News

На Хмельницькій АЕС штучно вирощують риб-біомеліораторів

2021-04-16

# 204

Весняний період для працівників інкубаційного цеху гідротехнічного підрозділу ХАЕС - початок зародження майбутніх товстолобів, амурів та інших видів риб. Саме тому між собою працівники дільниці біомеліорації називають цех «рибним пологовим відділенням».

У цей період працівники підрозділу відбирають гіпофіз у статево зрілих особин ляща, який висушують для тривалого зберігання, а потім у потрібний час готують суспензію препарату для ін’єкції рибам.

Наявність риби у водоймі ХАЕС – технологічна необхідність. Вода для охолодження теплообмінного обладнання має відповідати визначеним хімічним та фізичним характеристикам, а ії оптимальний стан здатні підтримувати поряд з іншими чинниками природні біомеліоратори: білий амур, товстолоб, короп тощо. Уся риба водосховища працює на підвищення якості води і безпеки діючих енергоблоків.

За словами начальника дільниці біомеліорації ГТЦ ВП ХАЕС Світлани Авєріної, мешканці озера-охолоджувача ХАЕС рослиноїдні породи риб, до яких відносяться товстолоб і амур, не відкладають ікру. «Це завезені в Україну риби, яким не підходять наші умови, тому ми їх штучно відтворюємо. В інкубаційному цеху відбувається штучне запліднення риби і отримується личинка, яка певний час утримується в інкубаційних апаратах, а потім заселяється в ставки, де вирощується до осені», - розповіла фахівець із багатолітнім досвідом риборозведення С. Авєріна.

Лише восени, згідно з відповідним Режимом рибогосподарської експлуатації водойми-охолоджувача ВП ХАЕС, що  розроблений інститутом рибного господарства Національної академії аграрних наук України і якого дотримується гідротехнічний підрозділ Хмельницької АЕС, відбувається зариблення водосховища. Наразі здійснюється підготовка спеціальних ставків, в яких певний час перебуватиме мальок штучно відтворених порід риб.
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2021-04-16

# 203

Today, on April 16  (at 08:03 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 675 MW.
16.26 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
244.18 million kWh of electricity was generated in April.

Khmelnytskyi 2 is at 1016 MW.
24.33 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
364.8 million kWh of electricity was generated in April.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP