раніше уже було придбано значну кількість обладнання в українських виробників на третій енергоблок, яке в хорошому стані зберігається на складах енергопідприємства. Це також значна економія коштів і підтримка вітчизняного виробництва.

У разі прийняття Верховною Радою законопроекту про розміщення, проектування та будівництво блоків №3 та №4 ХАЕС до 10% від вартості будівництва буде спрямовано на соціальну інфраструктуру регіону розташування Хмельницької атомної електростанції.

Депутати Здолбунівщини цікавилися роботою потужного енергетичного підприємства, екологічною ситуацією в регіоні, моніторингом радіаційного фону, водними об’єктами, що експлуатуються атомною електростанцією. На всі питання представники ХАЕС надали вичерпні відповіді. Визначилися районні обранці і з переліком об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури, які можуть бути профінансовані в разі будівництва нових мільйонників.

По завершенні діалогу питання про погодження розміщення реакторної  установки ВВЕР-1000 енергоблоків 3, 4 Хмельницької АЕС було винесено на голосування місцевих обранців. Проект рішення, взятий за основу для голосування, підтримував нове будівництво, проте частина депутатів утрималася, менша ж кількість проголосувала за розміщення третього та четвертого мільйонників. Однак рішення не набрало переважної більшості голосів і не було ухвалене.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у червні на 101,1%

2019-08-01

№ 280

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за липень поточного року на 101,1 %. З початку року цей показник склав 101, 9%.

Зокрема, за липень 2-м енергоблоком ХАЕС вироблено 735,8 млн. кВт*год електроенергії при плані 722 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт в рамках продовження терміну експлуатації.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у липні 2019 року становив 98,89 %, на ХАЕС загалом - 49,45%.

З початку 2019 року (станом на 24:00 31.07.2019) ХАЕС виробила 5 121,7 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації Хмельницькою АЕС вироблено 299 088,3 млн. кВт*год електроенергії (станом на 24:00 31.07.2019).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-01

№ 279

Сьогодні, 1 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 985 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,51 млн. кВт*год електроенергії. За липень поточного року вироблено 712,3 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті п’ятдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС