Всеукраїнський тиждень права на Хмельницькій АЕС

2019-12-06

# 449

З 9 по 13 грудня представники юридичного відділу (ЮВ) Хмельницької АЕС надаватимуть працівникам електричної станції безкоштовну правову допомогу з питань реалізації та захисту прав людини. Такий захід приурочено до Всеукраїнського тижня права, який в Україні проводиться щороку у грудні,  починаючи з 2008 року. Адже саме у грудні відзначають річницю прийняття Загальної декларації прав людини. Передбачені заходи спрямовані на підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту.

Вказаний захід проходить щорічно з метою реалізації Плану заходів Міненерговугілля з проведення у відокремлених підрозділах ДП "НАЕК «Енергоатом» Всеукраїнського тижня права. Надання консультацій передбачає доведення до відома працівників ХАЕС інформації стосовно питань щодо реалізації та захисту прав людини.

На Хмельницькій АЕС правова допомога надаватиметься з 15:00 до 17:00 години в каб.№313 начальника юридичного відділу у адміністративно-побутовому корпусі ВП ХАЕС. Зокрема працівники юридичного відділу проводитимуть кваліфікованї консультації та, за потреби, надаватимуть відповідні витяги із законодавства. Також потрібну інформацію можна буде отримати безпосередньо на робочому місці, звернувшись за телефонами працівників ЮВ.
 
Також в зв’язку з проведенням вказаних заходів у ВП ХАЕС, у зв’язку з внесенням змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, ЮВ було створено папку в Outlook, в якій розміщено тексти наступних нормативних актів: Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Закон України "Про правовий режим воєнного стану", Постанова Кабінету Міністрів України від 19 травня 2010 р. N352 "Про затвердження Порядку справляння збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження". Також у папці розміщена  інформація щодо переліку пільг учасникам АТО."

У випадку неможливості самостійно вирішити питання з метою реалізації і захисту своїх прав можна звернутись за безоплатною правовою допомогою до Центру безоплатної первинної правової опомоги. Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел. Закон України " Про безоплатну правову допомогу" визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги. Безоплатна первинна правова допомога, суб’єктами права на яку є усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, включає такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги та надання правових консультацій цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Відділ "Нетішинське бюро правової допомоги" розташований за адресою: м. Нетішин, вул. Шевченка, буд.1, каб. №112, І поверх, праве крило, будівля Нетішинської міської ради, тел. (03842) 9 04 05. Графік роботи : щодня від 09.00 до 18.00 год., крім вихідних. Основними завданнями Бюро правової допомоги є правопросвітницька робота, надання безоплатної первинної правової допомоги (юридичних консультацій), забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (прийом звернень), надання безоплатної вторинної  правової допомоги (здійснення представництва інтересів клієнта в суді, складання процесуальних документів) та забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, тобто будь-хто, кому необхідна правова консультація, може звернутися до Відділу "Нетішинське бюро правової допомоги".
Information Centre of Khmelnitsky NPP