Дитячу книжку про Хмельницьку АЕС презентували у музеї друкарства древнього Острога

2019-12-10

# 453

Днями відбулась  презентація дитячої книжки «Де народжується світло», яку Хмельницька АЕС видала для наймолодших читачів. Театралізоване книжкове дійство проходило в Острозькому музеї Книги, в місті, де започатковувалась друкарська справа, а першодрукар Східної Європи Іван Федоров видав свою славнозвісну «Острозьку Біблію», яка нині зберігається в музеї та нараховує майже 500 років.
Книга «Де народжується світло – найперше і поки що єдине в Україні видання для дітей молодшого віку, в якому цікаво та захоплююче розповідається про складні процеси ядерної фізики, технологію виробництва електроенергії на АЕС.

Автором та ілюстратором дитячої книги про складні процеси ядерної фізики стала талановита нетішинка, а нині мешканка Львова Катерина Сад (Садовщук). Ідея ж створити книгу про роботу АЕС для дітей  народилася у спілкуванні художниці зі спеціалістами інформаційного центру ВРГіЗМІ, на екскурсії до якого приходить багато юних відвідувачів. В книжці авторка через образи тваринок, які мешкають в природному середовищі навколо ХАЕС, зрозуміло та доступно описує та змальовує усі ті складні процеси, які відбуваються на атомній станції та за її межами.
Тому, власне, і презентація відбулася у формі казкової вистави, яку маленьким та дорослим острожанам подарували третьокласники Нетішинської ЗОШ №1. У древніх стінах Луцької брами учасники мистецького заходу познайомилися і з сімейством поважних Бобренків, і з мудрою Лисицею, яка дуже багато розповіла усім про атомну електростанцію, і з веселими атомами, ядром, нейтронами та протонами. На заході були присутні і працівники Нетішинського краєзнавчого музею, які розповіли школярам і дорослим про рідкісну флору нашого регіону, адже на форзаці книги зображені місцеві  рослини, що занесені до Червоної книги України
Орнітолог Віктор Бондарець - один із найбільших знавців фауни водосховища Хмельницької АЕС - виступив під час презентації з розповіддю про пернатих мешканців водойми-охолоджувача. Вразили присутніх майстерно виконані світлини найрізноманітніших птахів авторства В. Бондарця, які мешкають у гармонії поруч з таким  потужним енергетичним підприємством як Хмельницька АЕС. Чимало з них рідкісні, червонокнижні.
Директор Острозького музею Книги Світлана Позіховська наголосила, що завжди рада гостям музею, особливо юним, адже це робить його живим: «Дякуємо, що маємо таку можливість поряд із солідними виданнями мати у себе таку юну, веселу та корисну книгу для діток. Фізика – наука складна і вивчається у старших класах, а у виданні про неї написано такою живою та образною мовою. Будемо раді візитам діток у наш музей, де вони зможуть побачити і це видання серед наших численних експонатів»
Привітав гостей та організаторів заходу і заступник генерального директора Хмельницької АЕС Віктор Демидюк: «Символічно, що презентація дитячої книги про атомну енергетику відбувається у місті, яке стояло біля витоків друкарства в Україні. Ми відчуваємо той трепет, який був у душі Івана Федорова, після народження книги. Так, це дитяче видання, але емоції від нього надзвичайно цінні».
До присутніх нетішинців та острожан звернулася у відеозапису і авторка Катерина Сад, яка зауважила: «Надзвичайно приємно, що Хмельницька АЕС переймається нішею дитячої літератури і включається в освітній процес школярів. Хочеться, щоб ви розуміли, наскільки відповідальна та важлива робота у ваших рідних. Мої колеги по «Видавництву Старого Лева», з яким я співпрацюю, були приємно здивовані, що замовником цієї книги стало таке потужне енергетичне підприємство. Ця книга не дасть відповіді на усі ваші запитання, скоріше – розпалить цікавість. Я дуже тішуся, що змогла зробити корисну річ для дітей про такі складні речі».
Начальник відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Тетяна Лиситчук, даруючи усім дітям примірники новонародженої книги, зауважила, що хочеться, аби юні острожани знали, що поряд із їхнім величним містом працює велике підприємство, яке забезпечує світлом та теплом оселі українців, а кожна 12 електролампочка в країні світиться завдяки Хмельницькій АЕС.
У презентації взяли участь бібліотекарі міст Нетішина та Острога. Дитяча книга про Хмельницьку АЕС зайняла своє місце на полицях шкільних бібліотек міста енергетиків, а також презентована усім книгозбірням Нетішина та Острога.

Інформаційний центр ВП ХАЕС