Планово-попереджувальний ремонт на 2-му енергоблоці Хмельницької АЕС: в ремонті турбінне обладнання

2020-11-27

# 693

На другому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 91 доба ремонтних робіт. Всі роботи виконуються згідно з графіком.

Серед найбільш значимих робіт на турбінному обладнанні – капітальний ремонт першого та другого циліндрів низького тиску турбіни із заміною лопаток останніх ступенів. Лопатки українського виробника, виготовлені заводом «Турбоатом», вже успішно працюють на першому енергоблоці атомної станції.

За коментарем начальника турбінного цеху Анатолія Куценка, вже на завершальній стадії експлуатаційний контроль металу обладнання та трубопроводів турбінного відділення. Наразі дефектів не виявлено, трубопроводи у задовільному стані і готові до несення навантаження при роботі енергоблока.

Реалізуються заходи і з модернізації обладнання. Зокрема, персонал цеху теплової автоматики і вимірювань виконує на резервних дизельних електростанціях заміну системи автоматичного управління дизель-генераторами. «На першому енергоблоці зробили це раніше і маємо хороший результат, внаслідок чого підвищилася надійність експлуатації дизель-генераторних установок», - зазначив Анатолій Куценко.

Згідно з вимогами нинішніх нормативних документів модернізується також система регулювання турбіни.

Завершено монтажні роботи й триває підготовка до приймальних випробувань облаштування блискавкозахистами машинних залів обох енергоблоків, а також роботи із заміни горючого утеплювача покрівлі машзалу енергоблока №1. Відповідність їх сучасним вимогам перевірятиме комісія за участі представників Держслужби з надзвичайних ситуацій, які також будуть задіяні у приймальних випробуваннях.

Керівник турбінного цеху також наголосив, що роботи проводяться відповідно до графіка, ремонтний персонал забезпечений засобами індивідуального захисту та працює із дотриманням вимог, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню COVID-19.

«Будуємо свою роботу так, щоб жодним чином коронавірус не мав негативного впливу на виконання завдань, що стосуються супроводу ремонту на другому енергоблоці, експлуатації першого мільйонника. Усі зміни укомплектовані підготовленим персоналом, на окремих ділянках, де це можливо, частину людей перевели на дистанційну форму роботи. Враховуються всі деталі, аби через вимушені кроки з переходу на віддалену форму роботи не страждало виробництво, і експлуатація обох енергоблоків була забезпечена сповна», - наголосив керівник турбінного цеху Хмельницької АЕС.
Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-11-27

# 692

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 27.11.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 359

• The total number of recovered KhNPP employees: 264

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 94

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 223

• The number of sick leaves (ARVI) - 146
Information Centre of SE KhNPP

На енергоблоці №1 ХАЕС модернізують обладнання трубопроводів

2020-11-27

# 691

Важливою складовою підвищення рівня безпеки ядерних енергоблоків є модернізація і заміна технологічного обладнання на сучасне, більш надійне і досконале, що й передбачено Комплексною (зведеною) програмою підвищення рівня безпеки (КзПБ) енергоблоків АЕС України. Зокрема, згідно із КзПБ, на першому енергоблоці Хмельницької АЕС здійснено обстеження зворотних клапанів на трубопроводах гострої пари з метою визначення залишкового ресурсу та заміни їх (за необхідності).

Наразі захід вже реалізовано шляхом заміни клапанів, які експлуатувалися згідно з першочерговим проектом, на клапани іспанського виробника RINGO VALVULAS, S.L.

Основні переваги нових клапанів - можливість виконання ремонту без вирізання із трубопроводів, зменшення гідравлічного опору середовища і, як наслідок, збільшення коефіцієнта корисної дії енергоблока в цілому.

На паропроводах гострої пари енергоблока №2 ХАЕС також проведено обстеження, за результатами якого прийнято рішення заміну клапанів не виконувати, а експлуатувати наявні клапани до закінчення терміну експлуатації, який збігає у 2024 та 2029 роках.

За словами заступника начальника турбінного цеху з монтажу та реконструкції Дмитра Карпинського, такий висновок щодо подальшої безпечної експлуатації зворотних клапанів зроблено після здійснення детального ресурсного обстеження корпусів і виємних частин зворотних клапанів з визначенням залишкової довжини патрубків, оцінки фактичних показників надійності зворотних клапанів при експлуатації, а також впровадження низки організаційно-технічних заходів з експлуатаційного контролю.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-11-27

# 690

Today, on November 27 (08:07 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1008 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
631.49 million kWh of electricity was generated in November.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 91 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP