Хмельницька АЕС в умовах нового ринку електроенергії

2019-09-19

# 342

Із запровадженням в Україні ринку електроенергії, у складі ДП «НАЕК «Енергоатом» було створено новий підрозділ «Енергоатом – Трейдинг» та координаційну групу із забезпечення впровадження нової моделі ринку електроенергії, до складу якої увійшли представники всіх АЕС України.

Відповідно, на ХАЕС створено відділи з обліку і планування покупної електроенергії, технічного забезпечення обліку та комерційної диспетчеризації. На даний час ці структурні підрозділи ще продовжують доукомплектовуватися. Зокрема, на офіційному сайті ХАЕС та у газеті «Перспектива» розміщений перелік вакансій та відповідних вимог.

За словами заступника начальника виробничо-технічної служби ВП ХАЕС Олега Шолудько, який курує вказані відділи, нова модель передбачає запровадження таких сегментів як ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок. Метою нового ринку електричної енергії є запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії, вільний вибір контрагентів та забезпечення права споживача вільно обирати постачальника електричної енергії.

Новий ринок зобов’язує до чіткого планування та дотримання графіку заявленого виробітку електроенергії. Потрібно враховувати усі фактори, починаючи з регламентних робіт на енергоблоках і закінчуючи погодними умовами. «При недовиробітку електроенергії - купуємо дорого, а при перевиробітку – продаємо дешево. Під час позапланових зупинок енергоблоків АЕС необхідне оперативне реагування та коригування торгівельного графіка на ринку задля уникнення збитку», - продовжує розповідати О. Шолудько.

Відповідно до визначених урядом умов, Енергоатом зобов’язаний продавати за двосторонніми договорами, що укладаються на електронних аукціонах, до 90% виробленого обсягу електроенергії за граничною ціною, а решту електроенергії компанія може збувати за вільними цінами. За перший місяць роботи на енергоринку середня ціна електроенергії Компанії склала 74 копійки за одну кВт*год.

Отож, функціонування нового ринку електроенергії дозволить Енергоатому отримувати додаткові кошти, які будуть спрямовані на модернізацію.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-09-19

# 341

On September 19, Khmelnitsky 2 is at 994 MW power. Daily generation of electricity is 23.8 million kWh. 423,27 mln. kWh has been generated since the beginning of month.

Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 299 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС