Результаты контроля выбросов

2019-03-04

№ 094

Выбросы за период с 25.02.2019 по 04.03.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0035
ИРГ 0.0865
ЙОД 0,0009

N/A
Информационный центр ХАЭС

Цех радіаційної безпеки відкрив двері своїх лабораторій для майбутніх енергетиків

2019-03-04

№ 093

Днями слухачі факультативу «Знайомство з атомною енергетикою», що проводиться Хмельницькою АЕС спільно з управлінням освіти м. Нетішин, знайомилися з роботою інженерів-радіофізиків.

Начальник лабораторії Богдан Висоцький коротко розповів учням про автоматизовану систему контролю радіаційної обстановки, впроваджену на Хмельницькій АЕС. Діти дізналися, де розміщуються 15 постів контролю, та які дані збирає і зберігає система. Крім стаціонарних та пересувних постів радіаційного контролю, до складу АСКРО входять і метеорологічні комплекси. Учні особисто переконалися, що усі дані системи у режимі реального часу можна спостерігати на веб-сайті Хмельницької АЕС www.xaec.org.ua.

Пізніше візит продовжився у лабораторії зовнішнього радіаційного контролю. Її керівник Андрій Тіщенко розпочав знайомство слухачів факультативу з історичного екскурсу, коли ще до будівництва Хмельницької АЕС був визначений так званий «нульовий фон». Виявляється, що за весь час експлуатації атомної електростанції цей показник залишається незмінним, а це означає, що Хмельницька АЕС не чинить негативного впливу на навколишнє середовище. Дізналися учні про межі санітарно-захисної зони та зони спостереження, а також про можливі варіанти, які пропонувалися для їх визначення.

Інженер-радіофізик Інна Будяківська доступно розповіла, що контроль вмісту радіоактивних речовин ведеться у повітрі, опадах, ґрунті, воді річок та озер, цікаво пояснила, чому саме ці хімічні елементи потребують контролю. Працівники лабораторії розповіли про те, як здійснюється радіохімічний аналіз, продемонстрували деякі моменти виробничого процесу. Екскурсія до виробничих приміщень лабораторії викликала захоплення учнів, адже тут знаходиться унікальне сучасне обладнання для здійснення радіометричних, спектрометричних вимірювань. А ще тут можна побачити зразки обладнання, що тривалий час було у роботі.

Унікальна можливість побувати у виробничих приміщеннях та ознайомитися із роботою професіоналів своєї справи, на власні очі побачити сучасне обладнання створена Хмельницькою АЕС для слухачів профорієнтаційного курсу. Така відкрита форма спілкування спеціалістів АЕС із підростаючим поколінням сприяє формуванню подальших професійних зацікавлень старшокласників.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-03-04

№ 092

Сьогодні, 04 березня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 73,02 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сота доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС