Цех господарського забезпечення в умовах карантинних заходів

2020-04-06

# 154

Жорсткі карантинні заходи неухильно виконують на стратегічному об’єкті – Хмельницькій АЕС. Суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм, яке убезпечує від поширення можливої інфекції, стало обов’язком кожного. А на плечі тих, хто дбає про чистоту приміщень та якісне харчування персоналу, лягли суттєві навантаження.

Як зазначила начальник цеху господарського забезпечення (ЦГЗ) ВП ХАЕС Людмила Гуц, до звичного переліку робіт додали регулярне протирання дверних ручок, дезінфекція марлевих обмоток на них тощо. І хоча обсяги робіт начебто не збільшилися, проте їх інтенсивність зросла неабияк. Якщо раніше згідно із маршрутною картою прибиральник невиробничих приміщень раз у день наводив лад на закріпленій за ним площі, то тепер доводиться прибирати двічі або й тричі. Керівник підрозділу також зауважила, що персонал у повній мірі забезпечений дезінфікуючими засобами, спецодягом, масками, рукавичками, знезаражувальними розчинами.

Неабияке навантаження випало на станційних харчовиків. У їдальні через зміни режиму перевезень персоналу збільшилася кількість відвідувань закладу. Один із залів відвели для харчування суто оперативного персоналу, відповідно організувавши роботу працівників цеху. Запровадження карантину спричинило й інші зміни в організації харчування атомників. Зокрема, цілодобово харчуванням забезпечується персонал обох блочних щитів та центрального щита управління з доставкою на робоче місце.

Додаткових трудовитрат працівників ЦГЗ потребує обслуговування оперативного персоналу, виведено в повну ізоляцію на час карантину. Працівники цеху забезпечують комфортне проживання ізольованого персоналу в номерах готельного комплексу з повноцінним харчуванням.

Вимушені зміни в організації харчування потребують не тільки додаткових фізичних зусиль і певного перерозподілу трудових ресурсів, а й забезпечення необхідною кількістю продуктів та їх асортиментом. Добре налагоджена співпраця з постачальниками дозволила ще до карантину створити запас стратегічних продуктів, якого вистачить на півтора-два місяці. Проте і надалі активно триває робота з організації закупівельних процедур продовольчих товарів.

«Як би не було складно, ми маємо це достойно витримати, не втрачаючи оптимізму і віри у світлі часи», - констатувала Людмила Гуц.

Information Centre of Khmelnytskyi NPP