Питання продовження строку експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС обговорили жителі Шепетівського району

2019-03-06

№ 098

6 березня цього року відбулось чергове громадське обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока за участі громадськості с.Пліщин Шепетівського району Хмельницької області, яке входить до зони спостереження атомної станції.

Інформуючи громадськість про роботи з ПСЕ першого енергоблока, заходи з підвищення безпеки, фахівці Хмельницької АЕС підкреслили важливість продовження строку служби першого мільйонника, як для оператора діючих АЕС України ДП «НАЕК «Енергоатом», так і для енергетичного комплексу та економіки держави загалом.

Керівники відповідних служб ХАЕС представили громаді с. Пліщин технічні доповіді з виконання заходів реконструкції і модернізації обладнання та систем, Комплексної програми підвищення безпеки, наукові розрахунки,розповіли  про результати  періодичної переоцінки безпеки першого енергоблока атомної станції, радіаційну обстановку в зоні спостереження Хмельницької АЕС та природоохоронну діяльність підприємства.

За словами заступника начальника служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Олександра Мельника, згідно із результатами вже здійснених робіт з ПСЕ є підстави для продовження роботи першого енергоблока на двадцять років. «Остаточний термін експлуатації буде встановлено Державною інспекцією ядерного регулювання України за результатами оцінки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока. У серпні цього року ми плануємо отримати ліцензію на введення в подальшу експлуатацію енергоблока», - наголосив
О. Мельник.

Спеціалісти АЕС акцентували увагу громадськості на світовій практиці продовження експлуатації енергоблоків атомних електростанцій. Так станом на січень 2018 р. тільки в Європі працюють з продовженим терміном  експлуатації 137 енергоблоків. Найбільша їх кількість у Франції - 45, РФ - 32,Великій Британії - 10, у Швеції - 7. В Україні таких блоків 9.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року перший енергоблок ХАЕС було виведено в планово-попереджувальний ремонт, тривалістю 257 діб для проведення комплексу робіт з продовження терміну експлуатації.

Варто зауважити, що представники громадськості с. Пліщин високо оцінили кваліфікацію фахівців Хмельницької АЕС під час відвідин енергопідприємства на початку лютого цього року, тому сумнівів щодо питань подальшої безпечної експлуатації не було.

Пліщинську громаду цікавили перш за все питання соціального спрямування, пільг для жителів території спостереження, здійснення моніторингу стану навколишнього середовища.

Наступне, заключне, громадське обговорення питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока ХАЕС відбудеться 15 березня цього року в м. Славута Хмельницької області.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-03-06

№ 097

Сьогодні, 06 березня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 121,6 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС