На Хмельницькій АЕС провели тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної пожежі

2019-03-20

№ 119

20 березня цього року на Хмельницькій АЕС було проведено тактико-спеціальне навчання з гасіння умовної пожежі в приміщенні вузла спалювання радіоактивного мастила блоку майстерень спец корпусу атомної станції.

Мета цього навчання - відпрацювання дій особового складу підрозділів оперативно-рятувальної служби третього державного пожежного рятувального загону (3 ДПРЗ)з ліквідації надзвичайних ситуацій при гасінні пожеж розлитого мастила.

Згідно з тактичним задумом, внаслідок порушення технологічного процесу під час спалювання радіоактивного мастила в приміщенні спецкорпусу трапилось його розлиття та загоряння на площі 35м2. Внаслідок пожежі виникло сильне задимлення, пожежа загрожувала суміжним та вище розташованим приміщенням.

По прибуттю перших підрозділів оперативний персонал організував допуск пожежно-рятувальних підрозділів для гасіння пожежі у відповідному приміщенні, було проведено інструктаж та видано дозиметри. Разом з працівниками 3 ДПРЗ організовано евакуацію оперативного персоналу (умовно за тренуванням).

Начальник караулу 7 державної пожежно-рятувальної частини (ДПРЧ) з охорони ВП ХАЕС, керівник гасіння пожежі, прийняв оперативну інформацію від представників електроцеху та цеху радіаційної безпеки, підтвердив підвищений номер виклику, отримав радіаційний допуск та допуск на гасіння пожежі, провів розвідку і визначив вирішальний напрямок, а також організував розставлення пожежної техніки на пожежні гідранти та особовий склад на оперативні позиції.

Під час навчань, враховуючи обставини, постійно проводилися розрахунки допустимого часу перебування особового складу в зоні іонізуючого випромінювання.

До гасіння умовної пожежі було задіяне також відділення 8 ДПРЧ з охорони міста Нетішина. Рятувальники та відповідні підрозділи Хмельницької АЕС з поставленим завданням впоралися, врахувавши всі особливості гасіння пожежі на атомній станції.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Завершено громадське обговорення питань продовження строку експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС

2019-03-20

№ 118

15 березня цього року у регіоні розташування Хмельницької АЕС завершено процес громадського обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока. Загалом, протягом лютого-березня 2019 року було проведено десять зустрічей з громадськістю населених пунктів регіону розташування ХАЕС, у яких взяло участь понад вісімсот учасників.

У грудні 2018 р. закінчився проектний термін експлуатації енергоблока №1 ХАЕС. Для проведення комплексу робіт з продовження терміну експлуатації енергоблок було виведено в планово-попереджувальний ремонт, тривалістю 257 діб. За цей період заплановано виконати заходи з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації енергоблока ХАЕС.

У зв'язку з цим розроблено Звіт з періодичної переоцінки безпеки енергоблока – основний документ, який було представлено на розгляд громадськості регіону розташування ХАЕС. На підставі нього Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ), прийматиме рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока.

Основними законодавчими i нормативними документами, якi регламентують дiяльнiсть експлуатуючої організації ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо продовження строку експлуатації енергоблоків АЕС, є Закони України «Про використання ядерної енергії та радiацiйну безпеку», «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії».

З метою залучення громадськості до участі в управлінні державними справами, обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості для вільного доступу до інформації, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо своєї діяльності, ВП «Хмельницька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» спільно з місцевими державними адміністраціями та виконавчими комітетами місцевих рад адміністративних одиниць зони спостереження ХАЕС провели громадське обговорення питань продовження строку експлуатації першого енергоблока. Представники громад ознайомились з підготовленими інформаційними матеріалами, заслухали доповіді щодо:

•    Продовження строку експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС.
•    Результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №1 Хмельницької АЕС.
•    Радіаційний контроль навколишнього середовища.
•    Природоохоронна діяльність Хмельницької АЕС.

Під час громадських обговорень фахівці ХАЕС донесли учасникам громадських слухань вичерпну інформацію про роботу енергоблока, його ресурсні можливості, український та світовий досвід у питаннях ПСЕ, а також дали відповіді на всі питання, які цікавили громадськість регіону.

До участі в обговоренні було запрошено всі громади зони спостереження ХАЕС, а також народних депутатів України регіону розташування ХАЕС .

Учасники громадського обговорення прийняли відповідні звернення до ДІЯРУ та замовника проекту ДП «НАЕК «Енергоатом». Звіт про проведення громадських слухань буде передано місцевим органам влади, та розміщено на офіційному сайті Хмельницької АЕС та Енергоатома. За підсумками готується книга запитань і відповідей, яка буде розміщена на офіційному сайті Хмельницької АЕС для ознайомлення широкого кола громадськості з основними питаннями щодо ПСЕ Х/1.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-03-20

№ 117

Сьогодні, 20 березня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,29 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 462,11 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто шістнадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС