На Хмельницькій АЕС триває громадське обговорення питань продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-07

# 52

У рамках громадського обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока з діяльністю Хмельницькою АЕС знайомилися депутати територіальної громади с. Пліщин Шепетівського району.

Під час відвідин енергетичного об’єкта, депутати побували в навчально-тренувальному центрі (НТЦ) ХАЕС, де на повномасштабному тренажері блочного щита управління їм продемонстрували елементи навчального процесу. Ознайомились народні обранці в НТЦ і з технологією виробництва електроенергії загалом.
Гості мали також можливість побачити на власні очі масштаби енерговиробництва, відвідавши машинне відділення другого діючого  енергоблока.
Із основними виробничими показниками, станом справ щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока, перспективами спорудження Х/3, Х/4, ознайомив сільських депутатів генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, під час зустрічі з народними обранцями.
Розповідаючи про діяльність ХАЕС щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока, керівник підприємства, зокрема, зазначив, що продовження термінів експлуатації енергоблоків українських АЕС – пріоритетний напрямок діяльності Енергоатома. Наразі, вже продовжено строк експлуатації дев’яти ядерних енергоблоків українських АЕС. Серед найближчих планів енергокомпанії - продовження терміну експлуатації першого енергоблока ХАЕС у 2019 році, а на початку 2020 - третього Южно-Української АЕС та 4-го
Запорізької АЕС.
Обговорювалися на зустрічі також питання радіаційної безпеки, тарифоутворення, пільг населенню зони спостереження, перспектив розбудови  майданчика АЕС.
По завершенню візиту, голова Пліщинської сільської ради Тетяна Квітніцька висловила подяку за інформаційно насичену зустріч та відзначила, що на ХАЕС працюють висококваліфіковані спеціалісти. «Коли такі професіонали експлуатують потужний енергетичний об’єкт, ми можемо безпечно жити поряд. Хочемо лише, щоб держава про нас піклувалася, віддаючи гарантовані соціальні надходження територіям зони спостереження», - зауважила керівник депутатської делегації.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Results of Emission Monitoring

2019-02-04

# 46

Emission from 28.01.2019 to 04.02.2019

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0,0033
Inert gases 0,0824
Iodine 0,0008

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Information Centre of SE KhNPP

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-04

# 45

Сьогодні, 04 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,36 млн. кВт . год електроенергії. За січень поточного року вироблено 826 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят друга  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Геройський вчинок працівника Хмельницької АЕС відзначено почесними нагородами

2019-02-04

# 44

За порятунок двох дітей із крижаної пастки працівника служби інформаційних технологій Хмельницької АЕС Володимира Уткіна, відзначено почесною грамотою ХАЕС, а також грамотами третього Державного пожежно-рятувального загону м. Нетішин та Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області.
Почесні нагороди герою вручили генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко та представники служби надзвичайних ситуацій.

У селі Улашанівка Славутського району стався драматично-героїчний випадок – працівник Хмельницької АЕС Володимир Уткін врятував життя двом дітям. Подія, що вразила усе село сталася 2 січня: двоє хлопчаків 8-річного та 9-річного віку гралися на ставку без нагляду дорослих. Крига була не міцна, а тому діти не помітили, як опинилися під водою. У цей час односельчанин Володимир Уткін, який прямував до амбулаторії, почув крики хлопчаків про допомогу. Мить на оцінку ситуації, декілька впевнених рухів і чоловік кинувся рятувати потопаючих та протягом декількох хвилин зміг визволити дітей з крижаної пастки. Врятованих одразу забрали до сільської амбулаторії, де надали усю необхідну допомогу. Сам Володимир свій вчинок героїчним не вважає, і каже, що не вагався ані хвилини.
«Такі люди і вчинки заслуговують на особливу повагу і пошану!» - було наголошено на церемоніїї нагородження героя

Інформаційний центр ВП ХАЕС

27-ий традиційний турнір з футзалу на призи корпоративної газети Хмельницької АЕС «Перспектива» завершено

2019-02-04

# 43

На Хмельницькій АЕС спорт люблять, пропагують і розвивають. Спорткомплекс Хмельницької АЕС – єдиний у НАЕК «Енергоатом», що знаходиться на утриманні первинної профспілкової організації атомної станції. Адже спорт та фізична культура  на Хмельницькій АЕС в пріоритеті.
Щорічний турнір на призи корпоративної газети «Перспектива», а це вже 27-ий турнір, нещодавно визначив переможців. Спортивні баталії проходили на паркеті спортзалу «Енергетик» і виявили неабиякий інтерес з боку уболівальників, серед яких багато друзів, співробітників, членів родин.
У матчі за третє місце боролись команди енергоремонтного підрозділу (ЕРП) - неодноразові переможці турніру та Збірна ХАЕС (ветерани). Перше і друге місце розігрували збірні ЦТАВ+Управління+ЗВВО та електроцеху разом з спортсменами 3-го державного пожежо- рятувального загону (3ДПРЗ).
У запеклій боротьбі перемогу здобула збірна команда цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ), управління та загону відомчої воєнізованої охорони (ЗВВО).

Кращим воротарем визнано Михайла Свачія (ЦТАВ+Управління+ЗВВО), його одноклубники Юрій Стасюк, Олександр Сушков і Дмитро Іваненко визнані відповідно кращим захисником, бомбардиром та гравцем турніру. Відзначені також найстарший ветеран Геннадій Вагнер (збірна ХАЕС) і учасник всіх 27 турнірів Юрій Ющук (ЕЦ+ 3 ДПРЗ).

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС

2019-02-28

# 087

Сьогодні, 28 лютого 2019 року відбудеться перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС продовжують обговорювати питання продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-28

# 086

27 лютого цього року в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС представники Дерманьської, Миротинської, Бущанської, Копитківської громад Здолбунівського району, які входять до складу зони спостереження атомної станції, взяли участь в обговоренні питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока. Обговорення проходили за участі керівництва та провідних фахівців Хмельницької АЕС.

Під час громадських обговорень, фахівці Хмельницької АЕС ознайомили жителів Здолбунівщини із процедурою продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків, яка для України не нова, адже вже дев’ять вітчизняних блоків працює у понадпроектний термін. Команда спеціалістів атомної станції довела учасникам громадського обговорення інформацію щодо основних робіт та заходів, які здійснюються на ХАЕС в рамках ПСЕ, ознайомила із факторами безпеки, показниками радіаційного та екологічного моніторингів.

Серед питань які цікавили громадськість Здолбунівського району – поводження з ядерним паливом, соціальна захищеність, український та світовий досвід щодо продовження терміну експлуатації енергоблоків, аварійне реагування. На всі питання жителі Здолбунівщини отримали ґрунтовні та вичерпні відповіді. Зокрема, надаючи інформацію щодо аварійного реагування на ХАЕС, керівник управління з питань аварійної готовності та реагування Сергій Дубина зауважив, що на атомній станції організовано 23 аварійних формування, до складу яких входить 685 працівників атомної станції, які беруть участь у щорічних тренуваннях. Під час тренування здійснюється також відповідне інформування в тому числі і облдержадміністрацій, до функцій яких входить інформування населення відповідних територій.

По завершенні обговорень, представників Здолбунівського району ознайомили також з основними виробничими процесами та підготовкою персоналу на атомній станції, під час екскурсії в навчально-тренувальному центрі.

Громадськість Здолбунівщини прийняла відповідне звернення та підтримала продовження строку експлуатації першого енергоблока ХАЕС, висловивши свої пропозиції.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-28

# 085

Сьогодні, 28 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 656,95 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває дев’яносто шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС

2019-02-27

# 084

Завтра, 28 лютого 2019 року відбудеться перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Громадські обговорення питань продовження строку експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС відбулись на Острожчині

2019-02-27

# 083

26 лютого цього року громадськість Острозького району взяла участь в обговоренні питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока Хмельницької АЕС. У рамках публічних обговорень фахівці ВП ХАЕС надали всебічну інформацію щодо основних робіт та заходів з ПСЕ жителям Острозького району Рівненської області.

Під час громадських обговорень команда спеціалістів Хмельницької АЕС ознайомила жителів Острожчини із основним обсягом робіт із продовження терміну експлуатації, факторами безпеки, питаннями радіаційного та екологічного контролю в зоні спостереження атомної станції.

Жителі Острозького району отримали достовірну інформацію з вуст начальника служби надійності ресурсу і продовження експлуатації Євгена Мелешка, керівника відділу служби аналізу безпеки Сергія Романіка, заступника начальника цеху радіаційної безпеки Ігоря Власюка, начальника відділу охорони навколишнього середовища Олександра Левицького.

Зокрема, у виступах зазначалось, що у ВП ХАЕС вже виконано значний обсяг робіт із продовження терміну експлуатації та погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рішення щодо будівель і споруд, трансформаторів, турбоустановки, трубопроводів реакторного, турбінного відділень, хімічного та електричного цехів, систем технічної води відповідальних споживачів, кабельної продукції.

Основним документом, на базі якого має бути ухвалене рішення щодо продовження терміну дії ліцензії на експлуатацію енергоблока №1 ВП ХАЕС у понадпроектний строк, є «Звіт з періодичної переоцінки безпеки» (ЗППБ) в якому проаналізовані 14 факторів безпеки, а також комплексний аналіз безпеки. ЗППБ розробляється на основi Звiту з аналiзу безпеки енергоблока, погодженого ДІЯРУ, з урахуванням проведених модернiзацiй, досвiду експлуатацiї та новiтнiх науково-технiчних даних.

Громадськість Острозького району цікавили перш за все питання безпечної експлуатації енергоблоків, пільг та гарантій для населення, будівництва енергоблоків №3, №4 ХАЕС, водних ресурсів.
Жителі Острожчини мали нагоду не лише задати питання, а і висловити свої думки, які вирізнялися різноманітністю.

Підсумки обговорення громадськістю Острозького району стратегічно важливого для енергетики України і енергонезалежності держави питання продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС будуть відображені у відповідному зверненні учасників громадських слухань, яке буде надруковане в районній газеті.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-27

# 082

Сьогодні, 27 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,35 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 632,6 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває дев’яносто п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-26

# 081

Сьогодні, 26 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 608,25 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває дев’яносто четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Results of Emission Monitoring

2019-02-25

# 080

Emission from 18.02.2019 to 25.02.2019

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.00345
Inert gases 0.0881
Iodine 0,00084

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС готуються до партнерської перевірки ВАО АЕС

2019-02-25

# 079

25 лютого 2019 року на Хмельницькій АЕС розпочали роботу міжнародні експерти Всесвітньої асоціації операторів, які експлуатують атомні електростанції, з підготовки до партнерської перевірки, що запланована цьогоріч у вересні.

Під час презентаційної наради генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко ознайомив іноземних гостей із основними напрямками діяльності підприємства, акцентував увагу на заходах, які дають можливість підвищити рівень безпечної експлуатації діючих енергоблоків та культури виробництва, а також познайомив з своїми колегами, які тісно співпрацюватимуть із міжнародними експертами.

Керівник команди партнерської перевірки та незалежного ядерного нагляду словацької компанії «Slovenske Elektrarne» Любомир Креніцкі розповів про основні напрями проведення місії з підготовки до партнерської перевірки, що включають організаційну структуру, експлуатацію, технічне обслуговування і ремонт, інженерно-технічне забезпечення, досвід експлуатації, радіаційний захист, підготовку персоналу, протиаварійну готовність, протипожежний захист і  хімію.

За словами Любомира Креніцкі програма партнерських перевірок ВАО АЕС дає можливість членам Асоціації вивчати та обмінюватися кращими світовими досягненнями безпечної та надійної експлуатації АЕС. «Результатом майбутньої партнерської перевірки стане конфіденційний звіт, в якому зазначатимуться позитивні моменти, а також виявлені недоліки. Команда надасть рекомендації щодо покращення відповідних напрямків діяльності АЕС», - наголосив експерт.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Питання продовження строку експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС обговорили представники Славутського району

2019-02-25

# 078

На ХАЕС тривають громадські обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока. 22 лютого на базі навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС відбулась чергова зустріч керівництва, провідних фахівців Хмельницької АЕС з представниками  органів державної влади та громадськості Славутського району Хмельницької області.

Під час громадських обговорень спеціалісти Хмельницької АЕС ознайомили присутніх із основним обсягом робіт із продовження терміну експлуатації, заходах  безпеки, законодавчих вимогах щодо ПСЕ. Розповідаючи про основні роботи, заступник начальника служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Олександр Мельник акцентував увагу на тому, що продовження терміну експлуатації енергоблоків є пріоритетним напрямком діяльності енергокомпанії. Для дев’яти енергоблоків України вже продовжений термін експлуатації. Обґрунтована тривалість додаткового терміну експлуатації енергоблоків українських АЕС становить від 10 до 20 років і визначається в кожному конкретному випадку за результатами виконання переоцінки безпеки.

Що стосується експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС, то відповідно до діючої ліцензії на експлуатацію ядерної установки, проектний термін служби блока закінчився в грудні 2018 року. На Хмельницькій АЕС було проведено значний комплекс обстежень та оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд. Це дало можливість передбачити новий термін їх експлуатації.
Основним документом, на основі якого має бути ухвалене рішення щодо продовження терміну дії ліцензії на експлуатацію енергоблока  №1 ВП ХАЕС у понадпроектний строк, є «Звіт з періодичної переоцінки безпеки» (ЗППБ), в якому проаналізовані 14 факторів безпеки, а також комплексний аналіз безпеки, про який розповів жителям Славутчини начальник відділу служби аналізу безпеки ВП ХАЕС Сергій Романік.

У рамках обговорень, фахівці Хмельницької АЕС ознайомили також громадськість Славутського району з інформацією щодо радіаційного та екологічного контролю в зоні спостереження атомної станції, зазначаючи, що ХАЕС дотримується всіх норм і законів та діє у відповідності з міжнародними стандартами.

Далі зустріч з представниками громад Славутчини продовжилася в форматі «питання-відповіді». Учасників зустрічі цікавили перш за все питання безпечної експлуатації енергоблоків, соціального захисту та пільг населенню зони спостереження, собівартості, експорту електроенергії, аварійного реагування, будівництва  енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС.

Відповідаючи на питання громадськості, заступник генерального директора з кадрів і соціального розвитку ВП ХАЕС  Віктор Демидюк, зокрема, зауважив: «Ми несемо відповідальність за ядерну і екологічну безпеку, дотримуючись норм та правил відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів. За тридцять років експлуатації Хмельницької АЕС подій, які б призвели до перевищення відповідних показників та мали вплив на безпеку та здоров’я населення не відбулося. Це свідчення високого професіоналізму працівників ХАЕС та пріоритетності безпечної експлуатації». 

Громада Славутчини підтримала продовження строку експлуатації першого енергоблока ХАЕС, висловивши свої пропозиції щодо покращення соціального захисту населення регіону розташування атомної станції.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-25

# 077

Сьогодні, 25 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 583,92 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває дев’яносто третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На території навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС ліквідували умовну пожежу

2019-02-22

# 076

21 лютого цього року на території навчально-тренувального центру (НТЦ) Хмельницької АЕС відбулося тактико-спеціальне навчання з гасіння умовної пожежі. За умовою тренування, через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації електричних приладів виникла пожежа в конференцзалі навчально-тренувального центру.

Виявивши загоряння, охорона об’єкта одразу повідомила рятувальників та служби взаємодії, вживши першочергових заходів щодо утримання полум’я (умовно за тренуванням) до приїзду підрозділів державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

До приїзду вогнеборців, які прибули за декілька хвилин, умовне загоряння та сильне задимлення поширилось на площу 100 кв. м, приміщення першого та другого поверхів, а також існувала загроза розповсюдження пожежі на суміжні та вище розташовані приміщення. Під час розвідки рятувальники виявили в приміщенні умовно потерпілого, якого вивели на свіже повітря.

Умовну пожежу було приборкано спільними зусиллями особового складу пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій (3 ДПРЗ ГУ ДСНС) України у Хмельницькій області, а також підрозділами електроцеху та навчально-тренувального центру ХАЕС.

У рамках навчань відпрацьовувалась послідовність дій під час ліквідації умовної пожежі, а також перевірялась готовність підрозділів пожежно-рятувального загону та служб взаємодії Хмельницької АЕС у разі загрози та виникнення пожежі на об’єктах енергопідприємства.

Підбиваючи підсумки, керівник навчань, начальник 7 Державної пожежно-рятувальної частини Микола Любашевський зазначив: «Такі навчання є надзвичайно важливими як для рятувальників, так і для працівників відповідного об’єкта, адже моделювання умовних надзвичайних ситуацій значно полегшує роботу в реальних умовах».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Продовження терміну експлуатації першого енергоблока - життєво необхідне для міста-супутника Хмельницької АЕС

2019-02-22

# 075

21 лютого 2019 у місті атомників відбулися громадські обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока Хмельницької АЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС - 13.12.2018 року, і розробка у зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

У рамках громадських обговорень фахівці Хмельницької АЕС ознайомили присутніх із обсягом робіт щодо ПСЕ, акцентуючи увагу на Звіті з періодичної переоцінки безпеки енергоблока, в якому детально проаналізовані чотирнадцять факторів безпеки, а також здійснено комплексний аналіз безпеки.

Як зауважив начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Євген Мелешко, згідно з результатами вже здійснених робіт з ПСЕ є підстави для продовження терміну експлуатації першого енергоблока на двадцять років. Остаточний термін продовження строку експлуатації буде встановлено ДІЯРУ за результатами оцінки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока.

Представники цеху радіаційної безпеки та відділу з охорони навколишнього середовища представили громадськості результати радіаційного та екологічного моніторингу на проммайданчику та в санітарно-захисній зоні спостереження атомної станції, відзначаючи, що Хмельницька АЕС надає відкриту та достовірну інформацію про радіаційний стан навколишнього природного середовища на території розташування ХАЕС за допомогою засобів масової інформації та інтернет-ресурсів, а також направляються звіти у відповідні державні органи.

Жителі міста енергетиків підтримали продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС. «Громада усвідомлює, що продовження терміну експлуатації першого енергоблока - життєво необхідне для міста-супутника ХАЕС. Ми за продовження терміну експлуатації першого енергоблока, адже це наш розвиток, наше майбутнє», - підсумував результати громадських обговорень міський голова Нетішина  Олексанр Супрунюк.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-22

# 074

Сьогодні, 22 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 511,02 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває дев’яноста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Юні нетішинці вивчали світ атомних професій

2019-02-21

# 073

Хмельницька АЕС усвідомлює важливість профорієнтаційної роботи з молоддю для формування майбутньої когорти атомників.

Серед традиційних заходів, що організовуються відділом роботи з громадськістю і ЗМІ – факультативний курс «Знайомство з атомною енергетикою», конкурс рефератів і низка творчих конкурсів. Сприяє ХАЕС й підготовці учнів до міжнародних проектів, пов’язаних з ядерною енергетикою.

Днями команда навчально-виховного комплексу м. Нетішин, що бере участь у Першому європейському конкурсі з ядерної енергії, побувала на Хмельницькій АЕС. Для участі у конкурсі, організованому у рамках проекту «ENEN+» за підтримки EURATOM, команди у складі двох учнів та вчителя створюють відеоролики на одну із запропонованих тем. Восьмикласниці Анна Карпова та Крістіна Петровська та їх вчитель Тетяна Карпова обрали для своєї роботи - «Професії в атомній енергетиці».

Хмельницька АЕС – підприємство, де таку тему можна розкрити якнайкраще, адже тут працюють фахівці найрізноманітніших спеціальностей. Під час підготовки відеоролику діти побували на повномасштабному тренажері, де тренується оперативний персонал АЕС. У машинній залі енергоблока учні побачили масивне обладнання, яким опікуються працівники турбінного цеху. Наступного дня команда НВК дізналася про роботу працівників гідротехнічного цеху Хмельницької АЕС. А пізніше, працівники лабораторії зовнішнього дозиметричного контролю ознайомили дівчат з обов’язками інженера-радіофізика. Зокрема, учні побачили, як проводяться дослідження проб води.

За словами Тетяни Карпової, такі проекти сприяють заохоченню дітей до вивчення дисциплін природничого циклу, а крім того, це відмінний стимул до покращення своїх вмінь та навичок з іноземної мови.

Отож, побажаємо успіху команді нетішинських школярів у конкурсі EURATOM. Незалежно від результатів відбору, діти вже отримали унікальний досвід поринути у дорослий світ атомних професій і відчути себе у ролі телевізійних журналістів.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-21

# 072

20 лютого 2019 року на базі навчально-тренувального центру ВП ХАЕС відбулось чергове громадське обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока за участі громадськості Ізяславського району Хмельницької області.

Приводом для організації процесу громадського обговорення є завершення проектного терміну експлуатації енергоблока  №1 Хмельницької АЕС – 13 грудня 2018 року.

Згідно Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» «кожний громадянин України має право на участь в обговоренні та внесення пропозицій до проектів нормативно-правових актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва і реконструкції об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, внесення пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, що беруть участь в прийнятті рішень з цих питань».

Під час громадських обговорень фахівці Хмельницької АЕС надали детальну інформацію щодо ПСЕ енергоблока №1, акцентуючи увагу на заходах з підвищення безпеки, світового досвіду експлуатації енергоблоків у надпроектний термін. Зокрема, начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Євген Мелешко зазначив, що вже дев’ять українських енергоблоків успішно працюють з продовженими строками експлуатації. Перший енергоблок Хмельницької АЕС – десятий, на якому здійснюються відповідні роботи. З огляду на  результати вже здійснених робіт з ПСЕ, є підстави для продовження терміну експлуатації першого енергоблока на двадцять років. Остаточний термін продовження строку експлуатації буде встановлено Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) після аналізу Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока.

Представників Ізяславщини ознайомили також із основними факторами безпеки, які складають основу звіту з періодичної переоцінки безпеки, з інформацією щодо радіаційного та екологічного контролю в зоні спостереження атомної станції.

За словами заступника начальника цеху радіаційного контролю ВП ХАЕС Ігоря Власюка, результати багаторічного радіаційного моніторингу свідчать, що радіаційний фон на промисловому майданчику, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження Хмельницької АЕС знаходяться на рівні природних фонових значень, виміряних до пуску першого енергоблока, що вказує на відсутність радіаційного впливу на довкілля та населення.

Серед питань, які в першу чергу цікавили представників Ізяславського району – тарифоутворення, собівартості електроенергії, дієздатності систем оповіщення, медичного страхування та моніторингу захворюваності в зоні спостереження ХАЕС.

Громада Ізяславщини надавала також пропозиції щодо встановлення пільг на електроенергію, збільшення відсотка субвенцій від об’єму реалізованої продукції АЕС для здійснення заходів соціально-економічного розвитку територій розташування атомної станції, створення спеціального фонду для наповнення і розподілу субвенційних коштів.

Наступне громадське обговорення питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока відбудеться 21 лютого цього року в місті-супутнику Хмельницької АЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-21

# 071

Сьогодні, 21 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 486,7 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-20

# 070

Сьогодні, 20 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 462,36 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Відкритий чемпіонат із художньої гімнастики відбувся в місті-супутнику Хмельницької АЕС

2019-02-19

# 069

Минулими вихідними ошатна зала спортивного комплексу «Енергетик» вже вчетверте приймала Відкритий чемпіонат міста Нетішин із художньої гімнастики. Щороку спортивний клуб «Золота осінь» збирає численний склад учасників з різних міст України. Цьогоріч, протягом двох днів між собою змагалися 285 представниць Києва, Львова, Рівного, Дубна, Острога, Костополя та місцевого відділення СК «Золота осінь».

Хмельницька АЕС та Українське ядерне товариство щороку сприяють проведенню чемпіонату. Як зазначив заступник генерального директора ВП ХАЕС Віктор Демидюк, атомна станція підтримує розвиток різних видів спорту, створюючи комфортні умови для занять та проведення таких масштабних заходів.

Категорії учасників чемпіонату поділені відповідно до віку та предметів, з якими виступають гімнастки. Наймолодшим спортсменкам не виповнилось і чотирьох років. Долаючи хвилювання, вони демонстрували на килимі те, чого встигли навчитися.

Старші гімнастки виконували вправи зі скакалкою, обручем, м’ячем, булавами та стрічкою.

Були представлені і групові вправи у складі команд. Вражали своєю майстерністю гімнастки, які виступають за програмою кандидатів у майстри спорту. Вперше нетішинці мали можливість спостерігати за виступами найбільш досвідчених гімнасток – майстрів спорту.

Під час урочистої церемонії нагородження міський голова Олександр Супрунюк привітав жителів та гостей Нетішина, висловивши захоплення вміннями юних грацій та зусиллями, що докладають для цього їх тренери і батьки.

За словами тренера Дарії Орловської, нетішинські гімнастки гідно представили своє місто та посіли чимало призових місць. Зокрема, переможницями у своїх категоріях стали Вікторія Пігольчук (2007 р.н.), Крістіна Звонцева (2008 р.н.), Міла Зон і Яна Григорчук (2010 р.н.), Вікторія Рубас (2012 р.н.). Команда гімнасток 2010 року народження вкотре підтвердила свій високий рівень, саме вони відстоюватимуть честь міста Нетішин на «Кубку Дерюгіної», що відбудеться у Києві вже за місяць.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-19

# 068

Сьогодні, 19 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 438,05 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімдесят сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Results of Emission Monitoring

2019-02-18

# 067

Emission from 11.02.2019 to 18.02.2019

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0034
Inert gases 0.0837
Iodine 0,0009

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Information Centre of SE KhNPP

Перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС

2019-02-18

# 066

28 лютого 2019 року відбудеться перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Громадські обговорення питань продовження строку експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС відбулись в м. Острог на Рівненщині

2019-02-18

# 065

15 лютого цього року в місті Острог, яке входить до складу зони спостереження Хмельницької АЕС, відбулись громадські обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока. Обговорення проходили за участі керівництва, провідних фахівців Хмельницької АЕС, громадськості Острога.

У рамках громадських обговорень фахівці Хмельницької АЕС ознайомили присутніх із основним обсягом робіт із продовження терміну експлуатації, акцентуючи увагу на заходах з безпеки.

Розповідаючи про основні роботи щодо ПСЕ, начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Євген Мелешко зазначив, що обґрунтована тривалість продовження терміну експлуатації енергоблоків українських АЕС становить від 10 до 20 років і встановлюється Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) за результатами переоцінки стану безпеки блока.

Процедура продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків для України не нова, адже перший блок ХАЕС вже десятий, який проходить цей шлях. Дев’ять українських енергоблоків успішно працюють з продовженням ресурсу.

Основним документом, на базі якого має бути ухвалене рішення щодо продовження терміну дії ліцензії на експлуатацію енергоблока №1 ВП ХАЕС у понадпроектний строк, є «Звіт з періодичної переоцінки безпеки» (ЗППБ) в якому проаналізовані 14 факторів безпеки, а також комплексний аналіз безпеки. ЗППБ розробляється на основi Звiту з аналiзу безпеки енергоблока, погодженого ДІЯРУ, з урахуванням проведених модернiзацiй, досвiду експлуатацiї та новiтнiх науково-технiчних даних.

Під час громадських обговорень, фахівці Хмельницької АЕС ознайомили жителів Острога з інформацією щодо радіаційного та екологічного контролю в зоні спостереження атомної станції, зазначаючи, що ХАЕС дотримується всіх відповідних норм і законів та діє у відповідності з міжнародними стандартами. Провідний інженер відділу охорони навколишнього середовища ВП ХАЕС Наталія Горпишин зауважила: «За підсумками проведеного екологічного моніторингу, щороку констатується факт, що стан навколишнього природного середовища в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження атомної станції не змінюється в порівнянні з фоновими показниками стану навколишнього середовища зафіксованими до початку будівництва ХАЕС та відповідає природному радіаційному фону».

Громадськість міста Острога цікавили питання безпечної експлуатації енергоблоків, пільг та гарантій для населення, встановлення в місті інформаційного табло з показниками радіаційного фону, аварійного реагування.

Розглянувши та обговоривши питання щодо ПСЕ енергоблока №1 Хмельницької АЕС учасниками громадських слухань визнано, що продовження строку експлуатації енергоблока є одним із пріоритетних завдань розвитку енергетики України. «Продовження строку експлуатації ядерних потужностей сприятиме зміцненню енергетичної безпеки держави та задовольнить потреби в електроенергії в умовах майбутнього зростання економіки країни»,- зауважив міський голова м. Острог Олександр Шикер, підводячи підсумки громадських обговорень.

Проблемні питання, які порушувалися в рамках громадських обговорень, будуть внесені до протоколу і донесені до найвищих владних інстанцій.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-18

# 064

Сьогодні, 18 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 413,73 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімдесят шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-15

# 063

Сьогодні, 15 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 340,77 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімдесят третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

У регіоні розташування Хмельницької АЕС розпочато громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва енергоблоків 3,4

2019-02-14

# 062

В обласних центрах регіону розташування Хмельницької АЕС в м. Хмельницький та Рівне відбулись громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва енергоблоків №3, 4. Громадські обговорення проходили за участі представників ВП «Атомпроектінжиніринг», АТ Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» (АТ КІЕП), ВП «Хмельницька АЕС» та екологічних організацій Хмельниччини та Рівненщини. Уповноважений орган, який забезпечував проведення громадських обговорень, Міністерство екології та природних ресурсів України.
У рамках проведення громадських обговорень заступник генерального директора з капітального будівництва ВП ХАЕС Олег Рахлінський ознайомив учасників з історією реалізації проекту ХАЕС-3,4, техніко-економічними характеристиками, станом існуючих будівельних конструкцій, світовою практикою реалізації проектів подібного будівництва. Особливу увагу доповідач акцентував на заходах з безпеки, зазначаючи, що при будівництві третього та четвертого енергоблоків заплановано впровадження новітніх додаткових систем безпеки: зовнішнього охолодження корпусу реактора, контролю та видалення водню, контрольованого скиду тиску з гермооболонки, зниження тиску в першому контурі. Крім того, для нових енергоблоків передбачається впровадження всіх заходів Комплексної (зведеної) програми з підвищення безпеки(К(з)ППБ), які реалізуються на діючих енергоблоках відповідно до світових стандартів.
Під час громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва енергоблоків фахівцями Хмельницької АЕС також зазначалось, що після денонсації угоди між Україною і Росією про співпрацю в реалізації ядерних проектів, було виконано коригування техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) спорудження енергоблоків, з використанням технічних та економічних вихідних даних реакторної установки типу ВВЕР-1000 європейського постачальника, яке пройшло відповідну експертизу. Вибір постачальника обладнання для реакторних установок енергоблоків №3 та 4 ХАЕС буде проведений на конкурсній основі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».
Однією з умов конкурсу буде максимальне залучення українських виробників, будівельників та монтажників. Так, на двох енергоблоках передбачається встановлення турбін виробництва підприємства «Турбоатом», використання обладнання автоматизованої системи управління технологічними процесами (АСУ ТП), що встановлюється вітчизняними заводами-виробниками СНВО «Імпульс» (м. Сєвєродонецьк), НВП «Радій»(м. Кропивницький), ТОВ «Вестрон» (м. Харків) та іншого.
Представників громадськості, екологічних активістів цікавили питання надійності будівельних конструкцій, вибору постачальника з виробництва реакторної установки, водного забезпечення, фінансування проекту та ін.
Найбільш перспективним сценарієм із залучення коштів на спорудження енергоблоків, фахівці-атомники вбачають реалізацію проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз», згідно з яким планується інвестування коштів отриманих від продажу електричної енергії.
Також планується запозичити кошти банківських установ, насамперед, зарубіжних. Крім того, частина коштів може бути залучена за рахунок тарифу на атомну електроенергію, який на сьогодні більш ніж втричі дешевший тарифу для вугільних теплових електростанцій.
Атомники також обґрунтували необхідність спорудження нових енергетичних потужностей для України, зазначивши, що добудова двох енергоблоків Хмельницької АЕС дозволить запобігти загрозі виникнення дефіциту генеруючих потужностей в енергосистемі та забезпечить необхідний енергетичний резерв.
На початок 2020 року в Україні залишаться лише три реакторні установки, які не перевищать проектного ресурсу. Нині 15 енергоблоків українських АЕС виробляють понад 50 % всієї вітчизняної електроенергії. Щоб зберегти цей показник незмінним, упродовж 20 років Україна має подвоїти потужності атомних електростанцій.
Учасники слухань з боку Замовника, зокрема головний фахівець з систем контролю та керування енергоблока ВП «Атомпроектінжинірінг» Роман Стовбун, заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки КІЕП «Енергопроект» Юрій Сапожніков, заступник генерального директора з капітального будівництва ВП ХАЕС Олег Рахлінський заступник головного інженера ХАЕС з нових блоків Геннадій Самосєй наводили аргументи і факти, що свідчать про високий науковий рівень проекту, гарантують належну експлуатацію майбутніх енергоблоків, раціональний підхід до економічних і природних ресурсів.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-14

# 061

Сьогодні, 14 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 316,44 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Представники місії ОБСЄ відслідковують рівень безпеки на Хмельницькій АЕС

2019-02-13

# 060

11 лютого 2019 року Хмельницьку АЕС відвідали представники спеціальної моніторингової місії організації з безпеки та співпраці в Європі (СММ ОБСЄ). Такі візити міжнародні спостерігачі здійснюють щорічно.
 
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ функціонує в Україні з березня 2014 року. Основні завдання неозброєної цивільної місії, яка працює у всіх регіонах України, полягають у неупередженому і об'єктивному спостереженні та звітуванні про ситуацію в Україні. Хмельницька АЕС також у полі зору представників місії ОБСЄ.

Під час візиту на Хмельницьку АЕС представники місії ОБСЄ зустрілися із керівництвом та фахівцями, відповідальними за забезпечення ядерної, радіаційної, екологічної та фізичної безпеки на стратегічному підприємстві. Зокрема, про основні роботи, які здійснюються на атомній станції у сфері ядерної безпеки, розповів присутнім начальник відділу ядерної безпеки ХАЕС Леонід Вайнер. Серед найважливіших - технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Сфера інтересів учасників місії охоплювала і питання поставки ядерного палива та контролю за ядерними матеріалами. Цікавились представники ОБСЄ рівнем захищеності ХАЕС, станом справ щодо спорудження третього та четвертого енергоблоків, а також екологічними аспектами діяльності АЕС.

Представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ отримали кваліфіковані відповіді на всі питання від фахівців Хмельницької АЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-13

# 059

Сьогодні, 13 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 292,1 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-12

# 058

Сьогодні, 12 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,35 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 267,77 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Results of Emission Monitoring

2019-02-11

# 057

Emission from 28.01.2019 to 11.02.2019

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0034
Inert gases 0.0846
Iodine 0,0009

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Information Centre of SE KhNPP

Слухачі профорієнтаційного курсу побували на Хмельницькій АЕС

2019-02-11

# 056

Чергове практичне заняття для слухачів курсу «Знайомство з атомною енергетикою» відбулось на промисловому майданчику Хмельницької АЕС.

Навчальна програма профорієнтаційного факультативу розрахована на учнів середньої та старшої школи і охоплює питання технології виробництва електроенергії атомними станції, радіаційної безпеки та нерадіаційних впливів АЕС на довкілля.

Цього разу учні ознайомились з процесом виробництва електроенергії на атомній електростанції. Слухачі побували у машинному залі діючого другого енергоблока, щоб на власні очі побачити масштаби основного обладнання АЕС, відвідали і хімічний цех. Зокрема, діти мали можливість побачити приміщення хімводоочищення, де відбувається підготовка води, що використовується для виробничого процесу. А пізніше, на центральному щиті управління, учні дізналися про розподіл вже виробленої електроенергії.

З молоддю зустрілися провідні спеціалісти цехів і поділилися специфікою своєї роботи, відповіли на запитання дітей. Зокрема, начальник зміни хімічного цеху Сергій Зиков компетентно надав роз’яснення учасникам, які цікавилися питаннями очищення води. У свою чергу, заступник начальника турбінного цеху Володимир Рубас заохотив молодь обирати професії атомної галузі та вступати до профільних вузів. Вразив юних відвідувачів і рівень фізичного захисту, якого дотримуються на такому стратегічному об'єкті як атомна електростанція.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-11

# 055

Сьогодні, 11 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,36 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 243,42 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На майданчику Хмельницької АЕС відбулись громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-08

# 054

8 лютого 2019 року на базі навчально-тренувального центру ВП ХАЕС відбулися громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока за участі громадськості Білогірського району Хмельницької області.

Розпочинаючи процес громадських обговорень генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко зазначив, що тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою у багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції. На сьогодні у понадпроектний термін, відповідно до виданих ліцензій Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ), працює дев’ять вітчизняних енергоблоків.

У грудні минулого року закінчився проектний термін експлуатації енергоблока №1 ХАЕС. Для проведення комплексу робіт з продовження терміну експлуатації енергоблок було виведено в планово-попереджувальний ремонт, тривалістю 257 діб. За цей час будуть виконані усі заплановані заходи з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації першого енергоблока ХАЕС.

Під час громадських обговорень фахівці Хмельницької АЕС ознайомили представників Білогірщини із обсягом робіт щодо ПСЕ, акцентуючи увагу на основному документі - Звіті з періодичної переоцінки безпеки енергоблока.

Як зауважив заступник начальника служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Олександр Мельник, згідно з результатами вже здійснених робіт з ПСЕ є підстави для продовження терміну експлуатації першого енергоблока на двадцять років. Остаточний термін продовження строку експлуатації буде встановлено ДІЯРУ за результатами оцінки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока.

Представники громадськості отримали вичерпні відповіді на всі питання, які їх цікавили. Серед них - питання радіаційного впливу АЕС на навколишнє середовище, тарифоутворення, собівартості електроенергії, граничного терміну експлуатації вітчизняних енергоблоків, відновлення нічного тарифу на електроенергію.

Громада Білогірщини також надавала пропозиції щодо пільг на електроенергію для закладів соцкультпобуту, збільшення відсотка субвенцій від об’єму реалізованої продукції АЕС для здійснення заходів з соціально-економічного розвитку території розташування атомної станції.

Публічне громадське обговорення щодо продовження експлуатації першого енергоблока ХАЕС, а також надання усіх зауважень та пропозицій до проекту рішення ДІЯРУ про внесення змін до ліцензії на право здійснення експлуатації ядерної установки енергоблока №1 Хмельницької АЕС триватиме до 15 березня поточного року.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-08

# 053

Сьогодні, 8 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,35 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 170,38 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-07

# 051

Сьогодні, 7 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 146,03 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят п’ята  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-06

# 050

Сьогодні, 6 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт*од електроенергії, а з початку місяця – 121,7 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят четверта  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Масштабні роботи з продовження терміну експлуатації першого енергоблока виконуються на Хмельницькій АЕС

2019-02-05

# 049

Нинішній планово-попереджувальний ремонт (ППР) на першому енергоблоці Хмельницької АЕС – випробування для всього колективу атомників. Адже масштаби ремонтних робіт не йдуть у порівняння з тими, що зазвичай виконуються під час чергового планово-попереджувального ремонту. До того ж відбувається заміна великої кількості обладнання, яке суттєво відрізняється за своїми характеристиками від випущеного три-чотири десятки років тому.

Два місяці ППР на першому енергоблоці вже позаду. Ремонтники поетапно реалізують заплановані заходи, крок за кроком наближаючи мить, яка ознаменує початок нового етапу експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС вже після успішно пройденого 30-літнього проектного періоду.

У масштабних роботах, крім безпосередніх виконавців ремонтних та модернізаційно-реконструкційних заходів, своє навантаження несуть підрозділи інженерно-технічної підтримки. Один із таких  підрозділів - цех налагодження і випробування устаткування (ЦНВУ).

Начальник ЦНВУ Анатолій Чумак, під час зустрічі з корпоративними ЗМІ, розповідаючи  про роботи, які виконує підрозділ, наголосив, що перед тим як ввести в експлуатацію обладнання, яке підлягає ремонту, заміні чи модернізації, потрібно підтвердити шляхом випробувань і перевірок його проектні характеристики, провести налагоджувальні роботи, які, зазвичай, проходять у кілька етапів. Спочатку індивідуальні випробування конкретного обладнання, а вже на завершальній стадії – комплексні. «Ми зобов’язані підтвердити всі проектні параметри в допустимих межах, без цього не можна бути впевненим, що обладнання безвідмовно виконуватиме передбачені для нього функції»,- зауважив Анатолій Чумак.

Перш ніж проводити випробування обладнання, спеціалісти розробляють програми випробування, вивчають і аналізують конструкторську та заводську документацію, деякі програми погоджують з наглядовими органами. Від ремонту обладнання до введення його в експлуатацію багатоступеневий шлях з обов’язковим дотриманням послідовності дій, як це передбачено чинними нормативними і рішення про готовність обладнання до подальшої експлуатації – це результат роботи багатьох фахівців різних структурних підрозділів.

Під час ППР на першому енергоблоці ХАЕС фахівці несуть велику відповідальність за впровадження заходів з підвищення безпеки. Один із таких - впровадження системи дистанційного контролю зусиль в арматурних каналах у захисній оболонці. Також, в рамках програми підвищення безпеки, впроваджено  комплексну систему діагностики і невдовзі відбудеться введення цієї системи в промислову експлуатацію. У складі комплексної системи діагностики введена в дію також система діагностики залишкового ресурсу обладнання, що особливо актуально на етапі продовження терміну експлуатації енергоблока.

Багато ще належить зробити. Персонал атомної електростанції до цього готовий. Є розуміння всієї повноти відповідальності, а багаторічний досвід дає підстави вірити тільки в позитивний результат спільних зусиль.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-05

# 048

Сьогодні, 5 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 97,36 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят третя  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС стартували громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-04

# 047

4 лютого 2019 року в смт. Гоща Рівненської області стартували громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока Хмельницької АЕС. 

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС 13 грудня 2018 року і розробка, у зв'язку з цим, Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Продовження експлуатації діючих енергоблоків – пріоритетний напрямок діяльності Енергоатома. Про це наголосили у своїх аналітичних виступах начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації Євгеній Мелешко та начальник відділу служби аналізу безпеки Сергій Романік.

Зокрема, у виступах зазначалось, що у ВП ХАЕС вже виконано значний обсяг робіт із продовження терміну експлуатації та погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рішення щодо будівель і споруд, трансформаторів, турбоустановки, трубопроводів реакторного, турбінного відділень, хімічного та електричного цехів, систем технічної води відповідальних споживачів, кабельної продукції. Роботи з оцінки технічного стану і продовження термінів експлуатації елементів енергоблока №1 виходять на фінішну пряму. Аналізуючи виконане, є підстави впевнено говорити про продовження терміну подальшої експлуатації енергоблока №1.

Начальник цеху радіаційної безпеки ВП ХАЕС Віктор Андрійчук та начальник відділу охорони навколишнього середовища Олександр Левицький презентували учасникам громадських обговорень доповіді щодо радіаційного контролю навколишнього середовища регіону розташування ХАЕС та короткий аналітичний огляд «Фактор 14 Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Вплив на навколишнє середовище».

Далі зустріч з громадськістю Гощанського району продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблока ХАЕС, учасників зустрічі цікавили питання щодо собівартості та експорту електроенергії, будівництва  енергоблоків №3, №4 ХАЕС, тарифоутворення, участі і впливу на вирішення цих питань ВП ХАЕС та ДП «НАЕК «Енергоатом». Особливий інтерес громади викликали питання екологічної безпеки, зокрема забезпечення регіону водними ресурсами.

Підсумки обговорення громадськістю Гощанського району стратегічно важливого для стабільності роботи енергетики України і енергонезалежності держави питання продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС будуть відображені у відповідному зверненні учасників.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

У січні Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії

2019-02-01

# 042

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за січень поточного року.

За місяць 2-й енергоблок ХАЕС виробив 753,7 млн. кВт*год електроенергії при плані 753,6 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт в рамках продовження терміну експлуатації.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) енергоблока №2 у січні поточного року становив 101,3 %.

З початку експлуатації (станом на 24:00 31.01.2019) ХАЕС виробила 96 340,7 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Всі зусилля персоналу ХАЕС спрямовані на вчасне і якісне виконання запланованих робіт з ПСЕ Х-1

2019-02-01

# 041

На Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи пов’язані з продовженням строку експлуатації енергоблока №1 ХАЕС (ПСЕ Х-1). В цехах і підрозділах виконується значний обсяг робіт, від виконання яких залежить подальша експлуатація енергоблока в надпроектний термін.

Нині активно ведуться роботи з продовження терміну експлуатації елементів реактора, теплового та біологічного захисту реакторної установки, обладнання 1-го контуру, транспортно-технологічного обладнання. Крім того, на ХАЕС реалізуються  компенсуючі заходи з підвищення кваліфікації обладнання і сейсмостійкості трубопроводів. Наразі, згідно з графіком, виконуються розрахункові обґрунтування можливості ПСЕ елементів реактора, а також заходи із перепризначення допустимої кількості циклів навантаження, допрацьовується Звіт з періодичної переоцінки безпеки.

Начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації Євген Мелешко, під час зустрічі з корпоративними ЗМІ, розповів про реалізацію заходів інжинірингового характеру. Загалом таких заплановано (в рамках ПCЕ) – 101. З них 74 вже реалізовано, 27 – на завершальній стадії. На даний час виконано роботи із продовження термінів експлуатації і погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рішення щодо будівель і споруд, трансформаторів, турбоустановки, трубопроводів реакторного, турбінного відділень, хімічного та електричного цехів, систем технічної води відповідальних споживачів, кабельної продукції. У рамках проведення планово-попереджувального ремонту (ППР) 2017 року, були підготовлені обґрунтовуючі матеріали, які разом з рішеннями про продовження термінів експлуатації наразі проходять експертизу у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки.

«Роботи з оцінки технічного стану і продовження термінів експлуатації елементів енергоблока №1 виходять на фінішну пряму. Аналізуючи виконане, є підстави впевнено говорити, що термін подальшої експлуатації елементів енергоблока №1 обґрунтований від 10 до 40 років», - наголосив керівник служби.

Слід зазначити, що в рамках виконання робіт з продовження експлуатації заплановано реалізувати низку заходів з підвищення безпеки. Всього таких заходів - 94, з них половину вже виконано.
Ще одна важлива складова програми з ПСЕ – проведення у лютому-березні громадських обговорень (громадських слухань) з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока. Вже сформовано склад представницької групи ХАЕС, до якої увійшли фахівці служби надійності ресурсу і продовження експлуатації, аналізу безпеки, відділу охорони навколишнього середовища, цеху радіаційної безпеки. Завдання групи – донести вичерпну інформацію до населення зони спостереження про роботу енергоблока, його ресурсні можливості, український та світовий досвід у питаннях ПСЕ тощо. Підготовлені відповідні презентаційні матеріали, затверджений графік зустрічей із представниками територіальних  громад регіону розташування Хмельницької АЕС.
Отож, сьогодні всі зусилля персоналу ХАЕС спрямовані на вчасне і якісне виконання запланованих робіт і отримання дозволу на подальшу експлуатацію першого енергоблока.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-01

# 040

Сьогодні, 1 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,36 млн. кВт*год електроенергії. За січень поточного року вироблено 729,31 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває шістдесят дев’ята  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС