Fire Safety

Fire Safety

7-ма Державна пожежно-рятувальна частина

Хмельницька атомна електростанція є складним технологічним виробництвом, у тому числі з точки зору ядерного, радіаційного, технологічного і пожежного ризиків.

Об'єкти Хмельницької АЕС охороняються 7-мою  державною пожежною частиною із загальною кількістю особового складу 134 чоловік. На озброєнні 7 ДПРЧ знаходяться 24 одиниці техніки, у тому числі:

11 - основних пожежних автомобілів;
10 - спеціальних пожежних автомобілів;
3 - допоміжних автомобіля.

Особовий склад частини повністю забезпечений бойовим одягом, пожежно-технічним озброєнням, сучасними засобами зв'язку і апаратами захисту органів дихання з часом захисної дії  90 хв. - 120 штук.  Створені усі необхідні умови для навчання і несення служби в 7 ДПРЧ, а також проведення профілактичної роботи на об'єктах ХАЕС. На території частини розміщені і функціонують полігон психологічної підготовки, теплодимокамера, стометрова смуга з перешкодами і учбова башта, склад піноутворювача, протирадіаційне укриття, критий гараж-стоянка для крупногабаритної і резервної техніки з укомплектованими ремонтними майстернями і багато іншого.

Враховуючи об'ємно-планувальні рішення головних корпусів ХАЕС, а також особливості гасіння пожеж на АЕС, 7 ДПРЧ укомплектована такими видами техніки, як колінчастий підйомник «Челла», з висотою підйому 55 м для доставки пожежно-технічного озброєння, особового складу, засобів пожежогасіння на покрівлі машзалів, оббудови реакторів тощо; насосно-рукавна станція для подачі води з відкритих і закритих вододжерел; спеціальним пересувним захищеним пунктом управління (ПЗПУ) «Іртиш» на базі танка Т-62, автомобілем розвідки на базі БТР.

Поряд з цим слід зазначити, що високий рівень протипожежного захисту об'єктів ХАЕС забезпечується не тільки боєготовністю 7 ДПРЧ, але і, в першу чергу, виконанням усіх нормативних вимог з пожежної безпеки щодо оснащення пожежовибухонебезпечних виробництв, приміщень нормальної експлуатації і каналів систем безпеки надійними сучасними засобами активного і пасивного протипожежного захисту, приладами виявлення і гасіння пожеж, застосуванням пожежобезпечних технологій.

Відділ нагляду за пожежною безпекою та пожежно-профілактична робота

Виконання протипожежних заходів