Реагувати на аварійні ситуації за міжнародними стандартами навчалися спеціалісти Хмельницької АЕС

2020-12-03

# 704

Фахівці Хмельницької АЕС, члени аварійних груп і бригад, взяли участь у вебінарі Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), організованому Центром з інцидентів та аварійних ситуацій.

Карантинний режим ввів певні обмеження на мобільність та міжнародні візити атомників. Проте саме завдяки цим обмеженням міжнародний досвід став більш доступним широкому колу фахівців через залучення інформаційних технологій. На платформі CISCO Webex МАГАТЕ значно розширило кількість онлайн заходів для спеціалістів атомної галузі. Зокрема, 2 грудня працівники управління з питань аварійної готовності та реагування (УПАГР), відділу роботи з громадськістю і ЗМІ (ВРГіЗМІ) та навчально-тренувального центру долучилися до вебінару «Передбачувані запитання та занепокоєння громадськості під час аварійної ситуації на АЕС, незалежно від причин (порушення безпеки або захищеності)».

У ході вебінару представники МАГАТЕ ознайомили учасників із вимогами стандартів та рекомендаціями, механізмами та засобами практичного їх втілення. Оперативність, єдине джерело офіційної інформації – такі основні критерії надання інформації у кризовій ситуації відповідно до стандарту МАГАТЕ. Важливо не лише надавати інформацію доступною для широкого загалу мовою, але і розуміти очікування громадськості. Адже саме під час кризових ситуацій населення потребує чітких відповідей, від яких залежить їх життя та здоров’я.

Представниця Комісії з ядерного регулювання (США) Вікторія Мітлинг поділилася досвідом роботи з громадськістю під час кризових ситуацій та напрацюваннями з урахуванням досвіду, набутого після аварії на АЕС «Фукусіма». Доповідачка наголосила на важливості регулярної співпраці фахівців з комунікації та технічного персоналу шляхом спільної підготовки до зустрічей з громадськістю і ЗМІ, протиаварійних тренувань, налагодження механізмів погодження у щоденній роботі та під час кризових ситуацій.

Саме таким рекомендаціям слідують і фахівці Хмельницької АЕС, де впроваджено систему готовності і реагування на аварії та надзвичайні ситуації. Для цього розроблений Аварійний план, згідно якого відбувається підготовка і проведення узгоджених дій у разі виникнення аварійної ситуації, зокрема, щодо інформування громадськості. План обумовлює список оповіщення посадових осіб, установ та організацій, а також засоби зв’язку із ними. З часу введення в дію Аварійного плану ХАЕС і до моменту припинення його дії, обмін інформацією з боку Хмельницької АЕС із зовнішніми організаціями забезпечує група інформаційного забезпечення і зв’язків із зовнішніми організаціями.

За словами керівниці групи інформації ВРГіЗМІ Жанни Костенко, персонал аварійної групи регулярно проходить тренування, під час яких відпрацьовують дії в умовах аварії, вдосконалюють знання і навички з інформування органів влади, місцевого самоврядування про результати радіаційного моніторингу, надання рекомендацій для застосування термінових і невідкладних заходів захисту населення.

По завершенні вебінару, начальник УПАГР Павло Гвоздяр зазначив, що заходи такого рівня піднімають питання, які до цього часу не були актуальними. Наприклад, в умовах поширення коронавірусу постали нові виклики реагування на аварійні ситуації. І такі поєднання двох загроз, пандемії та радіаційної аварії, вже обумовлені новим стандартом МАГАТЕ GSG-14 2020 року «Керівництво для комунікації з громадськістю під час підготовки та реагування на ядерну та радіаційну аварійну ситуацію». Отож, реалії сьогодення необхідно враховувати і для подальших протиаварійних тренувань персоналу Хмельницької АЕС.
Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-03

# 703

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 03.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 405

• The total number of recovered KhNPP employees: 318

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 86

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 205

• The number of sick leaves (ARVI) - 120
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-03

# 702

Today, on December 3 (08:08 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1013 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 96 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP