Додаткова інформація щодо запланованої діяльності з будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС

Необхідність проведення робіт щодо запланованої діяльності з будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС обумовлена наступними законодавчими документами України, Постановами та Розпорядженнями Кабінету Міністрів України:

 •     «Енергетична стратегія України на період до 2030 р.», схвалена розпорядженням КМУ від 24.07.2013  № 1071;
 •     Постанова КМУ «Про першочергові заходи з будівництва енергоблоків № 3 і №4 Хмельницької АЕС» від 18.02.2009 № 118;
 •     Розпорядження КМУ «Про схвалення техніко-економічного обґрунтування будівництва енергоблоків № 3 і №4 Хмельницької атомної електростанції» від 04.07.2012 №498-р.

У зв’язку із виключенням можливості поставки обладнання реакторної установки виробництва Російської Федерації,  для забезпечення завершення будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС виникла необхідність заміни постачальника обладнання.

У ситуації, що склалася, був розглянутий варіант із завершенням будівництва з РУ ВВЕР-1000 альтернативного виробництва, який зміг би забезпечити завершення будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС  в короткі терміни та при мінімізації витрат.

В якості альтернативного постачальника реакторної технології і устаткування ВВЕР розглядається європейський постачальник. При цьому, проектом будуть  передбачені додаткові заходи з підвищення безпеки, порівняно з діючими АЕС України:

 •     застосування додаткових систем забезпечення цілісності гермооболонки (система регульованого фільтрованого скиду, рекомбінатори водню);
 •     вдосконалення електричної частини за рахунок підвищення надійності;
 •     застосування сучасних систем контролю і керування енергоблоками;
 •     реалізація заходів, які передбачені Комплексною програмою підвищення рівня безпеки для діючих енергоблоків АЕС та стрес-тестами українських АЕС;
 •     реалізація науково-технічних розробок щодо можливості застосування системи зовнішнього охолодження корпусу реактора.

При реалізації проекту будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС забезпечуються:

 •     вимоги чинних національних нормативних документів з ядерної, радіаційної та екологічної безпеки;
 •     вимоги  стандартів з безпеки  МАГАТЕ;
 •     виконання повного комплексу заходів з підвищення безпеки та надійності у відповідності з діючими програмами НАЕК і МЕВ;
 •     виконання заходів за результатами стрес-тестів з урахуванням досвіду розробки цих заходів на діючих АЕС та додаткових заходів з охолодження корпуса реактора зовні;
 •     високий рівень залучення українських виробників обладнання і послуг;
 •     проектування енергоблоків українськими проектними організаціями;
 •     використання існуючих будівельних конструкцій основних споруд з урахуванням заходів, що визначені на підставі результатів виконаного обстеження та оцінки їх технічного стану.

Використання реакторної установки європейського постачальника не змінює висновки та показники, представлені в ТЕО в частині:

 •     необхідності збільшення потужності ХАЕС, яка підтверджена Енергетичною стратегією України на період до 2030 р. та сучасним станом енергетики України;
 •     показників безпеки енергоблоків;
 •     технічних показників енергоблоків;
 •     рівня впливу на навколишнє середовище;
 •     економічної ефективності розширення ХАЕС енергоблоками № 3 та № 4.

Оновлена інформація по проекту "Будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС"


Будівництво енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС. Оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС). Оцінка наслідків транскордонного переносу при нормальних і аварійних режимах


Будівництво енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС. Оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС). Матеріали для громадських слухань та консультативного референдуму


www.energoatom.kiev.ua
Prospects of Construction
Наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про затвердження проекту "Лінії електропередачі 750 кВ для видачі потужностей Рівненської та Хмельницької АЕС: ПЛ 750 кВ "Рівненська АЕС - Київська" з розширенням ПС 750 кВ "Київська" та заходами ПЛ 750 кВ (коригування) в частині проекту "Лінії електропередачі 750 кВ для видачі потужностей Рівненської та Хмельницької АЕС. Реконструкція відкритої розподільчої споруди 750 кВ Хмельницька АЕС" від 19.12.2013 р. №969 Download document (~0.29 МБ)
Доповідь Генерального директора ВП АПІ "Состояние выполнения решения КР.46.001-14 "Будівництво енергоблоків №3, 4 на Хмельницькій АЕС" и вопросы интеграции оборудования РУ" Download document (~4.32 МБ)
Доповідь голови правління ПАТ КІЕП "Показатели безопасности энергоблоков №3, 4 Хмельницкой АЭС с ВВЭР-1000-Шкода" Download document (~0.68 МБ)
Наукова еколого-експертна оцінка техніко-економічного обгрунтування Download document (~0.58 МБ)
Звіт експертної комісії АТ Download document (~4.52 МБ)
Звіт про екологічну оцінку. Основний звіт. (31 січня 2012 версія 5) Download document (~8.82 МБ)
Постанова Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2011 року №1270 "Про затвердження Комплексної (зведеної) програми безпеки енергоблоків атомних електростанцій" Download document (~3.15 МБ)
Постанова Кабінету міністрів України від 4 вересня 2013 р. №648 "Про внесення змін до Комплексної (зведеної) програми безпеки енергоблоків атомних електростанцій" Download document (~1.02 МБ)
Заява про екологічні наслідки щодо проекту "Будівництво комплексу з переробки радіоактивних відходів на Хмельницькій АЕС" Download document (~0.68 МБ)
Будівництво комплексу з переробки радіоактивних відходів на Хмельницькій АЕС. Оцінка впливів на оточуюче середовище Download document (~6.91 МБ)