На Хмельницькій АЕС модернізують повномасштабний тренажер

2019-01-21

# 021

18-19 січня цього року на Хмельницькій АЕС відбулась робоча нарада з питань реалізації проекту «Модернізація систем повномасштабного тренажера (ПМТ) енергоблока №1, включаючи моделі активної зони та моделі теплогідравліки першого контуру».

Під час стартової наради за участі представників Енергоатома, фахівців компанії GSE Performance Solution Inc. (США) та  Хмельницької АЕС обговорювалися організаційно-технічні питання проекту. За словами заступника головного інженера з підготовки персоналу, керівника навчально-тренувального центру ВП ХАЕС Володимира Ісупова, модернізацією повномасштабного тренажера Хмельницької АЕС займатиметься команда фахівців, яка його побудувала і ввела в експлуатацію в 1997 році. Саме завдяки американській фінансовій і технічній допомозі на ХАЕС успішно функціонує ПМТ вже понад двадцять років.

Як зауважив керівник проекту Махмуд Назем, в рамках зустрічі були детально обговорені умови договору, а також технічні вимоги. «Тренажер включає в себе технічну та програмну частину, тому важливо налаштувати програмне забезпечення відповідно до параметрів діючої АЕС», - зазначив фахівець.

Модернізація тренажера – необхідна умова продовження терміну експлуатації першого енергоблока ХАЕС. Як зазначив Володимир Ісупов, після модернізації тренажер буде доповнено додатковими функціями більш точного розрахунку активної зони, а також буде впроваджено нову модель тренування при важких аваріях, новітні моделі теплогідравліки першого контуру. «Це буде найсучасніший тренажер, який ефективно використовуватиметься при підготовці персоналу Хмельницької АЕС»,- зазначив керівник навчально-тренувального центру.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Results of Emission Monitoring

2019-01-21

# 020

Emission from 14.01.2019 to 21.01.2019

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0031
Inert gases 0.0766
Iodine 0,0008

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Information Centre of SE KhNPP

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-01-21

# 019

Сьогодні, 21 січня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 486 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває п’ятдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС